Czy skala szarości zwiększy lub zmniejszy zużycie baterii?


3

Czy po włączeniu skali szarości na iPhonie 6 zużycie baterii wzrośnie czy zmniejszy się?


1
Zakładam, że z wyświetlaczem LCD nie zrobiłoby to znaczącej różnicy, ponieważ ogromna większość energii zużywanej przez ekran jest przeznaczona na podświetlenie.
JMY1000,

Odpowiedzi:


4

To nie robi różnicy na iPhonie 6. Więc ani redukcja, ani dodatkowe zużycie.

Niektóre źródła, które opowiadają tę samą historię:

  • Od pytania SuperUser ekrany LCD / LED; jak kolor wpływa na zużycie energii? :

    Konwencjonalne LCD i LCD oparte na LED zużywają energię, która w dużej mierze zależy tylko od intensywności podświetlenia. Oznacza to oszczędność energii, którą chcesz zmniejszyć jasność ekranu.

    Z kolei wyświetlacze OLED, takie jak te znajdujące się w smartfonach Samsung (i innych), zużywają energię zależną od wyświetlanych kolorów.

    Ponieważ iPhone 6 korzysta z konwencjonalnego panelu LCD IPS, oznacza to, że zużycie energii wynika głównie z podświetlenia - a zużycie energii podświetlenia nie zmienia, czy wyświetlany obraz jest kolorowy czy monochromatyczny. Jednak zmienia się w zależności od ustawienia jasności i stopnia przyciemnienia wyświetlanego obrazu.

  • Z artykułu CNET LED LCD vs. OLED: porównanie technologii wyświetlania TV :

    Zużycie energii przez LCD zmienia się tylko w zależności od ustawienia podświetlenia. Im niższe podświetlenie, tym niższe zużycie energii. Podstawowy ekran LCD LED z niskim ustawieniem podświetlenia pobiera mniej energii niż OLED.


2
Czy mógłbyś to rozwinąć, najlepiej ze źródła?
grg

IPhone 6 ma wyświetlacz LCD IPS. Nie wymagają one większej mocy, aby wyświetlać określony kolor, na przykład niebieski, w porównaniu do jasnoszarego, na przykład. To nie jest jak ekran AMOLED, gdzie czarne piksele wymagają znacznie mniej kolorów niż biały piksel. W każdym razie faktyczny pobór z samego panelu IPS jest niewielki w porównaniu do poboru mocy z podświetlenia. Podświetlenie iPhone'a zużywa taką samą moc do wyświetlenia obrazu monochromatycznego, jak w przypadku obrazu pełnokolorowego.
jksoegaard

1
Chyba przegapiłeś część pytania „ najlepiej ze źródłem ”.
user3439894

@ user3439894 Chyba przegapiłeś, że powiedział „najlepiej”, a niekoniecznie „koniecznie”. Z którą częścią odpowiedzi nie zgadzasz się i chcesz uzyskać źródło?
jksoegaard

IPhone X ma wyświetlacz OLED, najlepiej zaktualizować odpowiedź.
TwentyCharMax

0

Nie czytałem żadnej analizy tego, ale zgaduję, że nie zrobiłoby to znaczącej różnicy. Naprawdę wszystko, co robi, to uśrednianie kolorów wszystkich pikseli (więc czerwony zielony i niebieski każdego piksela są takie same, a nie różne moce).

Night Shift zużywa jednak trochę dodatkowej baterii. Najwyraźniej zużywa więcej energii, aby pokazać żółte odcienie. Ale to nie to samo.

Jeśli chcesz zużywać mniej baterii, możesz włączyć tryb oszczędzania energii (czy korzystasz z iOS 9?). Pozwoli to zaoszczędzić energię, ograniczając niektóre rzeczy, które zużywają więcej energii, takie jak pobieranie wiadomości e-mail.

Możesz też zamknąć aplikacje działające w tle, przejść do Ustawienia> Prywatność> Usługi lokalizacyjne i zejść na dół, przejść do usług systemowych i wyłączyć rzeczy, których nie potrzebujesz do korzystania z Twojej lokalizacji.

Również Wi-Fi, Bluetooth, dane komórkowe - wszystko to można wyłączyć, aby oszczędzać baterię. Zmniejsz również ekran do minimum. Nie rób nic na telefonie, czego nie potrzebujesz. Jeśli to możliwe, przełącz go w tryb samolotowy lub całkowicie zamknij.


0

Mam iPhone'a 6 i ustawiłem wyświetlacz na skalę szarości na dłuższy okres czasu. Niestety telefon działa bardzo gorąco w skali szarości. Wróciłem do trybu koloru i od tego czasu nie miałem żadnych problemów z ogrzewaniem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.