Dlaczego mój iPhone wyłącza się, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 30%? [duplikować]


2

To pytanie ma już odpowiedź tutaj:

Dzisiaj szedłem za pomocą mojego iPhone'a 6S z systemem iOS 9.3 jako krokomierz i to się zamknęło.

Kiedy wróciłem do domu i podłączyłem, powiedział 30% pojemności.

To wydaje się dziwne. Spodziewałbym się, że 2% lub 5% zachowa pamięć RAM, ale 30%? Może jest takie ustawienie, o którym nie wiem.

Moje pytanie brzmi: dlaczego mój iPhone wyłącza się, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 30%?

Edycja : nie jest to kopia awarii niskiego poziomu baterii, ponieważ byłem świadkiem wyłączenia zasilania i nie był to awaria.


4
Może być oznaką wyczerpującej się baterii. Spróbuj uruchomić ponownie lub zresetować; jeśli nie lepiej, sprawdź akumulator.
Tetsujin

Telefon wyłączający się przy 30% jest dużym objawem awarii baterii. Sprawdź baterię u najbliższego dostawcy usług Apple.
Cegła

1
Widziałem, jak to się dzieje, gdy telefon robi się za zimny lub za gorący. Któregoś dnia zamknąłem rower na przełęczy Vail. Telefon skutecznie mnie znieruchomiał. Podobnie, kiedy go zostawiłem, w czarnym skórzanym etui na słońcu.
Deesbek

Odpowiedzi:


3

Jest to zwykle z jednego z trzech powodów:

  1. Starzenie się baterii. Ogniwa jonowo-jonowe starzeją się chemicznie, a szczytowa moc wyjściowa maleje, podobnie jak całkowity ładunek dostępny do zasilania przy różnych poziomach napięcia.
  2. Bateria nienormalna lub uszkodzona / poza tolerancją. To samo co powyżej, ale napięcie i prąd są poniżej specyfikacji dla wieku baterii.
  3. Zła kalibracja lub sprzęt. Jednak nigdy nie widziałem, żeby było to 30% taniej. Po całkowitym rozładowaniu baterii należy całkowicie naładować telefon do 100% (i dla zachowania dobrej ostrożności pozostaw go na ładowarce na kolejną godzinę lub dwie). IPhone może pobierać więcej energii niż idealna bateria może zapewnić z powodu uszkodzenia lub uszkodzenia. To może nie być bateria.

Miałem ten sam problem. Zasadniczo 10% daje lub bierze, ale dzisiaj stało się to po 30%. Widziałem już tę radę i wydaje mi się, że to nie pomaga. Może to dlatego, że moje „100%” opłat faktycznie utknęło na 97%?
sg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.