Jak odzwierciedlić nazwy z jednej podsieci do drugiej


2

Chcę odzwierciedlać nazwy z sieci Wi-Fi, z którą podłączony jest mój Mac, do wirtualnej podsieci vmware, do której podłączone są moje maszyny wirtualne.

Jeśli znasz parametr avahi-daemon enable-reflector ; właśnie tego szukam w bonjour.

Odpowiedzi:


1

Wygląda na to, że musisz utworzyć serwer proxy Bonjour, aby połączyć podsieci. Zobacz Korzystanie z Bonjour w różnych podsieciach :

Funkcja proxy Bonjour, wbudowana w dns-sdprogram wiersza poleceń, jest najprostszym rozwiązaniem na początku, ale może być trudna w utrzymaniu. Należy zauważyć, że chociaż strona podręcznika man dns-sdmówi, że po raz pierwszy pojawiła się w systemie Mac OS 10.3, nie jest to prawda. Będzie działał na 10.3, ale nie był dostarczany z systemem operacyjnym, dopóki Mac OS 10.4.

Dostępne jest podsumowanie trzech podejść :

Trzy sposoby zapewnienia wykrywania usług Bonjour w podsieciach lub w sieci rozległej (WAN) to routing multiemisji, DNS emisji pojedynczej lub proxy Bonjour dla każdej usługi w każdej podsieci. Każda z tych metod ma zalety i wady. W większości sytuacji decydującymi czynnikami będą początkowy wysiłek wymagany do skonfigurowania rozwiązania oraz bieżąca konserwacja wymagana do obsługi konfiguracji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.