Czy Apple udostępnia witrynę internetową z zawartością stron `man` dla poleceń wiersza poleceń dołączonych do systemu Mac OS X?


14

Chcę podać linki URL do treści strony man na apple.com jako wiarygodne źródło informacji. Opisywanie i cytowanie lokalnej strony podręcznika jest niezręczne.

Czy Apple udostępnia strony podręcznika w Internecie?


Każda wersja OS X zawiera już lokalne kopie stron podręcznika dla programów wiersza poleceń, więc nie trzeba wskazywać gdzie indziej i dlaczego Apple nie utrzymuje już zestawu stron dla każdej wersji na swojej stronie internetowej.
user3439894

4
Przydatne jest ich umieszczenie na stronie internetowej w celu połączenia z programistami używającymi innych systemów operacyjnych. Również firma wielkości Apple mogłaby je umieścić na swojej stronie w zasadzie bez wysiłku.
Lassi

Potrzebuję ich cały czas. Czasami próbuję pisać skrypty powłoki, które będą obsługiwały zarówno system Linux, jak i macOS (tylko na przykład, czy readlinkjest dostępny na Macu lub jak uzyskać rozmiar pliku w bajtach stat). Jasne, mógłbym przejrzeć strony podręcznika BSD, ale no dalej , Apple.
TheDudeAbides,

Odpowiedzi:


4

Stary indeks online wydaje się zniknąć. Możesz jednak znaleźć kod źródłowy stron podręcznika na https://opensource.apple.com/ . Ta strona zawiera również wersje historyczne.

Na przykład:

Niestety nie ma przeglądu wszystkich stron podręcznika, więc musisz ręcznie sprawdzić indeksy katalogów lub użyć czegoś takiego jak site:opensource.apple.com/source "ls.1"w DuckDuckGo lub Google.


site:opensource.apple.com/sourceSztuką jest genialny. Aby przejrzeć listę wszystkich stron podręcznika ze wszystkich rozdziałów podręcznika (choć pochodzi z OS X 10.9 dni), zobacz moją odpowiedź poniżej.
TheDudeAbides

3

Tak, Apple udostępnia te strony online, na przykład: https://developer.apple.com/legacy/library/documentation/Darwin/Reference/ManPages/man1/ls.1.html dla polecenia ls .

Źródło: Dr Drang


7
Ten link zawiera słowo „starsze” i odnosi się do starej wersji systemu Mac OS X. Nie mogłem znaleźć aktualnych wydań tej witryny.
Basil Bourque,

3
Nie wiem, co może być nieaktualne - to jest problem. Strony wyraźnie mówią dużą czcionką u góry This manual page is for Mac OS X version 10.9. W górnym pasku na stronie znajduje się „Biblioteka dokumentów wycofanych”. „Dziedzictwo” w branży IT jest zdecydowanie eufemizmem „przestarzałych, już nie zalecanych ani nie mających zastosowania”. Więc chociaż ta strona może być lepsza niż nic, z pewnością nie nadaje się do bieżących dyskusji. Doceniam twój post, po prostu żałuję, że nie ma aktualnych i specjalnych wersji stron podręcznika w Internecie.
Basil Bourque,

9
@samh Cześć, ten adres URL jest już martwy
SebMa

10
Wygląda na to, że Apple usunął tę sekcję swojej witryny ... jakieś nowe lokalizacje?
0xF2

1
@ 0xF2 Możesz uzyskać dostęp do starych wersji na archive.org, ale Apple przestał aktualizować je w systemie OS X 10.9.
Zenexer

3

Witam z przyszłego świata 2019!

Niestety wydaje się, że wyszukiwanie w sieci site:opensource.apple.com/source stat.1jest nadal podstawowym stanem rzeczy, jeśli chcesz mieć „oficjalną” dokumentację z apple.com.

Oto kilka alternatyw:

 • Strony podręcznika Darwina na Wayback Machine
  • jest to zrzut z maja 2018 r. dla OS X 10.9 (Mavericks), i wciąż są pewne dziury, więc może być konieczne cofnięcie się w czasie z Wayback Machine, aby uzyskać niektóre strony
 • Strony podręcznika użytkownika Mojave (10.14) na unix.com
  • projekt site tutaj używa ex cru ilość ciating z białymi znakami, i prawdopodobnie będziesz potrzebować, aby przybliżyć się do zobacz strony podręcznika w całości

Aktualizacja: Nawiasem mówiąc, możesz sformatować surowe źródło roff stron podręcznika man na opensource.apple.com w coś czytelnego dla człowieka, takiego jak to:

 1. skopiuj adres URL „zwykłego tekstu”:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. pobierz ten adres URL curli sformatuj go do wyświetlania na ekranie za pomocą groff:

  # use 'wget -qO -' if you don't have 'curl'
  curl -s https://opensource.apple.com/source/grep/grep-28/grep/doc/grep.1 \
   | groff -man -T utf8 \
   | less

  Niektóre uwagi dodatkowe na temat tego groffpolecenia:

  • dodaj, -rLL=${COLUMNS}naby użyć pełnej szerokości terminala, jeśli 80 kolumn tego nie robi; komenda zwykle ma pewne magiczne wykryje to od rozmiaru terminala ( odniesienia )man
  • możesz zastąpić groff -man -T ps > ~/Desktop/grep.1.pstę ostatnią część, aby uzyskać piękną stronę podręcznika PostScript, którą możesz otworzyć i wydrukować za pomocą Preview.app, jeśli to twoja sprawa

w zasadzie „Witaj z przyszłego świata” jest poprawne dla każdej podanej odpowiedzi.
bot47,

Jeśli przyszły świat rzeczywiście naprawił twój problem i zadał sobie trud zgłoszenia się. Ale czasem przyszły świat po prostu blokuje twój wątek, bez żadnej rozdzielczości dla nikogo . :/
TheDudeAbides

2

Istnieje kilka stron MacOS mężczyzna tutaj , choć nie wiem, jak to kompletna lista.


SS64 to naprawdę dobry zasób dla każdego, kto pracuje w środowisku wiersza poleceń, na dowolnym systemie operacyjnym. Jest dobrze zorganizowany, wszechstronny i uporządkowany . Gdyby tylko oficjalna dokumentacja Microsoft (lub Apple) spełniała ten standard .
TheDudeAbides
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.