OSX: jak dodać opcję kliknięcia prawym przyciskiem myszy w folderze, aby otworzyć folder za pomocą aplikacji takiej jak VS Code?


18

Czy można dodać usługę do folderu, aby otworzyć ją za pomocą określonej aplikacji?

Jak pokazano w poniższym zrzucie ekranu, nazwana aplikacja ever noteto zrobiła. Chcę to zrobić ręcznie dla #VSCODE i #Brackets

wprowadź opis zdjęcia tutaj

EDYTOWAĆ

Ponieważ moje pytanie zostało oznaczone jako niejasne, staram się przedstawić przykład.

Weźmy na przykład VSCode . Jest to edytor tekstowy, który otwiera w nim folder i pozwala użytkownikowi edytować pliki tekstowe w folderze i podfolderach folderu. Na rynku jest tak wiele innych aplikacji, jak Sublime, Adobe Brackets i tak dalej.

Hierarchia folderów wygląda następująco (zrzut ekranu poniżej)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby otworzyć folder w aplikacji, muszę otworzyć aplikację, a następnie przejść do opcji Otwórz folder, a następnie znaleźć folder, a następnie wybrać i kliknąć przycisk Otwórz

Zamiast tego chcę opcję prawym przyciskiem myszy folder, aby otworzyć folder bezpośrednio za pomocą edytora tekstu.

Tak jak możesz otworzyć folder w terminalu, dodając usługę


Możesz już kliknąć prawym przyciskiem myszy plik wyświetlony w oknie aplikacji Finder i otworzyć go z domyślną aplikacją dla innej aplikacji. Co chcesz, aby usługa działała inaczej?
David Anderson,

@DavidAnderson Muszę otworzyć foldersię z aplikacją nie file.
Vikas Bansal,

Czego oczekujesz, że folder zostanie „otwarty” przez aplikację? O której konkretnie aplikacji mówisz?
nohillside

Mówię o aplikacjach takich jak VSCode i Adobe Bracket. @patrix wspomniałem nawet o nich w moim pytaniu. Jestem programistą stron internetowych i muszę otwierać foldery w tego rodzaju edytorach tekstu
Vikas Bansal

Głosowałbym na ponowne otwarcie, z wyjątkiem tego, że wyjaśnienie naprawdę sprawia, że ​​jest to pytanie „kodujące” w przypadku przepełnienia stosu, a nie tutaj.
Tetsujin,

Odpowiedzi:


17

Możesz to zrobić za pomocą usługi Automator .

Utwórz usługę:

 1. Otwórz Automator i wybierz Usługa lub Plik > Nowy > Usługa, jeśli Automator jest już otwarty.

 2. Zestaw usługi odbiera wybrany do plików lub folderów oraz w celu Finder .

 3. Dodaj Run Script Shell działanie , ustawienie Shell: do / bin / bash i wejścia hasło: aby jako argumenty i dodaj następujący kod :


for f in "$@"; do
  open -a 'Visual Studio Code' "$f"
done

 1. Zapisz usługę jako otwartą w programie Visual Studio Code .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 1. Zamknij Automator .

Możesz teraz wybrać Pliki i / lub foldery w Finderze, a następnie kliknąć je z wciśniętym klawiszem Control (prawym przyciskiem myszy) i wybrać Otwórz w programie Visual Studio Code z menu kontekstowego usług .

Uwaga: przetestowałem to z Visual Studio Code, ale nie z nawiasami, ponieważ nie mam go zainstalowanego. Jednak powinieneś być w stanie utworzyć dla niego również w ten sam sposób, zastępując nazwę aplikacji w openpoleceniu.


6

Oto alternatywne rozwiązanie: zamiast korzystać z menu kliknięcia prawym przyciskiem myszy, możesz otworzyć folder z paska narzędzi wyszukiwarki!

Zobacz moje repozytorium tutaj: open-folder-with-vs-code


1

W macOS Mojave (10.14.2) nie mogłem znaleźć opcji usługi w Automatorze. Musiałem więc wykonać poniższe kroki, aby otworzyć zawartość folderu w aplikacji Preview:

 1. Otwórz Automator
 2. Plik> Nowy
 3. Wybierz Szybkie działanie
 4. Kliknij Wybierz
 5. Wybierz „Workflow odbiera bieżące pliki lub foldery w Finderze
 6. Z panelu po lewej stronie w Automatorze przeciągnij bibliotekę> Narzędzia> Uruchom skrypt powłoki do prawego panelu
 7. Upewnij się, że parametr Pass jest ustawiony jako „jako argument”
 8. Następnie wklej poniższy tekst:
for f in "$@"; do
  open -a 'Preview' "$f"
done
 1. Kliknij Plik> Zapisz
 2. Nadaj nazwę „Otwórz w podglądzie”
 3. Przejdź do Findera, wybierz folder zawierający pliki PDF, kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę folderu w wyszukiwarce> wybierz Szybkie akcje> Otwórz w podglądzie
 4. Wszystkie pliki PDF powinny teraz otworzyć się w podglądzie.

DO ZROBIENIA: Dodaj kontrole, aby upewnić się, że Podgląd otwiera tylko niektóre typy plików (np. PDF itp.), A nie pliki binarne itp.


0

Oto przewodnik , którego możesz użyć do utworzenia aplikacji, która otworzy Twoje ulubione aplikacje, a także dowolne foldery, z których często korzystasz, dzięki czemu możesz zacząć pracę (lub grać) za pomocą jednego kliknięcia. Może to pasuje do twoich wymagań :)


Ten przepływ pracy służy do uruchamiania programów Microsoft Word, Adobe Photoshop i Apple Preview. Przepływ pracy uruchamia także Safari i otwiera stronę główną About: Macs. Otwiera również folder w Finderze. Możesz go dostosować, jak chcesz.

Utwórz przepływ pracy

 1. Uruchom Automator, znajdujący się w / Applications.
 2. Wybierz „Aplikacja” jako typ używanego szablonu Automatora.
 3. Z listy Biblioteka wybierz „Pliki i foldery”.
 4. Przeciągnij akcję „Pobierz określone elementy Findera” do panelu przepływu pracy po prawej stronie.
 5. Kliknij przycisk Dodaj, aby dodać aplikację lub folder do listy elementów Findera.
 6. Kliknij przycisk Dodaj, aby dodać inne elementy do listy, aż pojawią się wszystkie elementy potrzebne do przepływu pracy. Nie umieszczaj domyślnej przeglądarki (w moim przypadku Safari) na liście elementów Findera. Wybierzemy kolejny etap przepływu pracy, aby uruchomić przeglądarkę pod określonym adresem URL.
 7. Z panelu Biblioteka przeciągnij „Otwórz elementy Findera” do panelu przepływu pracy poniżej poprzedniej akcji.

Praca z adresami URL w Automatorze

To kończy część przepływu pracy, która otworzy aplikacje i foldery. Jeśli chcesz, aby przeglądarka otwierała się na określony adres URL, wykonaj następujące czynności:

 1. W okienku Biblioteka wybierz Internet.
 2. Przeciągnij akcję „Pobierz określone adresy URL” do panelu przepływu pracy poniżej poprzedniej akcji.
 3. Po dodaniu akcji „Uzyskaj określone adresy URL” zawiera stronę główną Apple jako adres URL do otwarcia. Wybierz adres URL Apple i kliknij przycisk Usuń.
 4. Kliknij przycisk Dodaj. Nowy element zostanie dodany do listy adresów URL.
 5. Kliknij dwukrotnie w polu Adres dodanego elementu i zmień adres URL na ten, który chcesz otworzyć.
 6. Powtórz powyższe kroki dla każdego dodatkowego adresu URL, który chcesz otworzyć automatycznie.
 7. Z panelu Biblioteka przeciągnij akcję „Wyświetl strony internetowe” do panelu przepływu pracy poniżej poprzedniej akcji.

Testowanie przepływu pracy

Po zakończeniu tworzenia przepływu pracy możesz go przetestować, aby upewnić się, że działa poprawnie, klikając przycisk Uruchom w prawym górnym rogu.

Ponieważ tworzymy aplikację, Automator wyda ostrzeżenie, że „Ta aplikacja nie otrzyma danych wejściowych po uruchomieniu wewnątrz Automatora”. Możesz bezpiecznie zignorować to ostrzeżenie, klikając przycisk OK.

Automator uruchomi następnie przepływ pracy. Upewnij się, że wszystkie aplikacje zostały otwarte, a także wszystkie foldery, które mogłeś uwzględnić. Jeśli chcesz otworzyć przeglądarkę na określonej stronie, upewnij się, że załadowano prawidłową stronę.

Zapisz przepływ pracy

Po potwierdzeniu, że przepływ pracy działa zgodnie z oczekiwaniami, możesz zapisać go jako aplikację, klikając menu Plik Automatora i wybierając opcję „Zapisz”. Wprowadź nazwę i lokalizację docelową aplikacji przepływu pracy i kliknij Zapisz. Wykonaj powyższy proces, aby w razie potrzeby utworzyć dodatkowe przepływy pracy.

Korzystanie z przepływu pracy

W poprzednim kroku utworzono aplikację przepływu pracy; teraz nadszedł czas, aby go użyć. Utworzona aplikacja działa tak samo, jak każda inna aplikacja na komputery Mac, dlatego wystarczy ją dwukrotnie kliknąć, aby ją uruchomić.

Ponieważ działa tak jak każda inna aplikacja na komputery Mac, możesz także kliknąć i przeciągnąć aplikację przepływu pracy do Docka lub paska bocznego lub paska narzędzi okna Findera, aby uzyskać łatwy dostęp.


Właściwie nie rozumiem. Jak doda opcję w kontekście folderu, aby otworzyć folder z aplikacją?
Vikas Bansal,

0

Nie rozwiązuje to dokładnie pytania, ale zawsze możesz po prostu przeciągnąć folder na ikonę VSCode w doku aplikacji

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.