Narzędzie dyskowe (tryb odzyskiwania) zablokowało się podczas ładowania


10

Chcę przeprowadzić czystą instalację systemu operacyjnego el capitan. Uruchomiłem tryb odzyskiwania, wybrałem ponownie instalację systemu OS X i postępowałem zgodnie z instrukcjami. Na razie w porządku. Gdy przyszedł wybrać dysk docelowy, na którym chciałem zainstalować system operacyjny, nie pokazywał on żadnego dysku twardego, tzn. Macintosh HD nie był pokazywany, więc mogłem go wybrać. Uznałem, że najpierw muszę go sformatować. Więc zamknąłem instalację i przeszedłem do Narzędzia dyskowego . Problem polega na tym, że Narzędzie dyskowe utknęło podczas ładowania i nic nie pokazuje.

Mój system operacyjny jest uszkodzony, dlatego chcę wykonać nową instalację. Z uszkodzony To znaczy mogę uruchomić mój system tylko wtedy, gdy idę do jednomodowych i zamontować dysk twardy zamontować -uw / , a następnie zjazd . Ale to nie jest długoterminowe rozwiązanie. Przeszukuję wszędzie w internecie i istnieje wiele rozwiązań, ale żadne z nich nie zadziałało.

Próbowałem skasować i sformatować dysk twardy w trybie pojedynczym za pomocą diskutil . Ale to nie działało, ponieważ brakowało DiskManagement Framework . Próbowałem więc ręcznie załadować pliki za pomocą launchctl . Ale nadal nie mogę używać diskutil w trybie pojedynczym.

Próbowałem też fsck , to nic nie dało.

Skończyły mi się opcje. Nie wiem co mam robić.

Oto obraz, gdy próbuję usunąć partycję za pomocą Narzędzia dyskowego

wprowadź opis zdjęcia tutaj

A oto obraz, gdy próbuję ponownie zainstalować system operacyjny. Nie pokazano dysku twardego do wyboru

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Przede wszystkim, co to jest model / rok komputera Mac? Czy można uruchomić system do odzyskiwania w Internecie?
David Anderson

Podłącz napęd USB. Czy Narzędzie dyskowe je znajduje?
Allan

@Allan nie, utknął zawsze przy ładowaniu
Michael

Odpowiedzi:


5

Rozwiązaniem problemu z odblokowaniem narzędzia dyskowego jest otwarcie terminalu i uruchomienie tego:

sudo ps ax | grep hfs

Zobaczysz linię, która wygląda następująco:

**970**   ??  U      2:08.88 /System/Library/Filesystems/hfs.fs/Contents/Resources/./fsck_hfs -y /dev/disk2s4

Zanotuj ten pierwszy numer i uruchom go:

sudo kill -9 970 # (use your own number here)

Narzędzie dyskowe zostanie automatycznie odblokowane. Jeśli dysk twardy jest wyświetlany, ale dyski są wyszarzone, spróbuj ponownie uruchomić komputer w trybie odzyskiwania (naciskając Cmd + R po uruchomieniu). Po kilku ponownych uruchomieniach możesz w końcu uruchomić pierwszą pomoc na swoim dysku.


1
Jesteś Bogiem! Nie musiałem jednak używać sudo do odzyskiwania!
Satheeshwaran

jak to rozwiązało?
kosmos

2

Podejrzewam, że twój dysk twardy ulega awarii. Opieram swoje rozumowanie na tym stwierdzeniu:

Mój system operacyjny jest uszkodzony, dlatego chcę wykonać nową instalację. Mam na myśli uszkodzony, że mogę uruchomić system tylko wtedy, gdy przejdę do trybu pojedynczego i zamontuję dysk twardy za pomocą polecenia mount -uw /, a następnie wyjdę. Ale to nie jest długoterminowe rozwiązanie. Przeszukuję wszędzie w internecie i istnieje wiele rozwiązań, ale żadne z nich nie zadziałało.

Aby zweryfikować, że tak jest, należy wykonać kilka kroków ...

Sprawdź status SMART.

Uruchom zgodnie z opisem, a następnie uruchom polecenie:

diskutil list

Otrzymasz listę swoich dysków. /dev/disk0Możliwe, że tak będzie , ale może być inaczej. Po prostu zanotuj, który z nich jest oznaczony jako „Macintosh HD”, jak zaznaczono w pytaniu.

Następnie wydaj polecenie:

diskutil info /dev/disk0 | grep -i smart

Jeśli zwraca coś oprócz słowa „Zweryfikowano”, oznacza to awarię dysku. OS X zwykle nie ulega uszkodzeniu, chyba że użytkownik zrobi coś dziwacznego i bardzo celowego. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ dysk twardy zaczyna się zawodzić i pojawiają się złe sektory.

Uruchom Apple Hardware Test / Diagnostics

Zgaduję i powiem, że masz produkt Mac przed czerwcem 2013 r., Więc uruchomisz test sprzętu Apple.

Po prostu przytrzymaj Dklawisz podczas uruchamiania ze stanu wyłączenia (zasilacz jest podłączony, jeśli korzystasz z komputera Macbook), a następnie uruchom „Rozszerzoną diagnostykę”.

Jeśli masz produkt po czerwcu 2013 r., Uruchomienie Diagnostyki to ta sama procedura, tylko inny zestaw narzędzi.

Wymień dysk.

Nie wspomniałeś, który komputer Mac masz, ale wymiana dysku twardego jest w rzeczywistości dość łatwa. Istnieje kilka innych postów tutaj na Ask Different, które dotyczą tej dokładnej procedury. Połączę je w celach informacyjnych.

Każdy z tych postów zawiera szczegółowe odpowiedzi i referencje dotyczące wymiany dysku, a nawet aktualizacji pamięci, gdy jest on otwarty.


Próbowałem wszystkich powyższych. Sprawdziłem status smarta i zwrócił „Verified”. Uruchomiłem także program Apple Diagnostics (mój Macbook to początek połowy 2014 r.) I nadal nie znaleziono problemów. Jakieś inne pomysły?
michaels,

Ok. Utwórz instalator USB. Będziesz potrzebował pustej pamięci flash USB o pojemności co najmniej 8 GB. Uruchom jak zwykle, pobierz OS X El Cap z App Store i utwórz bootowalny USB . Następnie spróbuj zainstalować. Nawet jeśli to nie zadziała, będziesz chciał mieć ten USB pod ręką. Potem pójdziemy stamtąd.
Allan

Utworzyłem bootowalny USB, ale znowu, kiedy próbuję zainstalować Macintosh HD, nie jest wyświetlany.
michaels,

HD nie jest pokazywany, ale możesz dostać się do Narzędzia dyskowego?
Allan

nie, nie byłem. Wszystko jest takie samo jak poprzednio.
Michaels

0

Powinieneś być w stanie załadować Narzędzie dyskowe z instalacji OS X.

Po uruchomieniu w trybie odzyskiwania spójrz na pasek menu u góry ekranu, a na pasku narzędzi powinno być rozwijane narzędzie. Z tego narzędzia dyskowego nie powinieneś mieć problemu z formatowaniem dysku.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.