Czy jest jakiś sposób, aby ustawić MacBooka Pro tak, aby nie spał po zamknięciu pokrywy?


71

Najczęstszym przypadkiem, dla którego mam do tego zastosowanie, jest odtwarzanie muzyki przez AirTunes, ale nie chcę, żeby leżał otwarty laptop. Lub kiedy coś synchronizuję lub pobieram.

To nie to samo, co to pytanie, które dotyczyło snu kontra hibernacji ; Szukam sposobu, aby utrzymać aktywność przy zamkniętej pokrywie.


2
(Odpowiedzi prawdopodobnie nie będą specyficzne dla MacBooka Pro , więc chciałbym też oznaczyć to tagiem macbooklub coś w tym rodzaju laptop).
Jonik

3
nawiasem mówiąc, utrzymywanie go w stanie czuwania przy zamkniętej pokrywie jest wysoce odradzane, ponieważ może zbyt mocno się nagrzać i uszkodzić. dlatego nie ma domyślnego sposobu, aby to zrobić. Mając to na uwadze, InsomniaX jest odpowiedzią.
cregox

1
Dodatkowo możesz spojrzeć na PMSET. Jest to mała, natywna aplikacja OS X, która jest używana do ustawiania wszystkich ustawień zarządzania energią. Ponadto ustawienia są trwałe (nie trzeba ich ponownie stosować, ale zostaną zmienione, jeśli wprowadzisz zmiany za pomocą panelu Preferencji systemowych, który w rzeczywistości jest interfejsem dla PMSET). Chociaż nie widzę opcji rozwiązania twoich konkretnych problemów, jest to jednak doskonałe narzędzie, jeśli chcesz kontrolować więcej aspektów swojego komputera: developer.apple.com/library/mac/#documentation/Darwin/Reference/...

przeczytaj stronę podręcznika pmsetlub google
Hawken,

Odpowiedzi:


47

Możesz użyć InsomniaX . Znajduje się na pasku menu, a po aktywacji laptop nie będzie spał, jeśli go zamkniesz.


2
InsomniaX nie działa na moim MacBooku Pro 2011. Czy czegoś brakuje? (Gdy zamykam pokrywkę, przechodzi ona tylko w tryb uśpienia)
Aron Rotteveel

1
Nie działa również w 2011 Macbook Air.
Christoph Wurm,

1
@ Legia To interesujące - ludzie tutaj twierdzą, że to działa dla nich, nawet jeśli autor aplikacji twierdzi, że MBA nie są obsługiwane.
Kevin Yap,

@KevinY Hm, to dziwne. Próbowałem jeszcze raz i nie działało.
Christoph Wurm,

Do tej pory nie ma dowodów na to , że działa on z Mavericks.
yurkennis

19

Istnieje również alternatywa dla macosx-nosleep-rozszerzenie dla bezsennościX .


1
Działa jak urok z MBA w połowie 2011 roku, Mavericks 10.9.3.
yurkennis

zainstalowałem aplikację na moim MBP El Cap., po uruchomieniu, pojawia się okno dialogowe „ups, moduł jądra nie znaleziony”. Ale załatwienie przedpana bezsennego i sprawdzenie aktualizacji załatwiło sprawę. Działa dobrze, dzięki!
Martin Pfeffer,

1
Nie używaj tego w systemie macOS Sierra
Skeleton Bow

13

Bez używania oprogramowania innych firm Apple twierdzi, że musisz mieć zewnętrzną klawiaturę, mysz lub gładzik (USB lub bluetooth), aby uniemożliwić przejście komputera w tryb uśpienia (Lion) lub obudzenie go ze stanu uśpienia (Snow Leopard i wcześniejsze ), po zamknięciu pokrywy.

Okazuje się, że najwyraźniej możesz podłączyć dowolne zewnętrzne urządzenie USB, aby obudzić je z trybu uśpienia. Robię to z komputerem MacBook Pro, którego używam z Synergy, dzięki czemu mogę używać klawiatury i myszy na stacji roboczej Linux do sterowania komputerem MacBook Pro z zewnętrznym monitorem i zamkniętą pokrywą. Wystarczy podłączyć dysk flash USB po zamknięciu pokrywy, aby obudzić MacBooka Pro, a następnie mogę zacząć używać go w trybie klapki bez zewnętrznej klawiatury lub myszy podłączonej do MacBooka Pro.


Po raz pierwszy widzę wyrażenie ... Włączanie przenośnego komputera Mac, gdy pokrywa pozostaje zamknięta, jest powszechnie określane jako tryb klapki
brasofilo


1

Z chęcią skomentuję to pytanie, ale zasady „rep” stackexchange nie pozwalają mi komentować. Dlatego opracowałem tę „odpowiedź”. Proszę o wyrozumiałość! Ta odpowiedź ma na celu zapobieżenie pójściu w złym kierunku.

Jeśli otworzysz konsolę terminali i wejdziesz pmset -g pslog, zobaczysz, co się stanie po zamknięciu pokrywy:

mc-dondon: ~ dvd $ pmset -g pslog
Rejestrowanie komunikatów uśpienia / budzenia IORegisterForSystemPower
pmset jest teraz w trybie rejestrowania. Naciśnij Ctrl-C, aby wyjść.
16.11.13 01:28:57 MEZ    
Obecnie czerpię z „prądu przemiennego”
 -InternalBattery-0 55%; ładowanie; (brak szacunków)

16.11.13 01:29:02 MEZ IORegisterForSystemPower: ... Sleeping ...

Jeśli google, znajdziesz wiele stron, które twierdzą, że pmset by załatwił sprawę . Jednak jeśli chodzi o twoje pytanie, pmset nie załatwia sprawy - przynajmniej nie dla mnie.

Ani „sudo pmset noidle”, ani często sugerowany „sudo pmset -a lidwake 0” nie powstrzyma systemu przed zaśnięciem, gdy pokrywa jest zamknięta.


sudo pmset noidlezapobiegnie bezczynnemu uśpieniu, tworząc asercję PM podczas pracy w sesji terminala, dopóki klawisze Control + C nie zostaną wciśnięte.
Buktop

0

Podłącz zewnętrzną mysz lub klawiaturę. Zamknij pokrywę, a następnie naciśnij klawisz na klawiaturze lub kliknij myszą. To budzi laptopa ze snu, nawet jeśli pokrywa jest zamknięta.


2
Czy nie dotyczy to wyłącznie podłączonego zewnętrznego wyświetlacza?
kchau

@kchau Potrzebujesz także klawiatury lub myszy.
Martin Marconcini,

@Martin, Tak, tak mówi odpowiedź ... Dodałem, że myślę, że potrzebujesz również zewnętrznego monitora.
kchau

0

Używam Nosleep na moim Macbooku Pro. Znajduje się na pasku menu, a następnie można go dwukrotnie kliknąć, a gdy zmieni kolor na niebieski, laptop pozostaje aktywny, gdy odłożysz pokrywę z wyłączonym ekranem i podświetleniem.


Próbowałem NoSleep 10.10 i wpadłem w dziwność. Czasami MacBook pozostawał w stanie czuwania przy zamkniętej pokrywie, czasami spał, a czasem działał w trybie bardzo wolnym. InsomniaX wydaje się działać lepiej.
opłacony frajer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.