Sposób na przetestowanie SIP Ochrony integralności systemu (NIE o tym, jak włączyć / wyłączyć)?


11

Kiedy po raz pierwszy zacząłem używać El Capitan 10.11, musiałem wyłączyć SIP, aby uruchomić niektóre rzeczy i uniknąć awarii. Awarie najprawdopodobniej były spowodowane jakimś kextem, który pozostał ze starszych instalacji oprogramowania itp. Nie jestem pewien.

Czy jest jakaś droga do umożliwienia SIP przetestowania, czy mam niedopuszczalne kexts lub cokolwiek innego w chronionych obszarach, które zakneblują maszynę? Naprawdę nie chcę przejść przez mnóstwo iteracji rozruchowych w nadziei na znalezienie rzeczy, które zawieszają lub powodują awarię maszyny.

Aby sformułować inaczej, nie chodzi o to, jak włączyć lub wyłączyć SIP , ale o to, jak programowo lub zautomatyzować test w celu ustalenia statusu SIP.Myślę, że powinniśmy zamknąć jako duplikat
JMY1000

Nie sądzę, że istnieje sposób na „przetestowanie” SIP bez włączania / wyłączania i ponownego uruchamiania komputera kilka razy.
fsb

Czy istnieje sposób sprawdzenia uprawnień do plików, aby zobaczyć, co NIE będzie dozwolone w folderach chronionych SIP?
211Oakland,

Mogę wymyślić kilka sposobów - trzymaj się mocno podczas ich testowania - to powinno pozostać otwarte IMO.
bmike

Odpowiedzi:


18

Wiem, że możesz sprawdzić, czy SIP jest włączony czy wyłączony w terminalu za pomocą tego polecenia:

csrutil status

Myślę, że może szukasz bardziej szczegółowej analizy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.