Usunąć ścieżkę audio w QuickTime 10?


15

W poprzednich wersjach QuickTime można było usunąć ścieżkę audio i zapisać plik. Wygląda na to, że ta funkcja została usunięta w QuickTime 10.

Czy to nadal możliwe?

Odpowiedzi:


12

Ścieżki audio można usunąć z filmów QuickTime za pomocą Automatora.

Ten przepływ pracy

jak pokazano tutaj

usunie ścieżkę audio ze wszystkich plików w folderze Movies na pulpicie.

Uwaga: spowoduje to usunięcie ścieżek audio na miejscu, więc weź ich kopię, jeśli chcesz zachować dźwięk.


Pamiętaj, że spowoduje to tymczasowe wyłączenie ścieżki dźwiękowej. Nie usuwa całkowicie dźwięku. Następnie musisz wyeksportować wideo, a następnie nie ma dźwięku.
LinusGeffarth

6
Kiedy próbuję uruchomić ten przepływ pracy, otrzymuję ten błądThe action “Enable or Disable Tracks” encountered an error: “NSWindow drag regions should only be invalidated on the Main Thread!”
Olcay Ertaş

1

To, czego szukasz, to narzędzie demultipleksera lub demux. Który z nich może zależeć od konkretnego formatu kontenera plików.

  • Quicktime Player 7 miał funkcje, które pamiętasz do demultipleksowania poszczególnych utworów. Apple twierdzi, że nadal można go zainstalować. Możesz potrzebować zestawu funkcji Pro, choć nie jestem pewien, czy sprzedają ci klucz.
  • Subler to multiplekser, który będzie robił pliki MP4. Może również demultipleksować.
  • Squared5 twierdzi, że wykonuje zadanie dla plików MOV.
  • FFMPegX zapewnia graficzny interfejs użytkownika systemu Mac OS dla wielu bibliotek multimediów, które mogą multipleksować / demultipleksować wszystko.

1
FYI, polecenie, które pozwala usunąć ścieżkę audio w Quicktime Player 7, to Okno> Pokaż właściwości filmu. Niestety jest to funkcja Pro, a Apple nie sprzedaje już QuickTime Pro. Na szczęście, jeśli zdarzy ci się mieć klucz, nadal będzie działał, ponieważ nie ma weryfikacji online kodu rejestracyjnego. Pamiętaj tylko, aby zamknąć i ponownie uruchomić aplikację po rejestracji.
Calion

0

Avidemux to narzędzie typu open source dla komputerów Mac / Win / Linux, które wykonuje tę pracę. Załaduj plik, a następnie w menu Audio wybierz Wybierz ścieżkę audio , następnie wyłącz ścieżkę audio i zapisz w nowym pliku. Upewnij się, że wideo pozostaje na kopii .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.