Dostęp root został utracony na serwerze Lion Server 10.7.1 po aktualizacji z 10.7


1

W wersji 10.7.0 Server byłem w stanie aktywować użytkownika root i mogłem zalogować się na moim Macu Mini Server i7 jako root. Teraz, kiedy zrobiłem aktualizację do 10.7.1 Server, ta funkcja zniknęła. Jestem w stanie „su root” z odpowiednim hasłem, ale jestem w stanie zalogować się przez okno logowania.

Tylko jako dodatkowa informacja. Jeśli spróbuję zmienić hasło roota za pomocą narzędzia Directory Utility, pojawi się komunikat o błędzie w pliku dziennika systemu, ale nie w narzędziu Directory Utility. Błąd jest podobny do następującego wiersza: zmiana hasła roota nie powiodła się: Błąd Domena = com.apple.OpenDirectory Code = 5100 „Ta metoda uwierzytelniania nie jest obsługiwana” -> To jest tłumaczenie z niemieckiego wyjścia !!!

Co jest nie tak?

Odpowiedzi:


1

Nie powinieneś ponownie włączać roota po aktualizacji, ale być może wystąpił błąd.

Czy próbowałeś wykonać „mały taniec” Apple prosi nas o włączenie rootowania po zakończeniu aktualizacji?

http://support.apple.com/kb/ht1528


Cześć, tak. Zrobiłem to kilka razy po ponownej instalacji Lion Server. W tej chwili, ponieważ wersja 10.7.1 jest dostępna, nie mogę już instalować 10.7.0. Zawsze będzie 10.7.1.
Thomas Thaler,

Ojej - zastanawiam się, czy zostało to jeszcze zgłoszone na stronie bugreporter.apple.com - Nie mam obecnie serwera testowego, aby wypróbować
różne
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.