Jak mogę usunąć niechciane aplikacje, takie jak Szachy lub Książka adresowa, z mojego komputera Mac? [Zamknięte]


14

Istnieje wiele aplikacji, z których nie korzystam, zajmując miejsce na komputerze Mac, które chcę usunąć.

Kiedykolwiek próbuję je usunąć, mówi, że jest to niezbędna część systemu operacyjnego, ale w Chess.app uważam ten powód za najlepszy.


3
Czy masz pytanie, dlaczego Apple uważa, że ​​szachy są istotną częścią systemu operacyjnego, lub jak usunąć programy, które Apple uważa za niezbędne?
Daniel

1
W Yosemite już tak nie jest. Proste przeciąganie i upuszczanie do kosza działa dobrze.
crmpicco

Wstrzymuję to. Służyło to celowi w 2011 roku, ale będziemy chcieli bardziej szczegółowego pytania, jeśli masz ten problem dzisiaj. Podaj swój system operacyjny, jakie aplikacje należy usunąć i dlaczego. Ochrona systemu 10.11 jeszcze bardziej skomplikuje sprawę, więc nie jest to już kwestia ogólna, jeden rozmiar pasuje technicznie do wszystkich pytań.
bmike

@bike Nie jestem jeszcze gotowy, aby zadać to pytanie, ale chciałbym poważnie odinstalować sklep z aplikacjami. NIE chcę mieć identyfikatora Apple ID, aby aktualizować oprogramowanie, i mam dość powiadomień o aktualizacjach oprogramowania, których nigdy nie używam i których nie mogę zaktualizować, ponieważ nie wprowadzę mojego identyfikatora Apple.
Michael

Odpowiedzi:


13

Wybierz aplikację, którą chcesz usunąć, i uzyskaj na niej informacje: Command + i lub z menu Plik> Uzyskaj informacje.

W dolnej części wynikowego okna, w sekcji Udostępnianie i uprawnienia, zmień ustawienie „wszyscy” na „Odczyt i zapis”. Najprawdopodobniej będziesz musiał najpierw kliknąć blokadę w prawym dolnym rogu i uwierzytelnić się jako administrator.

Po zmianie ustawienia zamknij okno Uzyskaj informacje. Powinieneś być w stanie przenieść aplikację do Kosza bez żadnych problemów.


4
Pomyślałem, że kliknąłem ikonę kłódki i odblokowałem system operacyjny nie pozwala mi na udzielanie zgody na odczyt i zapis.
Olcay Ertaş

6
Podobnie jak @ OlcayErtaş, otrzymujemy Operacja nie może zostać zakończona, ponieważ nie masz niezbędnego pozwolenia.
Cœur

4

Każdy wie, jakie szkody wiążą się z jego użyciem sudo. Pomoże to jednak w tej sytuacji.

 • Otwórz terminal i przejdź do katalogu Aplikacje.

  $ cd /Applications
  
 • Aby wyświetlić aktualnie zainstalowane aplikacje

  $ ls
  
 • Znajdź aplikację, którą chcesz usunąć

  >>> Z ostrożnością <<<

  $ sudo rm -rf application.name
  

Wymusi to rekurencyjne usunięcie application.namekatalogu i wszystkich podkatalogów. Ponownie operacja ta jest trwała i nie można jej cofnąć. Jeśli nie masz pewności co do usuwanej aplikacji, prawdopodobnie nie powinieneś.


1
Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na zrobienie tego. sudo rm -rf Chess.app/zrobiłem to dla mnie.
crmpicco

5
Mimo że używam sudo, pokazuje „Operacja niedozwolona”
Alex

@Alex rozwiązałeś błąd „Operacja niedozwolona”?
Stefan Dunn

1

To ostrzeżenie jest powodem tego ostrzeżenia, nie sugerowałbym usuwania tych aplikacji, ponieważ i tak nie zajmują dużo miejsca ... jeśli naprawdę masz mało miejsca wypróbuj aplikację taką jak Monolingual, która może usuwać nieużywane języki i niekompatybilne pliki binarne (duplikaty programów stworzonych do uruchamiania na starszych komputerach Mac). Połączenie 2 pozwoli ci zaoszczędzić kilka GB na dysku twardym lwa


To nic nie kosztuje! :)
Alexander - Przywróć Monikę

1

Nie polecam usuwania żadnych aplikacji natywnych dla systemu operacyjnego. Usunięcie tych aplikacji może teraz wydawać się nieszkodliwe, ale nigdy nie wiadomo, kiedy to cię ukąsi. Aktualizacja oprogramowania i inne aktualizacje wyszukują je podczas procesu aktualizacji, a próba przywrócenia takich aplikacji może być skomplikowana.

Przejdź do witryny Apple i spróbuj znaleźć aplikację do pobrania. Jedyne miejsce, w którym je znajdziesz, znajduje się w pakiecie instalacyjnym systemu operacyjnego.

Lepiej jest zrobić zdecydowanie jednojęzyczny i używać zewnętrznego dysku do przechowywania danych, jeśli twoje dane są tak duże.

Oszczędzanie miejsca na dysku to fałszywa ekonomia. W końcu drogo zapłacisz, gdzieś przy drodze.


1

Podczas dalszych eksperymentów myślę, że mogłem rozwiązać problem bez korzystania z terminalu, z którym nie mam doświadczenia.

Wybrałem niechcianą aplikację, uzyskałem informacje na jej temat, odblokowałem Udostępnianie i Uprawnienia oraz zmieniłem każdą z wymienionych nazw użytkowników, aby móc czytać i pisać. Następnie zamknąłem okno „Uzyskaj informacje”, ponownie wybrałem aplikację, kliknąłem z wciśniętym klawiszem Control i wybrałem polecenie „Przenieś do kosza”.

To z powodzeniem przeniosło wybraną aplikację do Kosza, gdzie mogłem ją usunąć bez wyświetlenia okna z informacją, że aplikacja była konieczna dla systemu operacyjnego. Nie byłem w stanie tego zrobić, zmieniając jedynie uprawnienia do mojego konta użytkownika. Konieczna była zmiana wszystkich uprawnień konta użytkownika.


1

Gry nie zajmują dużo miejsca, a jeśli nie chcesz teraz usuwać aplikacji, możesz zaoszczędzić czas na opracowaniu sposobu usunięcia tych „niechcianych” aplikacji, a także zaoszczędzić czas potrzebny do naprawy instalacja później.

Ponadto nie zdziwiłbym się, gdyby podczas późniejszej aktualizacji oprogramowania system Mac OS próbował ponownie zainstalować niektóre z tych aplikacji. Następnie może być konieczne ich ponowne usunięcie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.