Który proces okresowo zapisuje na dysk?


9

Nawet gdy nie robię nic na komputerze Mac, widzę dużo dyskowych operacji we / wy: „Zapis danych na sekundę” w monitorze aktywności pokazuje ciągłe zapisy:

Aktywność dysku

Czy to normalne? Dlaczego jakiś proces ciągle pisze? Rozumiem, że mogą być prowadzone pewne czynności porządkowe, aktualizowany jest „Obraz snu”, ale czy zdarza się to często? (Nie skonfigurowałem Time Machine)

Edycja: Mam dość wolnej pamięci:

Zużycie pamięci


Czy możesz udostępnić zrzut ekranu z moich procesów w Monitorze aktywności?
bg2011

Teraz (kiedy wracam do domu z pracy) widzę, że aktywność spadła (szczyt wynosi około 900 KB / s). To, co było otwarte rano, jest teraz otwarte: aplikacja Twitter, Chrome i edycja tekstu (nie wprowadzono tam żadnych zmian. Napisałem coś 4 dni temu, co chcę zapamiętać, ale zbyt leniwy, aby zapisać i zastanowić się, gdzie zapisać)
Nivas

Opublikuje zrzut ekranu, gdy zobaczę podobny scenariusz. Jeśli nie, zamknę to pytanie.
Nivas

Odpowiedzi:


9

Możesz uzyskać lepszy pomysł na to, co powoduje tę aktywność, za pomocą niektórych narzędzi wiersza polecenia OS X:

sudo iotop - wyświetlanie, które procesy wykonują najwięcej operacji we / wy, aktualizowane co 5 sekund.

sudo iosnoop - pokazuje we / wy, jak to się dzieje, w tym identyfikator procesu i nazwę procesu wykonującego operacje we / wy, a także rozmiar danych, ścieżkę pliku itp.

W obu przypadkach musisz je uwierzytelnić jako administrator, aby je uruchomić, i użyj Control-C, aby wyjść. Mogą nie powiedzieć ci dokładnie, dlaczego działanie się dzieje, ale przynajmniej powiedzą, jakie procesy i pliki są zaangażowane, co zwykle znacznie je zawęża.


6

Oprócz iotopi iosnoopmożesz używać fs_usage.

sudo fs_usage -w -f filesys -e grep  | grep -i ' write '

1
To świetna odpowiedź. Bardzo bym chciał, gdybyś zredagował odpowiedź o najwyższym wyniku, gdy już masz reputację, aby ją dodać - dzięki temu ta odpowiedź jest znacznie bardziej kompletna.
bmike

1

Kilka rzeczy: (napisane punktatorami, aby były zwięzłe)

  • Sam system operacyjny pisze.
  • Pisz otwarte aplikacje.
  • Przeglądarki również piszą, w przypadku plików cookie i kiedy pamięć RAM jest maksymalnie wykorzystana.

Tak, rozumiem to. Ale jak często? Mam dużo wolnej pamięci RAM: teraz około 5 GB (dodałem również ten szczegół do pytania)
Nivas

Co sekundę komputer jest włączony. Komputery zawsze zapisują na dysk przez cały czas.
JFW

mega bajty co sekundę?
Nivas

Zależy od
używanego

0

Uważam, że powinieneś być w stanie lsofsprawdzić, jakie procesy zapisują na dysk. Oto jego strona podręcznika man.


lsofto narzędzie oparte na „migawce”, które pokazuje wszystko, co dzieje się w ciągu kilku sekund. JEŻELI nie uruchomisz go dokładnie w momencie, gdy ma miejsce wejście / wyjście, przegapisz to. Narzędzia OS X ( iotopi iosnoopwielu innych użytkowników udzieliło odpowiedzi) to narzędzia na żywo / odświeżające i bardzo konfigurowalne, które ja (IMO / osobiście) bardzo wolę.
Jason Salaz,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.