Zainstaluj InkScape bez XQuartz


13

Czy można zainstalować InkScape bez XQuartz?

Zainstalowałem go już i działa, ale wydaje mi się, że nie jest tak natywny (np. Menu nie pojawia się na górnym panelu, ale do paska tytułu).

Jak zainstalować InkScape bez XQuartz?

Odpowiedzi:


17

Nie jest to jeszcze oficjalnie możliwe - programiści Inkscape będą musieli usunąć zależność XQuartz, przechodząc do natywnych bibliotek Gtk i Glib dla OS X, podobnie jak kilka lat temu zespół GIMP .

Prace trwają od kilku lat w osobnym oddziale Inkscape , ale nie ma jeszcze oficjalnej wersji. Możesz jednak pobrać najnowszą wersję DMG tutaj (obecnie opartą na Inkscape 0.91) zarówno dla GTK2, jak i GTK3 (eksperymentalne), na własne ryzyko - spodziewaj się błędów i awarii.


Hmm, wypróbowałem tę kompilację i wcale nie działa. Ale tak, rozumiem problem. Dzięki!
Ionică Bizău,

Próbowałem też i działało w porządku (MBP, 10.10.5) ... ładowanie za pierwszym razem zajęło bardzo dużo czasu.
calum_b

Zarówno wersje GTK2, jak i GTK3 działały dobrze na MBP 10.13.3. Pierwsze uruchomienie zajmuje trochę czasu, ale zakładam, że to z powodu tego samego uruchomienia pamięci podręcznej fc, który wstrzymuje nowy początek wersji XQuartz.
MithrilTuxedo

7

Inkscape 1.0 obejmie obsługę pierwszej klasy systemu Mac OS X bez konieczności korzystania z XQuartz.

Jeśli chcesz wypróbować oprogramowanie alfa, możesz pobrać dmg już teraz ze strony https://inkscape.org/release/inkscape-1.0/?latest=1 , klikając Mac OS X, a następnie wybierając Apple Mac OS X Desktop .

Lub kliknij, Kompilacja z kompilacji CI Alpha Tarball, aby budować z linii poleceń.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.