Klawiatura / touchpad nie działa już w systemie OS X. Działa dobrze w systemie Linux. 13 "na początku 2015 r


0

Mam dziwny problem z moim 13-calowym MacBookiem Pro z początku 2015 roku. Klawiatura i touchpad nie działają już podczas uruchamiania lub w systemie OS X. Nie mogę na przykład użyć klawiatury wewnętrznej do uruchomienia z USB, ale muszę przytrzymać opcja na zewnętrznej klawiaturze USB, aby wybrać dysk startowy. Nawet lampka klawisza Caps Lock nie włącza się po naciśnięciu. Jednak mogę użyć klawiatury wewnętrznej, aby zresetować SMC, a zarówno touchpad, jak i klawiatura działają dobrze podczas uruchamiania systemu Linux z Pamięć USB Zewnętrzna mysz i klawiatura również działają dobrze.

Komputer działał wieczorem. Przed pójściem spać włożyłem go do torby, a rano, kiedy wstałem ze snu, nie działał ani touchpad, ani klawiatura. Wydaje mi się, że ponownie uruchomiłem komputer z powodu aktualizacji wcześniej na dzień, zanim przestała działać.

Co próbowałem:

  • Reset SMC
  • Reset NVRAM
  • Wyczyść ponownie zainstaluj
  • Popraw osadzenie złącza klawiatury na płycie głównej.

Żaden z nich niczego nie zmienił. Wszelkie sugestie byłyby bardzo mile widziane!


Przeprowadziłem trochę badań, ale nie mogłem znaleźć rozwiązania ... Sprowadziłbym je do Apple Store.
Munesawagi

Jak to nie działa podczas uruchamiania, ale można zresetować SMC / NVRAM? Oznaczałoby to, że działa podczas rozruchu. Jeśli możesz to zrobić, uruchom program Apple Diagnostics, przytrzymując klawisz D podczas rozruchu ze stanu wyłączenia (upewnij się, że zasilacz jest podłączony)
Allan

@Allan Dodałem trochę informacji do wyjaśnienia. Ale w zasadzie nie mogę użyć wewnętrznej klawiatury do wybrania dysku startowego podczas uruchamiania. Działa zewnętrzna klawiatura USB.
Albin

@Angelplayer Zrobię to w poniedziałek, jeśli do tego czasu nie rozwiązałem. Nie jest objęty gwarancją, więc martwię się trochę o mój portfel.
Albin

Czy podczas wybierania dysku startowego przytrzymujesz klawisz Option lub inny klucz? Czy wypróbowałeś program Apple Diagnostics?
Allan

Odpowiedzi:


0

EDYCJA : Okazało się, że przyczyną było uszkodzenie wody. Błąkanie się ze skrzynką prawdopodobnie przesunęło kilka przewodów wewnątrz komputera, które skróciły / utraciły kontakt.

Myślę więc, że w końcu znalazłem problem; spód obudowy nie był prawidłowo włączony.

Klawiatura / touchpad czasami działał, ale po włożeniu go do torby i wyjęciu ponownie zwykle już nie działał. Jednak po wyłączeniu go przez przytrzymanie przycisku zasilania i ostrożnym ściśnięciu obudowy wzdłuż krawędzi zadziałałoby, gdy ponownie go włączyłem. Macbook zapewnia uziemienie klawiatury za pomocą dolnej części obudowy, więc zgaduję, że wystąpił problem z tym połączeniem.

Zdjąłem więc spód obudowy, wyczyściłem i założyłem ponownie, ostrożnie wkręcając dokładnie dokładnie, a teraz wydaje się, że wszystko jest w porządku.

Nadal nie wiem, dlaczego miałoby działać lepiej w Linuksie. Moją jedyną hipotezą jest to, że Linux może w jakiś sposób ponownie zainicjować sprzęt po chwilowej utracie zasilania.


Czy możesz podać źródło na temat uziemienia klawiatury, o którym wspomniałeś? co to robi
tempa

@Albin masz rację! mam dokładnie ten sam problem. Działa po usunięciu i ponownym włożeniu dolnej obudowy w 3 próbach. Dziękuję za udostępnienie.
Chris O
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.