Czy otwierać linki w odpowiednich aplikacjach?


16

Kiedyś kliknąłem link do artykułu NYTimes z Safari, artykuł otworzyłby się w aplikacji NYTimes. W pewnym momencie musiałem zmienić to ustawienie, a teraz linki Safari otwierają się w Safari.

Nie mogę znaleźć niczego w Safari lub obszarze aplikacji NYTimes w Ustawieniach, które wydają się przywracać stare zachowanie, ani w ustawieniach w samej aplikacji NYTimes. Czy istnieje sposób na przywrócenie starego sposobu otwierania łączy w odpowiednich aplikacjach?

Edycja: Mam zainstalowaną aplikację NYTimes, korzystam z iOS 9.3.1 i nie korzystam z prywatnego przeglądania, więc niektóre typowe odpowiedzi (dzięki John Ramos !) Tutaj nie pomagają.

Próbowałem również usunąć pliki cookie, historię i dane lokalne z Safari, a także odinstalować i ponownie zainstalować aplikację NYTimes - wszystko to nie działa.


Ktoś tutaj może być szczery w tej kwestii, ale myślałem, że to do autora strony internetowej należy wstawienie kodu nagłówka, który mówi safari: 1) pokaż baner „otwórz w aplikacji x” u góry strony i 2) linki do tej konkretnej aplikacji i otwiera ją?
fsb

@fbara Wierzę, że to zależy od twórcy aplikacji internetowych.
owlswipe

A może na odwrót? Moja żona jest na iPhonie, chce otworzyć (przynajmniej niektóre) linki Tumblr w przeglądarce, NIE w aplikacji. Chce pozbyć się zachowania, które próbujesz osiągnąć. Wiem, jak to zrobić na Androidzie, ale wszystkie moje wyszukiwania na iPhonie prowadzą do takich pytań, jak ta, w niewłaściwy sposób.
enigment

Odpowiedzi:


22

Ta funkcja nosi nazwę Universal Links. Można przeczytać w dokumentacji firmy Apple na ten temat tutaj .

Zasadniczo, aby to działało, twórca witryny NYTimes musi mieć plik wywoływany apple-app-site-associationna swoim serwerze. Możesz obejrzeć ten plik na stronie NYTimes tutaj http://nytimes.com/apple-app-site-association . W pliku mogą określić, które adresy URL są przekierowywane (na stronie NYTimes, które mają rok między 2000 a 2099 bezpośrednio po nazwie domeny) i do których aplikacji są przekierowywane (cztery aplikacje NYTimes). Na pierwszy rzut oka plik wygląda dobrze na swojej stronie internetowej, ale co ciekawe, oznacza to, że działają tylko linki takie jak ten http: //www.nytimes.com/2016 / ... , a wszystko inne, na przykład http: // www.nytimes.com/reuters/2016 / ...nie będzie. Warto więc od razu zauważyć, że zdecydowali, że nie chcą, aby wszystkie linki do strony nytimes.com otwierały się w ich aplikacjach.

Muszą także zmienić ustawienie w swoich aplikacjach na iOS, aby wyświetlić listę domen, z których chce otrzymywać linki. Przybiera to formę uprawnienia zwanego com.apple.developer.associated-domains. Ze względu na sposób skonfigurowania ich aplikacji nie jestem w stanie sprawdzić plików plist w ich aplikacji, aby sprawdzić, czy są one poprawnie skonfigurowane. Ale w moich własnych testach ta funkcja wydaje się działać dobrze. Kiedy przechodzę do tego artykułu , losowo wybrałem DaringFireball i kliknąłem link NYTimes, aplikacja NYTimes automatycznie uruchamia się i otwiera artykuł zamiast Safari.

Może się zdarzyć, że możesz powiedzieć iOSowi, że nie chcesz, aby przesyłał on Universal Links z Safari do odpowiedniej aplikacji. Aby to zrobić, kliknij link wyświetlany w prawym górnym rogu ekranu, gdy iOS otworzy aplikację z linkiem Universal Link. Od tego momentu iOS zignoruje funkcję Universal Link dla tej witryny. Jest to dość nieintuicyjne, więc mogłeś to zrobić, nie zdając sobie sprawy z tego, że wyłącza funkcję Universal Links dla witryny.

Demo pokazujące, gdzie link ma wyłączyć linki uniwersalne

Istnieją dwie metody ponownego włączenia Universal Links dla tej witryny. Długo naciśnij link NYTimes i wybierz z menu opcję „Otwórz w” NYTimes lub otwórz stronę internetową NYTimes w Safari i kliknij link „OTWÓRZ” w banerze Smart App u góry strony.

Demo pokazujące, gdzie ponownie włączyć Universal Links, metoda pierwsza Demonstracja pokazująca, gdzie ponownie włączyć Universal Links, metoda druga

Poinformuj nas, jak sobie radzisz.


To nie było całkiem właściwe, ale potrzebowałem, aby uzyskać właściwą odpowiedź (poprzez stackoverflow.com/questions/32729489/... ). Musisz dotknąć i przytrzymać link, a następnie wybrać opcję „Otwórz w„ NYTimes ””, aby przywrócić to zachowanie. Zaakceptuję, gdy zaktualizujesz odpowiedź w celu uzyskania odpowiedniego odniesienia w przyszłości. Dzięki!
dcrosta

Zaktualizowałem odpowiedź, aby uwzględnić tę metodę przywracania Universal Links, ale ta, o której wspomniałem, również działa. Wczoraj testowałem go wielokrotnie na telefonie, kiedy pisałem odpowiedź, a inne odpowiedzi na pytanie, które podałeś, nawet o tym wspominają. :)
Alistair McMillan

”lub otwórz witrynę NYTimes w Safari i kliknij link„ OTWÓRZ ”w banerze Smart App u góry strony.” To otwiera aplikację, ale w moim przypadku nie włącza ponownie uniwersalnego linkowania. Co może być nie tak?
Vincent

0

Wydaje się, że New York Times zmienił sposób, w jaki ich strona internetowa obsługuje linki, ponieważ mój iPhone nie otwiera również artykułów NYTimes w aplikacji. Najprawdopodobniej twórcy nytimes.com postanowili zatrzymać witrynę przed automatycznym otwieraniem artykułów w aplikacji, ponieważ ludzie, z którymi mamy problemy, nie działają (lub gorzej, prosząc o pobranie aplikacji, przerywając czytanie). Mobilna witryna NYTimes jest na tyle dobra, że ​​mogli zdecydować się uprościć proces, po prostu czytając artykuł w Internecie.

Jedno obejście: zapisz artykuł na później z sieci, a następnie przejdź do sekcji Zapisane w aplikacji NYTimes, a Twój artykuł będzie na ciebie czekał w aplikacji.

Podziękowania dla użytkownika fbara za zasugerowanie teorii „winy programisty” w powyższych komentarzach.


Prawdopodobnie powinienem był określić w pierwotnym pytaniu, ale mam zainstalowaną aplikację NYTimes, korzystam z iOS 9.3.1 i nie korzystam z prywatnego przeglądania :(
dcrosta

Linki @dcrosta też nie otwierają dla mnie aplikacji, więc zgaduję, że programiści zmienili kod, aby artykuły pozostały na stronie. Zaktualizowałem powyższą odpowiedź o teorię i obejście.
owlswipe

Czy to oznacza, że ​​dostaję 1/2 nagrody? :-)
fsb

@JohnRamos zapoznaj się z odpowiedzią Alistaira McMillana (i moim komentarzem do czasu jego aktualizacji), aby uzyskać poprawkę tutaj.
dcrosta

Ok, nie działa dla mnie (otwierając jakiś przypadkowy artykuł), ale świetnie, jeśli to działa
owlswipe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.