Katalog domowy do NAS


2

Jak mogę zapisać swój katalog domowy na urządzeniu NAS? Idę do Preferencji systemowych -> Konta -> CTRL Kliknij „Moje konto” -> Opcje zaawansowane ... Co wprowadzić w polu Katalog domowy, aby to zrobić? czy to możliwe? Mogę przechowywać mój katalog domowy na dysku USB lub Firewire.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedzi:


1

Najpierw musisz się upewnić, że wolumin sieciowy, którego chcesz użyć, jest najpierw podłączony. Następnie powinieneś być w stanie po prostu przejść do dowolnego folderu, którego zamierzasz użyć jako nowego katalogu domowego i wybrać go. Woluminy sieciowe w OS X Finder zazwyczaj można znaleźć w pozycji „Network” w głównym katalogu komputera (w Finderze możesz nacisnąć ⇧⌘K, aby przejść bezpośrednio tam). Bezwzględna ścieżka, jeśli używasz terminala, to zazwyczaj / Woluminy / Nazwa udziału .

Warto zauważyć, że jeśli zalogujesz się bez zamontowanego napędu sieciowego, rzeczy mogą się zepsuć. Z tego powodu musisz upewnić się, że skonfigurowałeś OSX do montowania udziału podczas rozruchu (przed zalogowaniem). Nie dzieje się tak w przypadku SMB (współdzielenie plików Windows) lub AFP automatycznie, ale może istnieć sposób na zhackowanie go, być może inni mogą włączyć się w tę część. Udziały NFS konfigurowane automatycznie za pomocą narzędzia Disk Utility, ale nie jestem pewien, kiedy to robią podczas rozruchu, uważam, że jest to logowanie wstępne, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji, które mogłyby to potwierdzić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.