Zewnętrzny dysk dla Time Machine i udostępnianie plików między platformami


1

Przeczytałem to pytanie i powiązany artykuł na temat Apple KB . Wiem, że mogę użyć istniejącego zewnętrznego dysku twardego, a wehikuł czasu może na nim tworzyć kopie zapasowe bez wpływu na inne pliki.

Wydaje się jednak, że dzieje się tak tylko wtedy, gdy dysk zewnętrzny jest sformatowany jako HFS +. Więc jeśli chcę mieć dysk zewnętrzny, którego mogę używać do przechowywania plików, które będą używane zarówno w systemie Mac OS X, jak i Windows 7 (i ewentualnie Linux), czy moja jedyna opcja polega na partycjonowaniu dysku zewnętrznego?

Partycja 1 : HFS + (kopie zapasowe wehikułu czasu)
Partycja 2 : exFAT (Dokumenty, muzyka, filmy do użytku przez W7 i OS X)

Czy istnieje inny sposób na osiągnięcie tego bez konieczności partycjonowania dysku zewnętrznego?

Odpowiedzi:


1

Sugeruję użycie Mac Drive firmy Mediafour: http://www.mediafour.com/products/macdrive

Używam ich produktu od lat i zawsze był solidny. Powiedziałbym, że za 49,99 USD, to też jest w rozsądnej cenie. I szczerze mówiąc, możesz znaleźć bezpłatne rozwiązanie, ale dla mnie integralność danych zawsze ma niewielki wpływ na portfel.

To znaczy, jeśli absolutnie chcesz jedną partycję, ale biorąc pod uwagę, że jest to dedykowane repozytorium Time Machine, odradzałbym to. Chociaż Time Machine tworzy prosty folder ze wszystkimi kopiami zapasowymi (Backups.backupdb), odradza się przechowywanie czegokolwiek innego na tej konkretnej partycji. Znam ludzi, którzy robią to bez problemów, i wszystko, co Apple mówi o tej praktyce, jest następujące:

Uwaga: Time Machine działa najlepiej, jeśli używasz dysku z kopią zapasową tylko do tworzenia kopii zapasowych Time Machine. Jeśli przechowujesz pliki na dysku z kopią zapasową, Time Machine nie utworzy kopii zapasowej tych plików, a przestrzeń dostępna dla kopii zapasowych Time Machine zostanie zmniejszona.

Ale znowu, moim zdaniem, dobrze jest rozdzielić sprawy. Nie jestem zwolennikiem arbitralnego podziału na przedziały, ale w przypadku kopii zapasowych być może pozwolenie im na posiadanie własnego pokoju może nie być takie złe.


Ok, zgadzam się, że przechowywanie dodatkowych plików na partycji Time Machine byłoby złe. Więc jeśli nie mam nic przeciwko partycjonowaniu dysku, czy to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie? (Głupie pytanie: gdy zostanie podzielone na partycje, pokaże się jako oddzielne dyski w Finderze i Eksploratorze Windows, prawda?) To oprogramowanie wygląda dobrze, ale myślę, że wolałbym, aby współużytkowana partycja była systemem plików innym niż HFS +. Dzięki za pomoc.
jjeaton

1
Podzielę (i zrobię) na partycje, tak. A ponieważ nie chcesz używać HFS ​​+, tak naprawdę jest to twoja jedyna droga (ponieważ Time Machine nie będzie działać na nie-rodzimych systemach plików Mac OS). Tak, partycje pojawią się jako dwa odrębne „dyski twarde” zarówno na komputerze Mac, jak i PC. I jestem pewien, że możesz ukryć je w obu systemach operacyjnych, jeśli nie chcesz widzieć jednego lub drugiego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.