Jak wyłączyć automatyczne uruchamianie aplikacji Adobe Core Sync w systemie OS X?


52

Zauważyłem, że wiele procesów Adobe działa w tle podczas uruchamiania na komputerze z systemem OS X 10.11.4 (15E65) z zainstalowanym programem Adobe Creative Cloud (CC).

Aby pozbyć się tego, usunąłem wszystko ze "*adobe*"w nazwie pliku z katalogów używanych przez launchd, którymi są: ~/Library/LaunchAgents, /Library/LaunchAgents, /Library/LaunchDaemons, /System/Library/LaunchAgents, /System/Library/LaunchDaemons.

Nie jest złym pomysłem, aby ręcznie przeglądać te katalogi, aby dowiedzieć się, co jest - lub może być skonfigurowane do automatycznego uruchamiania na twoim komputerze.

Jednak stosując to podejście pozbyłem się wszystkich procesów Adobe z wyjątkiem jednego o nazwie procesu Core Sync Helper. UID procesu to ja, a nie root.

Używając monitora aktywności OS X, aby uzyskać więcej informacji o tym procesie, informuje nas, że jest to proces nadrzędny launchd. Ścieżka procesu to:

"/Applications/Utilities/Adobe Creative Cloud/CoreSync/Core Sync.app/Contents/PlugIns/ACCFinderSync.appex/Contents/MacOS/ACCFinderSync"

W jaki sposób Adobe automatycznie uruchamia ten proces?

Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie?

Aktualizacja:

Zgodnie z odpowiedzią YoshiBotX użyłem, launchctl listpodobnie jak AppControlControl, aby znaleźć usługę, która uruchamia Core Sync Helper. Aby to zrobić, mogę szukać usługi z adobe, accflub core*syncw jego imieniu. Niestety nie ma takiej usługi o oczywistej nazwie. Wszystkie usługi w systemie pochodzą com.apple....z aplikacji innej firmy lub nie są z nią powiązane.

Ponadto launchctl listwymienia PID każdej etykiecie. Ale PID uruchomionego ACCFinderSyncprocesu w ogóle tam nie ma. Jednak, jak wspomniano wcześniej, proces macierzysty jest nadal, launchdwięc zastanawiam się, jak to możliwe.

Aktualizacja 2:

Za pomocą launchctl udało mi się zebrać więcej informacji o usłudze przy użyciu jej PID ( pominięte linie oznaczone jako... ):

macy:~ jens$ sudo launchctl procinfo 352
...
com.adobe.accmac.ACCFinderSync = {
...
com.adobe.accmac.ACCFinderSync.apple-extension-service
...
com.adobe.accmac.explinder
...
ACCFinderSync
...

Ale to nie są usługi, które mogę usunąć za pomocą launchctl.

Aktualizacja 3:

Na podstawie odpowiedzi Chiggsy'ego udało mi się znaleźć więcej śladów usługi ( pominięte linie oznaczone jako... ):

$ sudo launchctl print gui
  com.apple.xpc.launchd.user.domain.501.100008.Aqua = {
  ...
    unmanaged processes = {
  ...
      com.apple.xpc.launchd.unmanaged.ACCFinderSync.352 = {
        active count = 5
        dynamic endpoints = {
          "ACCFinderInnerExtensionHost2" = {
            port = 0x59a8f
            active = 1
            managed = 0
            reset = 0
            hide = 0
  ...
    externally-hosted endpoints = {
       0x59a8f  U  A  ACCFinderInnerExtensionHost2
  ...

$ sudo launchctl print user
  com.apple.xpc.launchd.domain.user.501 = {
  ...
    endpoints = {
  ...
       0x59a8f  U  A  ACCFinderInnerExtensionHost2
  ...

$ sudo launchctl print system
  com.apple.xpc.launchd.domain.system = {
  ...
    subdomains = {
  ...
      com.apple.xpc.launchd.domain.pid.ACCFinderSync.352
  ...

Ale to nadal nie pomogło mi go wyłączyć.

Aktualizacja 4:

Kirb przybił go!

Odpowiedzi:


94

To jest rozszerzenie Finder Sync .

Aby zatrzymać proces:

 1. Wyłącz pole wyboru w preferencjach systemowych
 2. Wyloguj się i zaloguj ponownie (lub uruchom ponownie, jeśli na komputerze Mac zalogował się więcej niż jeden użytkownik)

W OS X punkt rozszerzenia Finder Sync umożliwia czystą i bezpieczną modyfikację interfejsu użytkownika Findera w celu wyrażenia statusu i kontroli synchronizacji plików. W przeciwieństwie do większości punktów rozszerzeń Finder Sync nie dodaje funkcji do aplikacji hosta. Zamiast tego pozwala modyfikować zachowanie samego Findera.

Rozszerzenia to części aplikacji, które można zintegrować z niektórymi podstawowymi komponentami systemu operacyjnego. W szczególności rozszerzenia Finder Sync umożliwiają ściślejszą integrację z Finderem poprzez synchronizację identyfikatorów statusu oraz umożliwienie dodawania przycisków do paska narzędzi, paska bocznego i menu prawego przycisku myszy.

OS X prowadzi bazę danych wszystkich znanych aplikacji na twoim komputerze, w tym także wszelkie rozszerzenia ( .appexpakiety). Po uruchomieniu Findera wysyła zapytanie do tej bazy danych o rozszerzenia Finder Sync i uruchamia je. Ze względów bezpieczeństwa każde rozszerzenie żyje w swoim własnym procesie.

Na szczęście możesz to łatwo wyłączyć w okienku System PreferencesExtensions(szara ikona puzzli) - po prostu odznacz Findera pod nazwą danej aplikacji.

Preferencje rozszerzeń


6
tak łatwo? facepalm
Jens Wirth

1
Szukałem też swojego mózgu, szukając tego. Ręce w dół chociaż LaunchControl (GUI front-end do launctl) jest jednym z najlepszych interfejsów do zarządzania tych rzeczy. Jednak nie obsługuje tego typu rozszerzeń. Dzięki jeszcze raz!
Freddie

@Freddie - Kocham cię!
SpaceDog

Czy istnieje sposób wiersza polecenia, aby wyłączyć rozszerzenia Findera (lub przynajmniej określone rozszerzenie Finder Sync)?
studgeek

4

launchctl zmieniło się na lepsze w 10.11.4

Wpisz polecenie bez argumentów, aby uzyskać pomoc. Zobaczysz nowe domeny do wyszukiwania i nowe polecenia.

launchctl print system   #prints the system domain (root)

launchctl print system/com.system.service   #prints details about a service in roots domain.

Dla twoich procesów: jeśli nie znajduje się w domenie systemowej, prawdopodobnie jest to użytkownik:

launchctl print user/(your uid)/
launchctl print user/(your uid)/com.user.agent

Ponieważ jednak zalogujesz się do GUI:

launchctl print gui/(your uid)/
launchctl print gui/(your uid)/org.adobe.NSAmonitor # or whatever they call what you are looking for

Domena GUI dla rzeczy, które mają interfejs użytkownika / agentów

Domena użytkownika dla demonów dla Ciebie.

Domena systemowa dla demonów systemowych.

Jest jeszcze kilka, ale uważam, że użytkownik i GUI są całkiem niezłe.

Sztuką późniejszych wersji OSX jest sprawdzenie strony podręcznika, a następnie uruchomienie pomocy narzędzia. Jeśli jest uruchomiony, możesz go znaleźć za pomocą launchctl.

man launchctl
launchctl -h

Powodzenia.


3

Kolejnym przypuszczeniem byłoby zameldowanie /Library/StartupItems.

Ale launchctlnie wymaga, aby Twój service.plist znajdował się w jednym z tych katalogów.
W rzeczywistości nie potrzebujesz nawet pliku (jak widać w pliku launchctl) .
Tak długo, jak go zarejestrujesz launchctl load|submit, będzie działał / startował.

Myślę, że najlepszym sposobem jest wyłączenie narzędzia za pomocą launchctl bezpośrednio lub za pomocą aplikacji takiej jak LaunchControl .


Dobra wskazówka! Niestety, proces ten nie wydaje się mieć żadnej odpowiedniej usługi launchctl. Zaktualizowałem swoje pytanie o szczegóły na ten temat. Czy mam rację?
Jens Wirth

@JensWirth, jak dotąd dobre. próbowałeś zobaczyć „sudo launchctl list”? W ten sposób otrzymuję jeszcze kilka usług?
rwenz3l

1

Problem polega na tym, że w ciągu ostatnich lat Apple wprowadziło inne sposoby automatycznego uruchamiania elementów niż posiadanie list w określonych folderach, tak jak działa to z agentami uruchamiania i demonami. usługi xpc, smloginitems nie są zlokalizowane w tych miejscach, ale są zarejestrowane w bazie danych launchctl (widać to launchctl list), ale ta konkretna wtyczka Adobe w oczywisty sposób ładuje się na starcie, ale wcale NIE jest wymieniona przez launchctl. możesz zobaczyć niektóre informacje, używając, launchchtl print user/501ale nie przez launchctl list. więc czym dokładnie jest ACCFinderSync i dlaczego się nie wyświetla? system uruchamiania dziur jest rodzajem rozłupanego bankomatu i bardzo trudno jest obserwować wszystkie formy przedmiotów startowych. najważniejsze pytanie brzmi: czym są rozszerzenia aplikacji (appex) i jak można je wykryć (i wyłączyć) na poziomie wiersza poleceń, jeśli nie przez launchctl.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.