Hasło administratora utracone na koniec 2013 roku MacBook Pro z Yosemite


1

Były pracownik zmienia hasło administratora, gdy została zwolniona i nikt nie może uzyskać dostępu do MacBooka Pro (model z końca 2013 r.). Działa na Yosemite. Próbowałem użyć klawisza Command / S, aby go zmienić, ale nie działa. Co mogę zrobić, aby przywrócić komputer i skonfigurować nowego administratora?


Zobacz moją odpowiedź tutaj: apple.stackexchange.com/a/144425/62132
njboot

Odpowiedzi:


1

Po pierwsze - uruchom ponownie komputer. wciśnij Dowództwo i R klawisze w tym samym czasie, gdy pojawi się szary ekran i przytrzymaj je, aż zobaczysz logo Apple. Pod logo pojawi się mały pasek ładowania. Usiądź mocno, gdy system uruchomi się w trybie odzyskiwania.

Kliknij kartę Narzędzia na górnym pasku menu, wybierz Terminal, wpisz Zresetuj hasło i naciśnij Enter. Zamknij okno Terminal, a za nim znajdziesz narzędzie Reset Password. Teraz wystarczy wybrać konto użytkownika, które chcesz zresetować, wprowadzić nowe hasło lub pozostawić puste i kliknąć Zapisz. Następnie po prostu uruchom ponownie komputer z menu Apple i zaloguj się przy użyciu nowego hasła.

Jeśli jednak użytkownik był chroniony przez hasło FileVault lub Firmware, prawdopodobnie będziesz musiał wyczyścić OSX.


0

Próbowałem tego i zostawiłem hasło puste i zapisałem je. Uruchomiłem ponownie i nadal prosi o hasło administratora iCloud. Powtórzyłem go ponownie i dodałem nowe hasło, i to samo się stało. Nadal nie mogę dostać się na komputer z nowym hasłem! Co teraz?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.