Ekstremalne zużycie energii przez Spotlight


12

Niedawno (dwa dni temu) zaktualizowałem oprogramowanie El Capitan na moim komputerze (15 "MBP, połowa 2015 r., 2,5 GHz Core i7, 16 GB pamięci RAM, R9 M370X, 500 GB SSD) i od tego czasu Spotlight wyczerpuje moją baterię i powoduje fani obracają się, jakby właśnie zdjął się z mojego biurka. Mój czas pracy baterii wydłużył się z około 6-7 prognozowanych godzin przed aktualizacją do zaledwie 3, aż do całkowitego wyczerpania.

Oto zdjęcie Monitora aktywności:
http://i.imgur.com/BY0MLl7.png i procesora:

           wprowadź opis zdjęcia tutaj

Początkowo myślałem, że Spotlight po prostu indeksuje i zużywa duże ilości energii w tym procesie, ale 1. nie powinien indeksować przez prawie trzy pełne dni (nie mam w ogóle zbyt dużo danych na dysku) 2. proces indeksowania jest zwykle nazywany „mdutil”, a nie rzeczywisty proces „Spotlight”, a 3. Spotlight zwykle wyświetla pasek postępu podczas faktycznego indeksowania.

Ponownie uruchomiłem wiele razy, próbowałem wymusić zamknięcie procesu Spotlight (ale po prostu włącza się ponownie i zużywa tę samą energię) oraz próbowałem włączyć i wyłączyć mdutil i wymusić ponowne indeksowanie (bez skutku, najprawdopodobniej ponieważ indeksowanie nie jest głównym problemem ?).

Czy ktoś wie, co może być przyczyną tego problemu?

Zaktualizowałem do El Capitan na moim osobistym komputerze Mac, kiedy pojawił się po raz pierwszy zeszłej jesieni i nigdy nie miałem tego problemu. Ani też żaden ze współpracowników, z którymi rozmawiałem.

Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana.


Jakie wyniki wyszukiwania są włączane i wyłączane w Preferencjach systemowych> Spotlight? Możesz spróbować odznaczyć wszystkie pola wyboru Wyniki wyszukiwania i sprawdzić, czy zużycie procesora spadnie. Następnie sprawdź każdą kategorię jeden po drugim (Aplikacje, Wyszukiwania w sieci Bing itp.), Aby sprawdzić, czy którakolwiek z nich (lub kombinacja) powoduje, że procesor ponownie uruchomi procesor.
IconDaemon 21.04.16

1
Po odznaczeniu wszystkich pól wyboru zużycie procesora i energii niestety wcale się nie zmniejsza - nadal jest zgodne z tym, co widziałem w ciągu ostatnich kilku dni (ponad 50-150 różnych wpływów energii). Być może więc ten problem nie jest związany z tym, co indeksuje Spotlight, ale jest coś nie tak z samym Spotlight?
alexjwong 21.04.16

Czy zrestartowałeś się?
IconDaemon

Wiele, wiele razy. Skontaktowałem się teraz z pomocą techniczną Apple, wypróbowałem wszystko, co może mieć jakiś wpływ, i nic nie działa. Ich ostatnia rada to ponowna instalacja OS X. Spróbuję tego, a jeśli to rozwiąże problem, zauważę to tutaj.
alexjwong 21.04.16

Miałem na myśli ponowne uruchomienie po dokonaniu zmian w polu wyboru. Czuję twój ból. Niedawno miałem podobny problem, gdy trzy procesy zassały cały procesor, wentylatory płonęły, i prześledziłem go, aby ... poczekać na ... połączenie USB z UPS. Odłączyłem / ponownie włączyłem i problem zniknął. Mam nadzieję, że twoje rozwiązanie jest równie proste.
IconDaemon 21.04.16

Odpowiedzi:


6

Okazuje się, że mój problem jest związany z błędem w wersjach 9.9 i 9.91 JAMF (oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem), jak opisano tutaj: https://jamfnation.jamfsoftware.com/discussion.html?id=19626
Nie jest jasne, czy jest to bezpośrednio związane z El Capitan lub jeśli dotyczy wszystkich wersji OS X.

O ile wiem, ten błąd w JAMF nie został jeszcze rozwiązany, ale znalazłem obejście, które zmniejsza zużycie procesora przez wyróżnienie:

Dla porównania, kroki, które zrobiłem, aby rozwiązać to:

-usunięcie wszystkich plików Spotlight.plist w / Library / Manged Preferences /
-zabije faktyczny proces Spotlight (uruchamia się automatycznie)

sudo rm -f /Library/Managed\ Preferences/<username>/com.apple.Spotlight.plist
sudo rm -f /Library/Managed\ Preferences/com.apple.Spotlight.plist
sudo killall Spotlight

Zauważ, że może być więcej plików Spotlight.plist, niż wyraźnie wskazałem - usuń je wszystkie.

To nie zadziała, jeśli problem nie wynika z JAMF!

W tym momencie zużycie procesora i energii powinno wrócić do normy. O ile mi wiadomo, jest to nadal tymczasowa poprawka, a problem wróci po ponownym uruchomieniu, na którym będziesz musiał ponownie zastosować tę poprawkę.


3

Nie wymyśliłem rozwiązania dla reflektora, ale znalazłem rozwiązanie, aby wyłączyć reflektor i zmniejszyć zużycie procesora.

$ launchctl unload -w /System/Library/LaunchAgents/com.apple.Spotlight.plist

(dzięki uprzejmości współpracownika)


To nie rozwiązuje pytania OP, tylko wskazuje, jak wyłączyć Spotlight. OP szuka informacji o tym, co może powodować, że Spotlight zużywa tak dużo pamięci i procesora.
fsb

Dziękuję Ci za to. Mimo że nie rozwiązuje to problemu z rootem, mój fan nie kręci się jak szalony. I mogę używać Alfreda jako zamiennika Spotlight, dopóki ta sytuacja nie zostanie rozwiązana.
jonescb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.