10.11 Instalacja na starych komputerach Mac


1

Chcę wyczyścić instalację 10.11 na MacBooku Air 2008 i iMac 2007. Oba wydają się niezdolne do rozruchu z netinstall lub USB Stick. Jakie opcje muszę szybko uzyskać do 10.11?


Który MacBook Air 2008 i iMac 2007 faktycznie posiadasz? Podczas zadawania pytań w takich sytuacjach należy podać pełną informację o modelu.
user3439894 21.04.2016

Odpowiedzi:


3

O ile twoje modele nie są wczesne na lata, powinny być wspierane.

Apple wymaga posiadania wersji 10.6.8 lub nowszej, ponieważ tam właśnie działa Mac App Store. Jeśli masz dostęp do dowolnego komputera Mac z systemem 10.6.8 lub nowszym, możesz zalogować się do App Store i pobrać instalator 10.11. Posiada skrypt do uruchomienia bootowalnego instalatora USB - polecenie jednego strzału:

Jeśli wystąpią problemy, w tym wątku działa kilka innych metod naprawiania instalatora.

Jeśli nie widzisz napędu USB ani rozruchu sieciowego, być może może pomóc zresetowanie pamięci NVRAM.


tworzenie instalatora USB nie stanowi problemu. Te stare urządzenia po prostu nie mogą zostać uruchomione z USB i sieci.
Sebastian Semmler

1
Te modele obsługują rozruch sieciowy i rozruch USB. Firma Apple nie wydała produktu, który nie uruchamia się przez USB przez ponad dekadę. Nawet komputery Mac PowerPC zostały uruchomione przez USB, kiedy „oficjalna” obsługa nie została zadeklarowana. Możesz mieć inne problemy - musisz zresetować NVRAM lub gorzej - jeśli nie działa rozruch sieciowy lub rozruch USB, @SebastianSemmler
bmike

1
Reset NVRAM rozwiązał to.
Sebastian Semmler

Umieszczę to w odpowiedzi jako edycję na wypadek, gdyby ktoś tu nie trafił. Cieszę się, że to załatwiłeś.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.