Czy istnieje podgląd QuickLook dla plików zwykłego tekstu z nieznanymi rozszerzeniami? [duplikować]


20

Podobne pytanie zostało zadane tutaj, ale odpowiedź odnosi się do czegoś o nazwie QL Stephen , który twierdzi, że tylko podgląd plików bez rozszerzenia. Potrzebuję czegoś, co pokaże podgląd plików z rozszerzeniami nieznanymi Finderowi. Wszystkie są plikami zwykłego tekstu. I musi działać na Lionie (10.7).

Wyjaśnienie: Nie szukam domyślnej QL dla żadnego nieznanego rozszerzenia, ale raczej dla takiego, który będzie wyświetlał podgląd niektórych określonych rozszerzeń (np. .Sps , .fort ) jako zwykły tekst.


1
Ponieważ wszystkie nieznane rozszerzenia plików niekoniecznie są tekstem, jest to zły pomysł.
ocodo

2
Wersja HexFiend wtyczki QuickLook wydaje się idealną podglądarką nieznaną / domyślną, jeśli można w ten sposób skonfigurować QuickLook.
Daniel

@slomojo: good point; Nie miałem na myśli wszystkich nieznanych rozszerzeń plików, a raczej kilka konkretnych, które nie są znane Finderowi. Źle to sformułowałem.
Rozdz.

@Chap Harrison, myślę, że przeglądarka QL, którą można skonfigurować do wyświetlania zestawu rozszerzeń plików jako tekstu (lub, jak mówi Daniel, zrzut heksadecymalny), na pewno byłaby dobra. Mógłbym to zrobić.
ocodo

@Daniel: Myślę, że również wywarłem na tobie złe wrażenie - zobacz poprawiony zestaw pytań.
Rozdz.

Odpowiedzi:


7

Możesz użyć QuicklookStephen ( https://github.com/whomwah/qlstephen ). Zainstaluj przez Brew:

brew cask install qlstephen

a następnie zresetuj wtyczki Quicklook:

qlmanage -r

i powinieneś być dobry!

Przetestowano zarówno pliki bez rozszerzenia, jak i pliki z „nieznanym” rozszerzeniem (np. Nfo)


Z jakiegoś powodu to ostatnio przestało działać. Nie mogę wyświetlić plików .tex ani podobnych plików, nawet z zainstalowanym programem qlstephen. Czy ktoś przeszedł przez ten problem?
David Nathan

@DavidNathan to samo stało się ze mną, musiałem go usunąć i ponownie zainstalować rm ~/Library/QuickLook/QLStephen.qlgenerator i brew cask reinstall qlstephen
hasnat

@ hasnat niestety to nie rozwiązało problemu dla mnie (z systemem OSX 10.11). Użyłemrm -r
David Nathan

1

Po szybkim google może to jest to, czego potrzebujesz?

http://hints.macworld.com/article.php?story=20071028184428583

Wyjaśnia, jak zadeklarować określone typy plików jako zwykły tekst, QuickLook użyje tych deklaracji.


Cóż, robimy się cieplej ... głównym problemem jest to, że te pliki, które mnie interesują, zostały utworzone przez program Perla, a nie .app , więc nie ma Info.plist. (Również podpowiedź twierdzi, że jest to tylko 10.5, FWIW.)
Rozdz.

@Chap Harrison, to nie ma znaczenia, wybierz aplikację, w której chcesz otworzyć pliki, na przykład TextMate lub Text Editor.app, a następnie dodaj te rozszerzenia do tej info.plist zgodnie z artykułem. Również 10.5 info.plists nie zmieniło się pod tym względem, więc nie masz nic przeciwko Lion.
ocodo

Można dodać rozszerzenie do Text Editor.app, wykonując polecenie Uzyskaj informacje , Otwiera się za pomocą . Spróbuję później i zdam raport.
ocodo

Hm - wypróbowałem technikę macworld dla TextEdit, a następnie próbowałem uruchomić TextEdit (aby upewnić się, że niczego nie zepsułem) i zawiesił się on z „nieprawidłową sygnaturą kodu”! IIRC, to coś nowego z Lion. Czy edycja Info.plist wystarczy, aby to zrobić?
Rozdz.

1
@Chap Harrison, Tak, edycja .plist zmienia podpis kodu aplikacji.
Daniel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.