Jak mogę wyłączyć Mail.app po kliknięciu adresu e-mail?


10

Domyślnie kliknięcie adresu e-mail z innej aplikacji Mac (takiej jak Slack) uruchamia aplikację Mail.app w widoku tworzenia wiadomości na ten adres e-mail.

Chciałbym to wyłączyć - nigdy nie korzystam z Mail.app i przez większość czasu napotykam adres e-mail, który chciałbym skopiować / wkleić w innym miejscu, a nie tworzyć wiadomości e-mail do tej osoby.

Czy istnieje sposób na wyłączenie tego zachowania?


Otworzy coś, bez względu na domyślny program pocztowy. Kliknij prawym przyciskiem myszy / Kopiuj link, jeśli nie chcesz otwierać programu pocztowego.
Tetsujin,

Odpowiedzi:


10

Niezależnie od wszelkich podstępnych poleceń terminalu, o których nie wiem, OS X zawsze będzie musiał otworzyć aplikację po kliknięciu łącza e-mail. Dosłownie zrobi to dowolna aplikacja, którą lubisz.

Taką aplikacją może być aplikacja, której otwarcie nie ma nic przeciwko. Jak… Finder!

  1. Otwórz Preferencje poczty i przejdź do pierwszej karty, Ogólne . Wybierz menu podręczne dla Domyślnego czytnika wiadomości e-mail i wybierz Wybierz… .

    Wybór innego klienta poczty e-mail

  2. Wybierz Macintosh HD (lub dowolną inną nazwę woluminu rozruchowego) → System → Biblioteka → CoreServices → Finder.app.

    Wybór Findera

  3. Wypróbuj to! (Nie mogę jednak zamieszczać mailto:tutaj linków.)

Jeśli pracujesz ze spacjami lub aplikacjami pełnoekranowymi, kliknięcie łącza do poczty może przełączać spacje. Ale przynajmniej nie są uruchomione żadne aplikacje. Na moim komputerze nie otwiera się nawet nowe okno Findera.


1
Działa to w celu zmiany czytnika wiadomości e-mail, ale mailto:linki nadal otwierają aplikację Mail.app. Znalazłem działającą odpowiedź tutaj: superuser.com/questions/1067771/…
johncorser 21.04.16

Część opcji „czytnik” jest dostępna, ponieważ trudno jest nazwać ustawienia dla przeciętnego użytkownika. Co jeszcze może zrobić to ustawienie? (Porównaj z ustawieniem „czytnika wiadomości” dla RSS w starszych wersjach Safari.) W każdym razie działało to na moim El Capitan, ale wydaje się, że występuje błąd pamięci podręcznej LaunchServices, który przypadkowo przywraca zmiany w ustawieniu - obejście jest /System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain useri restart. Powiązana odpowiedź może być jednak lepsza.
Constantino Tsarouhas 21.04.16

1
@ johncorser Mam skonfigurowane, aby otworzyć aplikację przeglądarki, której używam. W przypadku Firefoksa mailto:linki nie działają.
farmerjoe

@ johncorser Mam takie same wyniki jak farmerjoe w Chrome.
intcreator

To niestety nie działa dla mnie. Z menu rozwijanego mogę wybrać tylko aplikację Mail, a jeśli wybiorę coś innego w aplikacjach, wydaje się, że resetuje się za każdym razem, gdy zamykam aplikację Mail. Jestem na El Capitan. Czy ktoś ma jakieś obejście?
Josep Valls,

1

Miałem ten sam problem, ale postanowiłem zrobić trochę więcej. Zamiast otwierać aplikację „Finder”, użyłem „Automatora” do stworzenia aplikacji, która dosłownie nic nie robi!

Kluczem jest zapisanie projektu Automatora i umieszczenie na nim polecenia, które zamknie tę samą aplikację, którą edytujesz ! Po prostu ustaw go jako domyślną aplikację pocztową. W ten sposób nie będziesz musiał martwić się o otwarcie niektórych aplikacji po kliknięciu adresu.

Zrobiłem prosty samouczek z kilkoma zrzutami ekranu, jeśli chcesz to sprawdzić:

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.