Czy istnieje aplikacja na iPhone'a, aby sprawdzić, czy jasność monitora komputera jest zbyt jasna?


0

Szukałem aplikacji, która sprawdzi, czy jasność monitora komputera jest zbyt wysoka i czy nie dociera do moich oczu. Czy istnieje taka aplikacja, która mierzy jasność monitora za pomocą aparatu?


Dlaczego zbyt jasne plamy na twoich oczach - jeśli oczy są zmęczone, jeśli są zbyt ciemne
Mark

@ Mark To jest podobne do patrzenia w słońce lub żarówkę. Zbyt dużo światła powoduje, że źrenica zbyt mocno się zwęża i męczy oko.
Veridian

i zbyt ciemne rani moje - słońca wiele razy jaśniejsze niż jakiekolwiek sztuczne światło
Mark

Odpowiedzi:


1

Nie jestem pewien, czy właśnie tego szukasz, mogą być dość drogie, ale aplikacje stworzone dla profesjonalnych projektantów i fotografów mogą to zrobić. DisplayMate i Datacolor Spyder5Elite to dwa często cytowane produkty.

Po wolnej stronie jest kilkadziesiąt, którzy używają aparatu iPhone, w tym LuxCamera , Luxi i LightMeter Free , do pomiaru światła. Chociaż YMMV z tymi bezpłatnymi aplikacjami powinny być w stanie dać ci przyzwoitą lekturę.

Korzystam z bezpłatnej aplikacji o nazwie f.lux, aby automatycznie dostosować „niebieskie” światło emitowane przez mój monitor. Działa świetnie i zdecydowanie polecam.


Dzięki za informację. Użyłem f.lux, ale odkryłem, że wyłączałem go tak często, że właśnie go odinstalowałem. Kolor tego, nad czym pracuję, jest ważny i odkryłem, że f.lux zmieniłby moje kolory. Czy którakolwiek z tych aplikacji informuje, czy monitor wymaga regulacji?
Veridian

Nie sądzę, że mogą ci powiedzieć, czy trzeba to zmienić, mogą po prostu powiedzieć, co to jest. Musisz dokonać ustalenia na temat dostosowania. Nie znam żadnej aplikacji, która by to zrobiła (nie dlatego, że aplikacja nie istnieje, tylko że nie jestem świadoma żadnej).
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.