Dysk zewnętrzny nie montuje się po odłączeniu bez wysunięcia


39

Przypadkowo odłączyłem dysk twardy bez jego prawidłowego wysunięcia, a teraz dysk nie montuje się po podłączeniu.

Co mogę zrobić, aby znów działało?

Widzę dysk w lsusbi diskutil list.

Do tej pory próbowałem:

 • sudo diskutil unmountDisk force /dev/disk2
 • sudo diskutil unmount force /dev/disk2
 • Uruchom ponownie z dyskiem.
 • Uruchom ponownie bez dysku.

Wygląda na to, że dysk działa, ponieważ wibruje bardzo wolno, ale nie widzę go w Finderze.


2
Próbowałem wszystkich powyższych opcji, ale nadal nie mogę zamontować i / lub wysunąć dysku. Kiedy próbuję uruchomić pierwszą pomoc, otrzymuję następujące informacje: Naprawiam system plików, wolumin jest już odmontowany. Wykonanie fsck_exfat -y -x / dev / rdisk2s1 Kod wyjścia sprawdzania systemu plików to 1. Przywracanie pierwotnego stanu znalezionego jako odmontowany. Weryfikacja lub naprawa systemu plików nie powiodła się. Operacja nie powiodła się… Masz pomysł, jak dalej to zrobić?
Shawnzie20

Odpowiedzi:


41

ROZWIĄZANY. Miałem dzisiaj ten problem. STARY dysk zewnętrzny, miał własne źródło zasilania, podłączony do zabezpieczenia przeciwprzepięciowego. Nacisnąłem przycisk zasilania na urządzeniu przeciwprzepięciowym, gdy odłączałem urządzenie od zasilania, a napęd był wyłączony podczas pracy. Włączyłem go ponownie i brzmiało to normalnie, ale mój komputer go nie rozpoznał, a Narzędzie dyskowe nie ładowało się po podłączeniu. Próbowałem uruchomić ponownie z dyskiem i bez niego, podłączając, odmontowując, wszystkie powyższe zalecenia .

„odmontowano” doprowadziło do „dysk jest już odmontowany lub ma schemat partycjonowania ...”

„mount” i „eject” powiedział, że próba wygasła.

„mountDisk” powiedział, że został pomyślnie zamontowany, ale nadal nie mogłem uzyskać do niego dostępu, a „unmountDisk” również się powiedzie, ale później nie powiodło się „mount” lub „mountDisk”.

W końcu znalazłem zamówienie, które zadziałało.

diskutil unmountDisk /dev/disk2
diskutil eject /dev/disk2

potem po prostu podłączyłem go z powrotem do komputera i byliśmy złotem. Dziękujemy za wszelką pomoc wszystkim.


9
Upłynął
limit

31
Miałem dokładnie ten sam problem, w którym unmountDiskdziałałoby dobrze, ale ejectpowodowało wyświetlenie komunikatu o przekroczeniu limitu czasu. W końcu znalazłem sugestię, aby sprawdzić, czy fsckprzetrzymuje zakładnika dysku. Szybkie ps aux | grep fsckujawnienie, że rzeczywiście przejmuje kontrolę nad dyskiem / woluminem, gdy tylko został on podłączony. sudo pkill -f fsck(Lub tylko killz PID, jeśli wolisz) natychmiast pozwolił na zamontowanie woluminu.
Ariel Allon

1
@ArielAllon Thanks! Twój komentarz był równie ważny jak odpowiedź.
Jeff

1
@ArielAllon Szukałem tego rozwiązania od 2 lat. Kocham Cię.
Connorbode

1
Ps nie waham się głosować poniżej na moją odpowiedź: apple.stackexchange.com/a/314628/54512
Ariel Allon

24

Polecam sprawdzenie, czy fscktrzyma zakładnika dysku podczas połączenia. To było dla mnie.

Bieganie ps aux | grep fsckujawniło:

root       2587  7.3 0.1 4363584 21780  ?? U  10:56PM  2:22.54 /System/Library/Filesystems/exfat.fs/Contents/Resources/./fsck_exfat -y /dev/rdisk2s1

Tak więc rozwiązaniem było sudo kill -9 2587(wstaw swój PID zamiast 2587) (lub sudo pkill -f fsck). Gdy tylko to się uruchomiło, mój wolumin natychmiast się zamontował.

Och, jak na ironię fsckjest problem ...


1
> sudo kill -9 PID rozwiązał mój problem. Chociaż wolumin jest teraz tylko do odczytu, a system sugeruje sformatowanie go tak szybko, jak to możliwe, przynajmniej mógłbym skopiować całą zawartość. Podziękowania dla Ariel Allon i patrix
Alejandro del Río

1
@ AlejandrodelRío Awesome, cieszę się, że pomógł! Na powiązane pytanie / odpowiedź ( apple.stackexchange.com/questions/268998/... ) zanotowałem, że jeśli pozwolisz fsckuruchomić swój kurs (może to potrwać kilka godzin), powinien on zakończyć się i pozwolić na ponowne odczytanie / zapisanie.
Ariel Allon

Zrobiłem to, ale dysk był tylko do odczytu. Musiałem powtórzyć ten proces po wysunięciu, ponieważ napęd nie chce się zamontować. W końcu naprawiłem dysk (sformatowany exFat) i wróciłem do normalnej pracy.
Mark A

1
Wow, to był mój problem! Wiedziałem, że coś blokuje napęd, ale nie miałem pojęcia, co. Dzięki! I wstydź się na Apple (Mac OS) za to, że nie udostępnia pewnego rodzaju informacji zwrotnych, jeśli działa fsck.
Marquez

4

Jeśli możesz go zobaczyć diskutil list, zlokalizuj jego identyfikator (występuje w formie /dev/diskx) i uruchom:

diskutil mountDisk /dev/diskx

podczas zastępowania /dev/diskxidentyfikatorem dysku.

Jeśli nawet to nie działa,

diskutil mountDisk readOnly /dev/diskx

zamontuje dysk jako tylko do odczytu, abyś mógł zabrać swoje dane w przypadku uszkodzenia tabeli partycji dysku ( bardzo, bardzo mało prawdopodobne z powodu twardego odłączenia dysku ). Jeśli tak, musisz sformatować dysk twardy, wykonując czynności opisane tutaj , wraz ze stroną podręcznika dostępną, man diskutiljeśli potrzebujesz więcej informacji.


3
One or more volume(s) failed to mountdla obu poleceń. W każdym razie dzięki
Charles

@charles spróbuj zamontować problematyczną partycję sam, zdiskutil mount /dev/diskxsy
maybeharry 18.04.16

@charles również wypróbować tę readOnlyopcję
maybeharry

1
Volume on disk2s2 timed out waiting to mountz i bez readOnly.
Charles

Wszystkie odpowiedzi nie działają dla mnie, z wyjątkiem tego z readOnlyopcją. Po zamontowaniu w readOnlytrybie ponownie wysunąłem finderi fizycznie usunąłem wtyczkę kabla USB: to działa!
Tenaciousd93,

1

Zdarzyło mi się to wiele razy. Przejdź do Launch Pad, Disk Utility i wybierz dysk, który nie zostanie zamontowany. Następnie wybierz Napraw.


1

Dzisiaj napotykam ten problem i wreszcie go rozwiązuję, najpierw wysuwając dysk . po tym można z powodzeniem zamontować dysk bez błędów .

diskutil eject /dev/diskx
diskutil mount /dev/diskx

głosuj bez żadnego powodu, że mnie denerwujesz, dlaczego nie wskazujesz, co jest nie tak z moją odpowiedzią
7heaven

przekroczono limit czasu obu poleceń lub błąd
evolutionxbox

Upłynął
limit

1

Miałem ten sam problem. Nieudany montaż, wysunięcie i naprawa. Windows uratował mi życie. Podłączyłem zewnętrzny dysk twardy do laptopa z systemem Windows. Skopiuj plik z zewnętrznego dysku twardego na pulpit i wytnij plik na pulpicie i wklej (zamień) z powrotem w to samo miejsce na zewnętrznym dysku twardym. Prawidłowo wysunął zewnętrzny dysk twardy z komputera z systemem Windows i podłączył go do mojego Macbooka. Problem rozwiązany.


0

czy próbowałeś przede wszystkim naprawić wolumin w poszukiwaniu błędów za pomocą narzędzia dyskowego (lub terminala)?


Narzędzie dyskowe nie uruchamia się w pełni. Wiadomość Loading disksnigdy się nie kończy. Jak mogę to zrobić za pomocą terminala?
Charles

diskutil weryfikacjavolume mountpoint i diskutil naprawavolume mountpoint

diskutil verifyDisk /dev/disk2Rozpoczęto weryfikację mapy partycji na dysku 2 Sprawdzanie wymagań wstępnych Sprawdzanie listy partycji Sprawdzanie wielkości mapy partycji Sprawdzanie partycji systemowej EFI Sprawdzanie wielkości partycji systemowej EFI Sprawdzanie systemu plików partycji systemowej EFI Sprawdzanie zawartości folderu partycji systemowej EFI Problemy znaleziono z mapą partycji co może uniemożliwić uruchomienie Błąd: -69854: Wymagany jest dysk z punktem instalacji
Charles

Naprawa mówi Repairing the partition map might erase disk2s1, proceed? (y/N). Jakie są szanse, że stracę zawartość dysku?
Charles

zanim to zrobisz, sprawdź, czy twoja mapa gpt jest nadal w porządku z sudo gpt show -R disknumber
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.