Instalowanie El Capitan z rozruchowego dysku DVD


0

Mam El Capitan na bootowalnym DVD. Ponownie uruchamiam komputer Mac i przytrzymuję klawisz opcji, aż dyski się pojawią i wybiorę EFI Boot (nazwa dysku jest inna niż pokazuje podczas uruchamiania). DVD-ROM zaczyna się jak jet i pojawia się pasek postępu. Dochodzi do końca, a następnie DVD-ROM zatrzymuje się i nie ma już postępu. Nigdy nie instalowałem żadnego systemu OS X i teraz zastanawiam się, czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Sprawdziłem wersję Boot ROM i zaktualizowałem do najnowszej wersji, która pasuje do mojego Maca 8.1.

Moje pytanie oczywiście brzmi: co powinienem zrobić?


„Mac 8.1” nie istnieje. Dodaj poprawny identyfikator. Dodaj także bieżącą wersję systemu. Dlaczego nie pobierzesz El Cap z App Store i zainstalujesz go później?
klanomath 17.04.16

Odpowiedzi:


1

Stworzyłem bootowalne dyski DVD (w szczególności DVD + R DL) dla Mavericks, Yosemite i El Capitan, i użyłem ich bez problemów do zainstalowania na różnych komputerach MacBook Pro. Dlatego instalator OS X nie może wymagać dostępu do zapisu w woluminie instalatora (od wersji 10.11.x). Tworzenie instalacyjnej płyty DVD El Capitan różni się nieco od poprzedniej, ale użytkownik „tywebb13” na MacRumors jest tym, którego obserwowałem za każdym razem, gdy tworzyłem te instalatory DVD. Opublikował polecenia terminalu (w tym krótkie objaśnienia do każdego z nich), aby utworzyć bootowalną płytę DVD El Capitan (lub tylko ISO, jeśli pominiesz ostatnie polecenie).

http://forums.macrumors.com/threads/el-capitan-bootable-dvd.1923931/page-2#post-22407115

UWAGA: Niektóre posty w tym wątku odnoszą się do instalowania ich na maszynach wirtualnych, co powoduje zamieszanie. Ale „tywebb13” konsekwentnie koncentruje się na instalatorach nośników optycznych dla rzeczywistego sprzętu Apple i zawsze postępowałem zgodnie z jego instrukcjami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.