Połączenie Wi-Fi upuszczające El Capitan


1

Mam MBP z początku 2015 r. Z uruchomioną wersją 10.11.3 i nadal mam połączenie z Internetem, gdy jestem podłączony do pewnych sieci WiFi. Tymczasowym rozwiązaniem jest wyłączenie, a następnie ponowne włączenie WiFi, ale staje się to bardzo męczące. Występuje ostatnio częściej (~ 15min → 5min).

Jak dotąd zdarzyło się to tylko w moim domu iw mojej kabinie - w innych sieciach jest dobrze.

Zwykle pojawia się błąd w Chrome na wzór: Ta strona jest niedostępna DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Próbowałem jednak wielu różnych konfiguracji DNS, więc to nie wydaje się być problemem.

Inne laptopy i mój Galaxy S6 łączą się z tymi routerami bez problemu.

Jakieś pomysły?

EDYCJA: Właśnie otrzymałem ten błąd wcześniej:

Twój komputer jest w trybie offline. DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Odpowiedzi:


1

Mam również problemy z Wi-Fi (od miesięcy) z MBP 2014 i znalazłem tymczasowe rozwiązanie problemu. Wykryłem problem związany z implementacją jądra lub sterownika w 802.11n (ważną informacją jest tutaj „n”). Posiadam Airport Express, aw konfiguracji dla Wireless (Radio Mode) możesz wybrać 802.11n ze zgodnością 802.11b / g i wiele innych opcji. jeśli masz dwa, przed kliknięciem rozwijanego menu przytrzymaj ALT (opcja), aby wyświetlić więcej opcji i wybierz tylko 802.11b / g, jeśli nie, szukaj tego wewnątrz routera / punktu dostępu. Możesz sprawdzić, jakiego rodzaju trybu używasz, przytrzymując ALT (opcja) i klikając ikonę Wi-Fi na pasku menu (w tym samym miejscu, co zegar), na dole zobaczysz tryb PHY i sprawdź tryb, w którym jesteś są połączone, jeśli jest 802.11n lub 802.11g. Musisz używać standardu 802.11g i sprawdzić, czy połączenie zostanie zerwane.

Myślę, że to odpowiedź na twoje pytanie, dlaczego w niektórych miejscach twoje Wi-Fi działa (używając 802.11g) bez problemu, a inne uzyskują upuszczone połączenia (802.11n).

Używam 802.11g przez chwilę i nie ma awarii sterownika. Gdy sterownik ulega awarii, jedynym sposobem zresetowania automatycznego jest ponowne uruchomienie interfejsu sieciowego i ponowne włączenie go, dlatego Mac to robi, ale po powrocie błąd trwa (nie może komunikować się z routerem i nie nawiązuje połączenia ) i musisz włączyć i wyłączyć Wi-Fi. Ale to trwa, ponieważ występuje problem z 802.11n. Musimy więc poczekać, aż Apple to naprawi i czekam od dłuższego czasu i nie mam jeszcze rozwiązania!

Aby dodać informacje, wypróbowałem wszystko, co możesz sobie wyobrazić, świeżą instalację El Capitan, wykonuj wszystkie konfiguracje, wyłącz opcje energetyczne itp., Ale nic nie działało.

Proszę o informację zwrotną, jeśli to działa dla Ciebie. Dzięki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.