Jak mogę zmienić tytuł obrazu rozruchowego?


14

Mam zewnętrzny dysk twardy z dwiema partycjami rozruchowymi. Pierwszy to obraz instalacyjnej płyty DVD z systemem Mac OS X 10.6, a drugi to obraz instalacyjnej płyty DVD z systemem Mac OS X 10.6.3.

Po podłączeniu dysku twardego do komputera Mac Mini i włączeniu go, przytrzymując klawisz Alt, otrzymuję opcję wyboru używanego urządzenia rozruchowego. Jednak oba moje obrazy rozruchowe noszą nazwę „Instalacyjna płyta DVD systemu Mac OS X”.

Jak zmienić nazwę obrazu rozruchowego?

Próbowałem już zmienić nazwy partycji, ale to nie ma wpływu.

Jakieś pomysły?

Uwaga: pierwotnie zapytałem o to na SuperUser , ale po odkryciu tej witryny, poprosiłem o to również tutaj.

Edycja: Oto kilka powiązanych zdjęć:

Partycja w Finderze

Partycja w Finderze

Informacje o dysku w Narzędziu dyskowym

Informacje o dysku w Narzędziu dyskowym

Informacje o woluminie w Narzędziu dyskowym

Informacje o woluminie w Narzędziu dyskowym


Z ciekawości: dlaczego potrzebujesz instalatorów dla wersji 10.6 i 10.6.3?
Dori

Czy używasz czegoś innego niż partycjonowanie GUID? Nie mogę wymyślić żadnego innego powodu, dla którego zmiana etykiety dysku nie zmieniłaby wyświetlania menu ...
Robert S Ciaccio,

@Dori Ponieważ może być konieczne wcześniejsze zainstalowanie najnowszego komputera Mac Mini i modelu, a poprzedni model nie uruchamia się z instalacyjnego dysku DVD 10.6.3.
DanielGibbs,

@calavera Nope, zdecydowanie używając partycjonowania GUID.
DanielGibbs,

czy możesz opublikować zrzut ekranu z informacją o woluminie w narzędziu dyskowym, a on również uzyska okno informacyjne w wyszukiwarce?
Robert S Ciaccio,

Odpowiedzi:


12

To jest starszy post, ale dzisiaj go spotkałem i pomyślałem, że podzielę się tym, co znalazłem.

Wydaje się, że polecenie „błogosław” sprawia, że ​​działa. Najpierw upewnij się, że dysk jest podłączony, dowiedz się, do którego folderu jest podłączony, i:

sudo bless --folder <mount_path> -label <desired_label>

Na przykład:

sudo bless --folder "/Volumes/Mac OS X Lion Install ESD" -label "Lion Install"

Cokolwiek umieścisz na etykiecie, to co powinno pojawić się na ekranie wyboru dysku podczas przytrzymywania opcji podczas uruchamiania.

Pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz chciał to zrobić oprócz zmiany nazwy w Finderze lub Uzyskaj informacje, aby zachować synchronizację i ułatwić ich identyfikację w obu przypadkach.


Świetnie, dokładnie to, czego szukałem :)
TooAToB

Pamiętaj, że nie działa to już nowsze aktualizacje oprogramowania układowego. Należy pobłogosławić inny katalog „.IABootFiles”, a nie katalog główny. Zobacz moją odpowiedź na przykład.
David

to na początku mi nie działało, ale po kilku godzinach poszukiwań dowiedziałem się, że czasami może być konieczne odblokowanie folderu, a następnie pobłogosławienie go ponownie, aby zmienić nazwęsudo bless --unbless <mount_path>
Jaketr00

2

O ile całkowicie nie rozumiem twojego pytania, jest to dość proste. Możesz zmienić nazwę woluminu, klikając prawym przyciskiem myszy w wyszukiwarce, wybierając „Uzyskaj informacje” i modyfikując pole „nazwa i rozszerzenie”. Lub powolne dwukrotne kliknięcie nazwy woluminu wyświetlanej na pulpicie i edytowanie jej tak jak każdej innej nazwy pliku ... Robię to cały czas z woluminami startowymi i działa dobrze.

Instalator nie musi mieć nazwy „Instalacyjna płyta DVD z systemem Mac OS X”. Instalatorowi nie zależy na tym, jak to nazwiesz. Wymień jeden „Crap Bag”, a drugi „Princess Consuela Banana Hammock”… nikogo to nie obchodzi, a OS X nadal będzie dobrze się instalował.

edytować:

Właśnie wypróbowałem to z utworzoną pamięcią USB, która ma instalator 10.6.3. Zmieniłem już nazwę z „Mac OS X Install DVD” na „10.6.3 Installer minus Optional”. Właśnie zmieniłem go na „Hamak bananowy 10.6.3” i kiedy uruchomiłem system alt, właśnie to wyświetliło się.

Musi być coś nie wyjaśnionego tutaj, co powoduje ... może schematy partycji inne niż GPT nie działają w ten sposób?

przy drugiej edycji:

Jakiej metody użyłeś do umieszczenia obrazów na partycjach rozruchowych? Pytam, bo zastanawiam się, czy po prostu skopiowałeś same obrazy, zamiast klonowania lub przywracania ich do partycji.

Nigdy tego nie testowałem, ale zastanawiam się, czy można mieć pliki .dmg, które można uruchomić na partycji. Zachowanie, które się pojawi, byłoby zgodne z tym, co opisujesz. Możesz zmienić nazwę partycji / woluminu, ale nie wpłynie to na nazwę pliku dmg. Nawet jeśli zmienisz nazwę pliku dmg, nie wpłynie to na nazwę obrazu dysku (woluminu) zawartego w pliku dmg.

W takim przypadku sądzę, że możesz zmienić nazwę, montując obraz w OS X, a następnie zmieniając nazwę woluminu (nazwa woluminu wyświetlanego na pulpicie lub w narzędziu dyskowym), który został zamontowany z dmg lub iso.

edycja III

Poniżej znajdują się kroki, które wykorzystałem do stworzenia obrazu instalatora. Główną różnicą jest Carbon Copy Cloner. To może nie działać lepiej, ale w tym momencie warto spróbować, ponieważ moje ma zachowanie, które chciałbyś zobaczyć.

 1. Włożono instalacyjną płytę DVD z systemem OS X.

 2. W Narzędziu dyskowym kliknij „Nowy obraz”.

 3. Nazwano go „Installer_image.dmg”.

 4. Wybierz „skompresowany” i „brak” do szyfrowania, kliknij Zapisz.

 5. Po zakończeniu zamontowałem obraz i usunąłem opcjonalny folder.

 6. Kliknij zamontowany wolumin prawym przyciskiem myszy, wybierz „Uzyskaj informacje”, zanotuj dokładną ilość miejsca używanego w obrazie na pliki i foldery oraz odznacz „Ignoruj ​​prawo własności do tego woluminu”.

 7. Wróciłem do narzędzia dyskowego, włożyłem dysk flash i utworzyłem partycję o nazwie „10.6.3 Install minus Optional”, która była o około 500 MB większa niż używane miejsce na obrazie dysku.

 8. Wykonano kolejne „uzyskanie informacji” o nowym woluminie dysku flash i odznaczono opcję ignorowania własności.

 9. W Carbon Copy Cloner: jako źródło wybrałem zamontowany wolumin instalatora, celem był nowy wolumin flash. Wybierz „Utwórz kopię zapasową wszystkiego” i „Usuń elementy, które nie istnieją w źródle”. Kliknięty klon.

Następnie jestem w stanie zmienić nazwę woluminu flash i cokolwiek, na co go zmienię, pojawia się w menu uruchamiania.


Może dobrze zmienić nazwy partycji; nie może zmienić nazwy obrazów dysków. Należy je nazwać „instalacją dysku DVD z systemem Mac OS X”, więc pojawia się pytanie: skąd ma wiedzieć, z którego systemu należy uruchomić?
Dori,

Ale czy menu rozruchowe nie pokazuje nazwy woluminu, a nie tego, jaki obraz został przywrócony do woluminu?
Robert S Ciaccio,

nie ma to dla mnie żadnego sensu ... „obraz”, o którym mówi, to po prostu obraz, który sklonował na partycje. Zatem partycja / woluminy mają taką samą nazwę jak wolumin / obraz, z którego sklonował. Ale nie powinno być nic, co powstrzymałoby go przed zmianą nazwy woluminu, która zmienia etykietę partycji i sprawia, że ​​wyświetla się inaczej w menu rozruchu
Robert S Ciaccio,

aaaaaahhh Rozumiem ... Próbujesz powiedzieć, że partycja / obraz / wolumin instalatora musi mieć nazwę Instalacyjna płyta DVD z systemem Mac OS X. Jest to jednak niepoprawne ... OS X zainstaluje się dobrze bez względu na to, jak nazwiesz DVD instalatora / obraz / wolumin / partycję lub cokolwiek innego. Nazwałem moje dowolne, od „hack” do „Installer” do „10.6.3 Installer”. To nie ma znaczenia
Robert S Ciaccio,

Zmieniłem nazwy woluminów / partycji, ale w menu rozruchowym oba wyświetlają się jako „Mac OS X Install DVD”.
DanielGibbs,

2

Należy pamiętać, że od czasu aktualizacji oprogramowania wbudowanego w High Sierra (pod koniec 2017 r.) Katalog główny dysku jest teraz dodatkowym źródłem plików etykiet dysków. Główne źródło znajduje się w katalogu o nazwie:

.IABootFiles

Na przykład, aby trafić do obu źródeł:

sudo bless --folder "/Volumes/Install macOS 10.12" --label "Install macOS 10.12"

sudo bless --folder "/Volumes/Install macOS 10.12/.IABootFiles" --label "Install macOS 10.12"

1

Czy kiedykolwiek próbowałeś użyć rEFit :
rEFIt to menu startowe i zestaw narzędzi konserwacyjnych dla maszyn opartych na EFI


Będę używał dysku twardego do instalacji Max OS X na wielu różnych komputerach (około 300), więc wolałbym nie używać żadnego dodatkowego oprogramowania.
DanielGibbs,

Chciałem zaproponować to jako REFIT ma takiej możliwości ... jednak REFIT nie muszą być zainstalowane na każdym komputerze, więc nie zadziała w tym przypadku ...
Josh

0

Biorąc pod uwagę, że nie można zmienić nazwy obrazów dysków, musisz wiedzieć, który obraz dysku jest. Do tego, co teraz robisz, musisz dodać jeden dodatkowy krok…

 1. Podłącz zewnętrzny HD.
 2. Uruchom mini z wewnętrznego HD.
 3. Przejdź do Pref. Systemu> Dysk startowy. Każdy wymieniony system startowy powinien wyświetlać swoją wersję systemu operacyjnego. Wybierz żądanego instalatora.
 4. Kliknij przycisk „Uruchom ponownie…”.

Ok, dziękuję, wiem, który jest teraz, zastanawiałem się tylko, czy istnieje sposób na zmianę nazw, na wypadek, gdyby ktoś inny musiał użyć dysku twardego.
DanielGibbs,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.