OS X. Czy powinienem zamknąć aplikacje lub zamknąć okna (zachowanie czerwonego krzyżyka)?


12

Dużo googlowałem na temat przycisku X, który nie zamyka aplikacji, ale po prostu zamyka okno i nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Chcę wiedzieć, czy otwarte aplikacje wpływają na żywotność baterii lub inne zasoby.

Czy należy zamknąć aplikacje lub zamknąć okna, aby aplikacje działały w tle?

Odpowiedzi:


10

Jedną z najbardziej mylących funkcji komputera Mac jest czerwony przycisk zamykania , który, jak myślisz, zamknąłby aplikację, ale często nie. Po naciśnięciu Xprzycisku w oknie - faktycznie zamykasz okna związane z aplikacją, ale ona nie wychodzi . Oto więcej informacji ze stron wsparcia Apple :

Zamknij okna

Po zamknięciu okna aplikacji okno się zamyka, ale aplikacja pozostaje otwarta. Jeśli chcesz zamknąć aplikację, kliknij nazwę aplikacji na pasku menu, a następnie wybierz opcję Zakończ [Aplikacja] . Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Zamknij aplikacje .

Jeśli chcesz zamknąć aplikację (zwolnić pamięć, zmniejszyć zużycie procesora itp.), Możesz to zrobić na kilka sposobów:

  1. Za pomocą skrótu klawiaturowego: ⌘ cmd+ Q.
  2. Korzystanie z menu kontekstowego (lub menu aplikacji): Przejdź do Docka na dole ekranu i znajdź ikonę aplikacji, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy (lub ctrl+ click), aby wyświetlić menu kontekstowe. Na dole tej listy znajduje się Quitopcja.
  3. Korzystanie Activity Monitor : Applications> Utilities> Activity Monitor.
  4. W przypadku nieodpowiadających aplikacji: Force Quit ( ⌘ cmd+ ⌥ alt+ esc)

Możesz także przeciążyć domyślne zachowanie i upodobnić je do systemu operacyjnego Windows, ale musisz użyć oddzielnych narzędzi (takich jak RedQuit ). Istnieje wiele narzędzi, które zamykają aplikacje po kliknięciu czerwonego przycisku zamykania.

Ogólnie rzecz biorąc, aby odpowiedzieć na twoje pytanie o to, jak wpływa to na wydajność systemu, pamięć i baterię : OS X odpowiednio sobie z tym radzi i robi wszystko, aby zoptymalizować wydajność, chyba że sama aplikacja jest napisana źle. System OS X ma wiele optymalizacji, takich jak App Nap, które pomagają ograniczyć wpływ aplikacji działających w tle na zasoby systemowe :

Nie musisz wychodzić z aplikacji po zakończeniu pracy w nich - OS X pozwala na pracę z kilkoma otwartymi aplikacjami jednocześnie. Funkcje takie jak pamięć skompresowana i aplikacja Nap pozwalają na szybkie działanie komputera Mac i oszczędzanie energii, gdy wiele aplikacji jest otwartych.


1
W przypadku źle napisanej aplikacji - pozostawienie jej w pamięci nie powinno kosztować mierzalnego procesora, mało problemów z pamięcią. OSX ma dobre zarządzanie zadaniami - w przeciwieństwie do DOS, Mac OS <= 9 lub Windows 95 - powinieneś przestać się martwić 10 lat temu w większości przypadków
użytkownik151019

@ Mark, tak, masz rację ... plus jest fajna funkcja o nazwie AppNap , która minimalizuje wpływ na wydajność aplikacji w tle z zamkniętymi oknami.
Farside,

Mylące czerwone i żółte przyciski nie poprawiają AppNap!
Ahuman

2

Nie ma na to łatwych odpowiedzi. Będzie to zależeć od takich rzeczy, jak ilość pamięci w twoim systemie, jakie aplikacje, jak dobrze są napisane itp.

Na przykład, jeśli masz małą ilość pamięci i sprawdzenie Monitor aktywności pokazuje mało dostępnej pamięci lub dużo używanej przestrzeni wymiany. Prawdopodobnie chcesz się upewnić, że aplikacje zostały zamknięte, aby udostępnić więcej pamięci. Dodatkowym zamieszaniem wokół tego jest fakt, że nawet po zamknięciu aplikacji OS X nie usuwa jej z pamięci, dopóki nie będzie potrzebować miejsca na coś innego. Dlatego zamknięcie i ponowne otwarcie aplikacji jest szybsze niż przy pierwszym uruchomieniu. Jeśli aplikacja jest nadal w pamięci, OS X musi tylko ją uruchomić ponownie. Oczywiście w sytuacji braku pamięci OS X automatycznie usuwa z pamięci aplikacje, które zostały zamknięte, aby pamięć mogła być dostępna na coś innego.

Aplikacje, dla których zamknąłeś wszystkie okna, ale nie chcesz ich zamknąć, mogą mieć wpływ na system. To zależy od tego, co robią. Tak więc pamięć, procesor, bateria mogą zostać zużyte. Ponownie Monitor aktywności jest Twoim przyjacielem w określaniu, czy którakolwiek z aplikacji powoduje problemy.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz wystarczającą ilość pamięci, a twoje aplikacje dobrze zachowują się pod względem ssania baterii, to to, czy wyjdziesz, czy zamkniesz, nie będzie miało znaczenia. Na szczęście aplikacje OS X są ogólnie bardzo dobrze zachowane.


1

Zasadniczo wystarczy zamknąć okna. Jeśli jesteś programistą lub w inny sposób masz szczególne potrzeby, być może będziesz potrzebować jawnie aplikacji. Jednak ogólnie - wystarczy zamknąć okna.

Inne odpowiedzi na twoje pytanie wydają się nie uwzględniać faktu, że mechanizm dotyczący zamykania okien vs. aplikacje zostały zmienione w OS X Lion. Od tej wersji OS X automatycznie zamknie dla Ciebie nieużywane aplikacje.

Funkcja nosi nazwę Automatyczne zakończenie. Zamyka aplikacje, gdy system uzna to za konieczne, ale tylko wtedy, gdy zamknąłeś wszystkie okna należące do aplikacji, a aplikacja nie jest już aktywną (aktualnie wybraną) aplikacją. Ponadto aplikacja musi włączyć opcję automatycznego zakończenia - ale większość zwykłych aplikacji tak.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.