Wklej przestaje działać („CFPasteboardRef: Lock timeout”)


9

Wklejanie ze schowka przestało działać na moim komputerze Mac. Nic nie jest wklejane, a następujący wiersz pojawia się wiele razy w syslog.

Apr  5 **:**:** *** com.apple.WebKit.WebContent[6583] <Warning>: CFPasteboardRef CFPasteboardCreate(CFAllocatorRef, CFStringRef) : Lock timeout

Wydaje się, że jest to związane z narzędziem schowka, które zainstalowałem („FlyCut”), ale od tego czasu je odinstalowałem. Nie widzę uruchomionego procesu związanego z narzędziem (używaniem ps -ef).

Ponowne uruchomienie tymczasowo rozwiązuje problem. Czy to jest wirus? W każdym razie, jak pozbyć się problemu? Nie znaleziono wartości szukającej komunikatu dziennika. Malwarebytes nic nie zgłasza.

Aktualizacja : zgłoś problem firmie Apple i powiedzieli, że przyczyną jest aplikacja „Time Out”. Nadal pracują nad rozwiązaniem problemu. W międzyczasie odinstaluj tę aplikację.


Powiązany problem z GitHubem
Alexander O'Mara

Mają ten sam problem :(
Gezim

Odpowiedzi:


4

Nie wydaje mi się złośliwym oprogramowaniem.

Obejście (choć całkowicie beznadziejne) to:

  1. Uruchomić Activity Monitor
  2. Znajdź pboardproces i zakończ proces.
  3. Uruchom ponownie aplikacje, z których chcesz skopiować lub wkleić.

2

Jestem autorem Dejal Time Out . Ten problem wydaje się być błędem Apple; Skontaktowałem się z nimi, a oni powiedzieli mi, że jest to znany problem bez obejścia. Zobacz ten punkt FAQ, aby uzyskać więcej informacji.


W często zadawanych pytaniach i raporcie o błędzie stwierdzasz, że Limit czasu nie wchodzi w interakcje ze schowkiem / tablicą. Jeśli tak, to w jaki sposób Twoja aplikacja go zakłóca? Skoro masz aplikację o zamkniętym źródle, skąd wiemy, że nie oglądasz / nie rejestrujesz, co jest kopiowane / wklejane? Oderwę cię trochę, ponieważ korzystam z monitora sieci i nie widzę cię w aplikacji telefon-dom.
Nowa Aleksandria

Time Out nie musi nic robić ze schowkiem. Nieuczciwe rejestrowanie zawsze stanowi ryzyko w przypadku oprogramowania, ale zapewniam cię, że Time Out tego nie robi. Możesz wybrać, czy chcesz mi zaufać, ale nie mam powodu, aby to robić; Nie sprzedaję informacji o użytkowniku i sprzedaję oprogramowanie od dziesięcioleci, więc nie chciałbym zrazić moich klientów. Chciałbym dowiedzieć się, co powoduje ten błąd, ponieważ jest on denerwujący dla kilku osób.
Dejal

1
AKTUALIZACJA: Po długim dochodzeniu z inżynierem Apple wydaje się, że ten problem został spowodowany nieprawidłowym wyczyszczeniem widoku strony internetowej z powodu błędu Apple. Limit czasu nic nie robi ze schowkiem, ale widok internetowy obsługiwany przez Safari WebKit pozostawiał go w niepoprawnym stanie (technicznie pozostawiono blokadę). Limit czasu w wersji 2.1 i nowszych zawiera obejście tego problemu. Jeśli wystąpi to podczas korzystania z wersji 2.1 lub nowszej, skontaktuj się ze mną.
Dejal

Cieszę się, że to rozwiązało. Tajemne
Nowa Aleksandria,


1

Jeśli masz zainstalowaną aplikację Dejal Time Out , sugeruję wypróbowanie następujących kroków, które działały dla mnie:

  1. Wyjdź z aplikacji „Time Out”.
  2. Naciśnij, Cmd+ Alt+ Esc, znajdź Findera, naciśnij „Uruchom ponownie”.
  3. Uruchom ponownie aplikację, w której kopiowanie / wklejanie nie działa, i spróbuj ponownie.

Jeśli to nie pomoże, obawiam się, że musisz ponownie uruchomić komputer. Dla mnie czasami działa, a czasem nie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.