Czy możesz dodać konkretny link do ekranu głównego IOS?


3

Mam często forum vbulletin, w którym chciałbym umieścić link do wyszukiwania „nowych postów” na ekranie głównym. Każdy, kto zna vbulletin, wie, że jest to adres URL z search.php? Do = getnew, po uzyskaniu dostępu do tego adresu URL przekierowuje do identyfikatora wyszukiwania, który jest buforowany w celu późniejszego łatwego dostępu. Rzecz w tym, że nie można tego dodać do ekranu głównego, ponieważ spowoduje to wyświetlenie starych wyników wyszukiwania zamiast zwracania najnowszych postów. Chciałbym dodać link do linku do nowych postów na moim ekranie głównym, ale wydaje się, że nie ma możliwości edycji linków na ekranie głównym.


Więc jaki byłby adres URL? Może powinieneś hostować swój własny plik .html i przekierowywać na ten adres URL, gdy zostanie trafiony?
Louie

Odpowiedzi:


1

Tak - działa dobrze dla wielu stron internetowych.

Na przykład te dwa łącza działają bardzo dobrze po zapisaniu na ekranie głównym w systemie iOS.

  • http://apple.stackexchange.com/questions?sort=active
  • http://apple.stackexchange.com/questions?sort=newest

Każde z nich ponownie użyje istniejącego okna i odświeży zawartość do sortowania zgodnie z opisem (aktywna i najnowsza), a także będą działać, jeśli nie masz jeszcze „karty” otwartej dla tej witryny w Mobile Safari.

Nie wszystkie witryny pozwalają na osadzanie tych kodów, więc może być konieczne wysłanie e-maila do webmastera z pytaniem, czy mają adres URL, który ustawi odpowiednie pliki cookie lub przyniesie pożądane wyniki. Jest to rodzaj technicznej rzeczy, którą większość stron internetowych zapewni użytkownikom z inteligentnymi, z których mogą skorzystać - nawet jeśli zdecydują się ukryć ten adres URL przed większością użytkowników przeglądających stronę normalnie.


1

Krótka odpowiedź: tak!

Napotkałem ten sam problem i po prostu oszukałem iPada, po prostu włączasz tryb samolotowy, nie trafiasz w przekierowanie, zapisujesz stronę „nie znaleziono serwera” na ekranie głównym i gotowe :-)

Mam nadzieję, że możesz teraz rozwiązać swoje 4-letnie pytanie.


0

Krótka odpowiedź: nie!

Istnieje tylko jedna możliwość dodania strony internetowej do ekranu głównego: Powiedz użytkownikowi, aby ją dodała. Nie można również zmienić tego linku.

Dlatego użytkownik musi przejść do pliku search.php i dodać tę stronę do ekranu głównego.

Może mógłbyś napisać aplikację internetową z kodem kreskowym, która tworzy stronę dla nowych postów ..?


0

Zastanawiałem się również, jak mogę utworzyć ikonę Safari na ekranie głównym mojego iPhone'a za pomocą http://vbulletin-forum/thread-name-new-posts.htmladresu URL, który przeniesie mnie do ostatniej strony w wątku na forum. Problem polega na tym, że gdy przejdziesz do tego adresu URL w przeglądarce Safari, przekieruje Cię on na adres URL konkretnej strony w wątku (np http://vbulletin-forum/thread-name-page-number.html.). Jeśli spróbujesz dodać to do ekranu głównego, dodajesz adres URL tej konkretnej strony, a nie URL „nowych postów”. Nie ma możliwości edycji adresu URL ikony już na ekranie głównym.

Ale znalazłem bezpłatną aplikację o nazwie Ikony aplikacji, która pozwala utworzyć ikonę Safari z adresem URL i umieścić ją na ekranie głównym. Po zainstalowaniu aplikacji wykonaj następujące czynności:

  • Kliknij „Utwórz ikonę”
  • W sekcji „Typowe zadania” kliknij „Idź do linku”
  • W polu „TYPE URL” wklej lub wpisz żądany adres URL
  • W polu „Idź do linku” wpisz nazwę ikony
  • Kliknij „Zainstaluj” i ponownie kliknij „Zainstaluj”
  • Kliknij kwadratową ikonę ze strzałką w górę
  • Kliknij „Dodaj do ekranu głównego”
  • Dotknij „Dodaj”, a na ekranie głównym pojawi się ikona Safari z pożądanym adresem URL
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.