Czy mogę przesyłać strumieniowo dowolne wideo odtwarzane za pomocą odtwarzacza VLC do Apple TV?


14

Czy mogę przesyłać strumieniowo dowolne wideo odtwarzane za pomocą odtwarzacza VLC do Apple TV?

Wszelkie dodatkowe wtyczki do tego ...?

Odpowiedzi:


9

Nie używa VLC (chociaż wykorzystuje niektóre z jego składników i powinien być w stanie otworzyć wszystko, co VLC może otworzyć), ale wygląda na to, że jest na to sposób. Wymaga transkodowania w locie dla formatów, które AppleTV nie obsługuje (w zasadzie niczego, co nie jest .mp4 lub .m4v), co oznacza, że ​​może wymagać sporo mocy procesora na komputerze Mac, szczególnie w przypadku materiałów HD. Oznacza to również, że oprócz plików natywnie obsługiwanych przez AppleTV, nie dostajesz bit-perfekcyjnych interpretacji plików, jest to stratne tłumaczenie, ale jeśli masz przyzwoicie szybki komputer Mac, powinno być całkiem niezłe.

Głównym narzędziem, którego potrzebujesz, jest AirFlick . Jest to dość prosty program, który wysyła adres URL do AppleTV, który mówi mu, aby otworzył strumień z twojego komputera. Obsługuje także transkodowanie plików nienatywnych. Nie jest to dobrze udokumentowane; wygląda na to, że najnowsze wersje używają wbudowanej kopii ffmpeg do transkodowania, ale niektóre zasoby w sieci sugerują, że może również wymagać zainstalowania VLC .

Użycie jest dość proste.

 1. Otwórz AirFlick
 2. Wybierz AppleTV z menu rozwijanego w lewym górnym rogu
 3. Przeciągnij plik, który chcesz odtworzyć, na kroplę i naciśnij przycisk Odtwórz.

Powtórzenie transkodowania powinno zająć około 30 sekund, a następnie rozpocząć odtwarzanie. To zdecydowanie oprogramowanie beta, więc YMMV.

Okno AirFlick

Z tego, co mogę powiedzieć, obsługa transkodowania jest dość prosta. Jeśli chcesz skonfigurować proces transkodowania, musisz użyć niestandardowych opcji wiersza polecenia VLC lub ffmpeg i przekazać dane wyjściowe do AirFlick.

Ten przewodnik od TUAW powinien dać ci punkt wyjścia do tego, jak to zrobić, ale będziesz chciał skonsultować inne zasoby VLC lub ffmpeg dla konkretnych konfiguracji - to jest poza moją wiedzą. Podstawową ideą wydaje się być:

 1. Użyj VLC lub ffmpeg do transkodowania źródła (w tym przykładzie dvdread:///dev/rdisk5@1:3-zastąp to ścieżką do wybranego pliku) w locie do formatu zgodnego z AppleTV
 2. Prześlij to wyjście do mediastreamsegmenter, który dzieli wideo na listę odtwarzania strumieniowego, którą AppleTV może odczytać
 3. Udostępniaj listę odtwarzania na serwerze Macintosh
 4. Użyj AirFlick, aby przekazać adres URL listy odtwarzania do AppleTV

Dzięki za opóźnienie w odpowiedzi. A co z importowaniem plików filmowych do iTunes, a następnie przesyłaniem strumieniowym z iTunes?
aneuryzm

4
Możesz przesyłać strumieniowo wszystko z iTunes do Apple TV, ale iTunes może otworzyć tylko ograniczony podzbiór tego, co można otworzyć VLC. Jeśli plik to .mov, .mp4 lub .m4v, iTunes powinien móc go otworzyć, ale wszystko inne (szczególnie .avi lub .mkv) wymaga wcześniejszego transkodowania do formatu zgodnego z iTunes. Najlepszym narzędziem do tego jest HandBrake , który ma kilka dobrych ustawień dla tego rodzaju rzeczy. Metoda zawarta w odpowiedzi umożliwia transkodowanie w locie, podczas gdy metoda iTunes / Handbrake wymaga transkodowania przed rozdaniem, a użytkownik otrzymuje plik zgodny z iTunes.
robmathers,

Czy możliwe jest dublowanie wideo uruchomionego w VLC na moim komputerze Mac do Apple TV poprzez dublowanie?
jbandi

0

Jestem użytkownikiem systemu Windows i przesyłam strumieniowo do Apple TV za pomocą Air Media Center . Jest również kompatybilny z Mac OS. Będziesz potrzebował urządzenia iOS z zainstalowaną aplikacją Air Media Center . Kroki przesyłania strumieniowego opisano w następujący sposób:

 1. Uruchom Air Media Center na komputerze;
 2. Otwórz aplikację Air Media Center na urządzeniu z systemem iOS;
 3. Wybierz plik, który chcesz przesłać strumieniowo i otwórz go;
 4. Kliknij symbol AirPlay i gotowe!

To rozwiązanie wymaga, aby wszystkie urządzenia były w tej samej sieci. Możesz skonfigurować Air Media Center na komputerze do uwierzytelniania (nazwa użytkownika i hasło systemu Windows), a także foldery, do których aplikacja ma dostęp. Jak dotąd działa dla mnie idealnie z plikami avi i rmvb!


-1

Do strumieniowego przesyłania filmów z Maca na Apple TV użyj aplikacji Beamer, która jest bezbłędna ..

Recenzja 1

Recenzja 2

Recenzja 3

Jakie formaty plików filmowych są obsługiwane?

Obsługujemy wszystkie popularne formaty i rozdzielczości. Nie musisz konwertować filmów. Pliki AVI, MOV, MKV, MP4, WMV i FLV będą odtwarzane dobrze.

Możesz pobrać wersję próbną, aby przetestować dowolny niejasny format pliku. Naszym celem jest płynne odtwarzanie wszystkich plików filmowych na wszystkich obsługiwanych komputerach Mac. Jeśli masz plik filmowy, który nie odtwarza się dobrze, chcielibyśmy o nim usłyszeć.

Dlaczego warto stosować Beamer, a nie Screen Mirroring?

Screen Mirroring przez AirPlay ogólnie działa świetnie, ale jakość wideo jest znacznie mniej niezawodna niż w przypadku przesyłania strumieniowego filmu za pomocą Beamer (lub iTunes w tym przypadku). Od czasu do czasu wideo się zacina. Może się okazać, że jest to akceptowalne podczas oglądania wideo na YouTube, ale jest bardzo rozpraszające, gdy jesteś zanurzony w swoim ulubionym filmie lub serialu.

Beamer oferuje płynne odtwarzanie i stałą jakość, ponieważ buduje bufor wideo, aby zapobiec zacinaniu się.

Beamer umożliwia także sterowanie odtwarzaniem (pauza, przewijanie do przodu itp.) Za pomocą pilota Apple TV i nadal możesz używać komputera Mac do innych zadań podczas odtwarzania filmu.

Czy Beamer może odtwarzać dyski DVD i zgrywarki DVD?

Beamer obecnie nie obsługuje płyt DVD i RIP. Można jednak odtwarzać poszczególne pliki VOB w folderze VIDEO_TS.

Czy obsługiwane są napisy?

Dodaliśmy obsługę zarówno osadzonych napisów, jak i plików napisów w wersji 1.5. Obsługiwane formaty to: SSA / ASS, SubRip (SRT), SubViewer i MicroDVD. Aby napisy działały, oprogramowanie Apple TV musi zostać zaktualizowane do wersji 5.1 lub nowszej.

Czy obsługiwany jest dźwięk przestrzenny?

Tak. Obsługa wyjścia dźwięku przestrzennego została dodana w wersji 1.6.

Nie słyszę żadnego dźwięku (oprócz szumu lub ryku)?

Jeśli odtwarzasz plik ze ścieżką dźwiękową z dźwiękiem przestrzennym, Beamer zaoferuje Apple TV wybór odtwarzania dźwięku przestrzennego lub stereo. Wybór Apple TV zależy od ustawienia „Dolby Digital” (w aplikacji Ustawienia na Apple TV przejdź do „Audio i wideo”)

Jeśli nie słyszysz żadnego dźwięku lub tylko szumu, Apple TV wybrał ścieżkę dźwięku przestrzennego. Upewnij się, że odbiornik jest ustawiony na odbiór sygnału Dolby Digital (AC-3).

Alternatywnie, jeśli nie masz konfiguracji dźwięku przestrzennego, ustaw opcję „Dolby Digital” na „Off”.

W menu napisów jest napis „Automatyczny”, ale nie widzę żadnych napisów?

Ustawienia „Automatyczne” oznaczają, że Beamer pozwoli Apple TV ustalić, czy iw jakim języku potrzebuje napisów. Aby to działało, wykonaj następujące czynności:

Wybierz domyślny język napisów na ekranie ustawień Apple TV. Przejdź do „Audio i wideo” i wybierz „Język napisów”.

Upewnij się, że ścieżki lub pliki napisów mają kod języka. W przypadku ścieżek z napisami jest to zwykle część metadanych pliku, w przypadku plików zewnętrznych należy umieścić kod języka po nazwie, przed rozszerzeniem pliku, np. Movie-name.de.srt, w przypadku niemieckiego pliku SRT.

W przypadku plików zewnętrznych upewnij się, że mają taką samą nazwę podstawową jak plik filmu. Na przykład w przypadku filmu o nazwie „film-nazwa.mkv” jego plik z napisami w języku angielskim musi mieć nazwę „nazwa-filmu.en.srt”.

Jeśli ręcznie załadujesz plik SRT (np. Przeciągając go do okna Beamer), wyświetli on napisy i zignoruje wszelkie ustawienia języka.

Czy Beamer może wysyłać wideo do więcej niż jednego Apple TV?

Możesz wybrać Apple TV, którego chcesz użyć do odtwarzania wideo. Obecnie nie można wysłać wideo do więcej niż jednego Apple TV jednocześnie.

Czy Beamer działa z odbiornikami AirPlay innymi niż Apple TV?

Może działać, ale oficjalnie go nie obsługujemy.

Czy mogę korzystać z mojej licencji na wielu komputerach Mac?

Tak, licencja na Beamer to licencja osobista. Możesz używać go na tylu komputerach Mac, ile posiadasz (osobiście).

Czy będę musiał zapłacić za aktualizacje?

Licencja jest ważna na wszystkie aktualizacje wersji 1.x.

Czy mogę ustawić w kolejce inny plik filmu, aby zaczął się on automatycznie odtwarzać po zakończeniu bieżącego?

Beamer nie zapewnia obecnie takiej funkcjonalności, ale możliwość tworzenia i uruchamiania listy odtwarzania znajduje się na naszej mapie drogowej.

Beamer nagle informuje, że nie może znaleźć mojego Apple TV. Co jest nie tak?

Kiedy tak się dzieje, Apple TV ma problem z ogłoszeniem się w sieci lokalnej. W przypadku niektórych routerów Wi-Fi zdarza się to częściej niż w przypadku innych. Spróbuj ponownie uruchomić router, urządzenie Apple TV (odłącz je i podłącz ponownie) oraz Wi-Fi komputera Mac. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem Wsparcia Apple.

Apple TV po prostu pokazuje obracające się koło, gdy zaczynam film. Co jest nie tak?

Apple TV nie łączy się z komputerem Mac, aby uzyskać strumień wideo. Dla większości ludzi jest to problem z ich zaporą ogniową. Możesz sprawdzić, czy zapora OS X jest włączona: otwórz Preferencje systemowe, wybierz „Bezpieczeństwo i prywatność”, a następnie „Firewall”.

Film jest odtwarzany, ale czasami się zatrzymuje. Jak to może zostać naprawione?

Spróbuj ponownie uruchomić router i Wi-Fi komputera Mac. Jeśli to nie pomoże, plik filmu może być zbyt duży, aby przetworzyć wystarczająco szybko na komputerze Mac. Będziemy poprawiać kompatybilność w przyszłych aktualizacjach.

Czy mogę odtworzyć film za pomocą Beamera, ale pozwolić, aby dźwięk wydobywał się z mojego komputera Mac?

Tak, jest to możliwe dzięki funkcji Apple TV i głośników AirFoil Rogue Amoeba.

Zainstaluj i uruchom głośniki AirFoil na komputerze Mac

Wybierz komputer Mac jako głośnik AirPlay, wybierając Ustawienia> AirPlay na AppleTV

Możesz także zmienić głośnik AirPlay podczas odtwarzania filmu. Naciśnij przycisk wyboru na pilocie AppleTV, aż zobaczysz menu. Tutaj możesz także zmienić głośność.

Czy mogę zwiększyć rozmiar tekstu napisów?

Tak, jest to obsługiwane przez funkcję Apple TV. Wybierz Ustawienia> Ogólne> Dostępność> Styl w Apple TV. Możesz skonfigurować szeroką gamę stylów i rozmiarów.

Dlaczego Beamer nie znajduje się w Mac App Store?

Został odrzucony za używanie nieudokumentowanej technologii Apple. Używamy nieudokumentowanego sposobu komunikacji z Apple TV przez AirPlay. Ta sama technologia jest używana przez własne aplikacje Apple, więc działa dobrze w praktyce.

Czy będzie dostępna wersja Beamera dla systemu Windows?

Nie planujemy stworzyć wersji Windows, ale nie wykluczymy tego. Wciąż jest wiele rzeczy, które chcemy poprawić w aplikacji Mac.

Napisz do nas na support@beamer-app.com, jeśli masz jakieś pytania.


1
Czy robi to pliki .avi? i co robi, wymagane jest dłuższe wyjaśnienie.
Mark
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.