Jak usunąć przypadkowo upuszczoną ikonę skrótu pliku z paska narzędzi Findera?


28

Przypadkowo upuściłem plik na pasku narzędzi Findera zamiast folderu docelowego (ikona ZIP po prawej stronie zrzutu ekranu): OSX Lion - pasek narzędzi Findera - upuszczony plik

Jak mogę go usunąć z paska narzędzi?


1
Chciałbym ostrzec wszystkich nowych użytkowników, aby nie mylili paska bocznego z paskiem narzędzi . Upewnij się również, że odpowiadasz na pytanie dotyczące Lwa, ponieważ może się to zmienić, jeśli masz starszy lub nowszy system operacyjny.
bmike

Odpowiedzi:


37
  • Przytrzymaj ⌘ Command
  • Kliknij plik i przeciągnij go

Czy to znany idiom OSX, czy tylko polecenie ad-hoc? (a jeśli tak, to jak się o tym dowiedziałeś?)
dukedave

3
Klawisz poleceń zawsze był modyfikatorem używanym podczas zmiany układu elementów paska narzędzi. Działa na każdym pasku narzędzi, nie tylko w Finderze. Możesz zarówno przestawiać przedmioty, jak i przeciągać je.
jtbandes

Zmęczyłem go na moim komputerze Mac i nie działa :( Nadal nie mogę usunąć tych głupich zdjęć z paska narzędzi

Jeśli przeciąganie poleceń nie działa, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać „Dostosuj pasek narzędzi”.
jtbandes

Dzięki temu działa idealnie. Z tym problemem mam do czynienia od dawna.
Siddharth

2

Może jest inaczej w starszych wersjach systemu operacyjnego, ale używam OS X Lion i muszę przytrzymać +, a następnie przeciągnąć.


2

Miałem ten problem z wieloma moimi plikami, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że podobnie jak wszystkie paski narzędzi, istnieje zestaw domyślny. Oto jak go przywrócić:

Control-kliknij (prawym przyciskiem myszy) pasek menu i kliknij Dostosuj pasek narzędzi ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W arkuszu, który się pojawi, przeciągnij domyślny pasek menu na „bałagan”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Też miałem ten problem. Kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz „dostosuj pasek narzędzi”, a następnie przeciągnij folder poza pasek narzędzi. Nie musisz trzymać Cmd.


Chociaż prawda, myślę, że wersja klucza
CMD

Jak wynika z wielu odpowiedzi wyjaśniających kilka modyfikatorów, które należy zastosować, jasne jest, że dla niektórych - pasek narzędzi dostosowywania jest bardziej przyjazny dla niektórych użytkowników systemu OS X - rzadziej używa nieznanego klucza, dlatego jest bardziej prawdopodobne, że odniesie sukces.
bmike

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.