Co to są cykle ładowania Macbooka?


1

Dobra, więc nie wiem, co to jest cykl.

Czy możesz mi powiedzieć, że jeśli zostawiam mój Macbook w stanie naładowania przez całą noc, to w naszym miejscu mamy przerwy w dostawie prądu, więc kiedy mój Mac zacznie ładować się po przywróceniu zasilania, nastąpi zwiększenie cyklu?

Odpowiedzi:


1

Cykl ładowania definiuje się jako 1 pełne rozładowanie i 1 pełne ładowanie. Jest zdefiniowany w Podręcznik badań i kryteriów ONZ, podsekcja 38.3 :

Cykl oznacza jedną sekwencję pełnego naładowania iw pełni   rozładowywanie ogniwa lub akumulatora.

Oznacza to, że jeśli rozładujesz tylko baterię 20% i naładujesz ją, musiałbyś zrobić to 5 razy, aby być pełnym cyklem. 50% drenaż i ładowanie musiałyby się zdarzyć dwukrotnie, aby uznać je za cykl. I tak dalej.

Więc jeśli chodzi o twoje pytanie, jeśli bateria nie zostanie całkowicie rozładowana, nie przechodziłeś przez cykl.


0

Tworzysz cykle ładowania na podstawie tego, jak radzisz sobie z opróżnianiem i ładowaniem baterii MacBooka. Najskuteczniejszym sposobem obsługi cykli ładowania jest całkowite opróżnienie MacBooka przed naładowaniem do 100%.

Typowa bateria MacBooka ma dać 1000 cykli ładowania, aż bateria osiągnie 80% oryginalnej pojemności ładowania. Największą pojemność akumulatora można uzyskać, prawidłowo obsługując cykle ładowania, jak opisano w powyższym akapicie.

Mam nadzieję, że pomoże to zrozumieć, jak działają cykle ładowania.

EDYCJA: Pomyśl połączyć powinno pomóc

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.