Rozszerzenie Safari, aby pozbyć się linków przekierowujących Google w wynikach wyszukiwania?


14

Szukam rozszerzenia Safari, które może przepisać wyniki wyszukiwania Google, dzięki czemu daje bezpośrednie adresy URL, a nie długie pomieszane linki przekierowujące, które często się pojawiają.

Jeśli zastanawiasz się, o czym mówię, Google często (ale nie zawsze) daje wyniki z takimi adresami URL przekierowań: http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fextensions.apple.com%2F&ei=56lZTvqqCNP-sQKKzoGZDA&usg=AFQjCNG8RJkKTqQOF1SSdxFTGI4J6iArug co utrudnia próbę udostępniania / kopiowania i wklejania linku, nie wspominając o żadnych dodatkowych nonsensach śledzenia dzieje się za kulisami.

Jest to zdecydowanie możliwe, ponieważ wydaje się, że istnieją pewne skrypty Greasemonkey dla Firefoksa, ale do tej pory nie znalazłem żadnych rozszerzeń Safari.


Przysięgam, że już widziałem to dokładne rozszerzenie. Jednak szukałem go 15 minut bez powodzenia.
gcamp

Odpowiedzi:


4

Oto rozszerzenie, którego szukasz:

http://pedrocc.com/safari

To się nazywa Wyłącz ClickTracker przez Pedro Campelo Cavalcanti.

„Wyłącz ClickTracker” usuwa śledzenie kliknięć przy początkowym ładowaniu strony. Nie działa dla osób korzystających z wyszukiwania dynamicznego Google.

Jedynym rozszerzeniem, które obsługuje zarówno wyniki zwykłe, jak i Google Instant, są nowe gDirectLinks .


1
Warto zauważyć, że chociaż rozszerzenie działa przez większość czasu dobrze, może zostać zepsute przez funkcję wyszukiwania na żywo Google. Podejrzewam, że dzieje się tak, ponieważ rozszerzenie wykonuje swoją funkcję tylko przy ładowaniu nowej strony. Ponieważ aktualizacja na żywo nie odświeża strony, nie może naprawić adresów URL podczas korzystania z Google Live (z Google.com lub edycji wyszukiwania). Działa dobrze przy wyszukiwaniu z paska wyszukiwania Safari lub jeśli masz wyłączoną usługę Google Live.
robmathers

1
pedrocc.com ma teraz innego właściciela i wyświetla spam.
rraallvv,

5

Canisbos wydało kolejne rozszerzenie o nazwie gDirectLinks , które jest bardziej wydajnym podzbiorem LinkThing skoncentrowanym wyłącznie na usuwaniu ukrytych przekierowań z linków Google. Obsługuje zarówno zwykłe wyszukiwanie Google, jak i bardziej nowoczesne wyszukiwanie dynamiczne Google (AJAX; większość osób korzysta obecnie z tej wersji, nie wiedząc o tym, ponieważ jest ona domyślnie włączona). Ma również opcję ponownego zapisywania wyników w Grafice Google, aby wskazywały bezpośrednio na obraz.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że gDirectLinks (i jego starszy brat, LinkThing ) jest jedynym tego rodzaju rozszerzeniem, które poprawnie obsługuje wyniki wyszukiwania Google.

Więcej informacji jest dostępnych na oficjalnej stronie internetowej. Cieszyć się!


1
Dziwne, jak mówią w Safari 5.2 Apple naprawiło tę irytację w Hsitory, ale jestem w wersji 6.0, a wszystkie strony w historii mają nadal okropne adresy URL. Ale bardzo dziękuję za tę odpowiedź, sprawia, że ​​historia Safari jest rzeczywiście użyteczna ...
Jonathan.

Cieszę się, że ci pomogło. Oboje powinniśmy być wdzięczni Canisbosowi. Stworzył to rozszerzenie po długiej dyskusji ze mną i nie wyobrażam sobie używania Google bez niego. :)
DELETEDACC

1
Wygląda na to, że gDirectLinks nie jest już dostępny na stronie Canisbos. Również Safari nie zezwoli na instalację niepodpisanego rozszerzenia od wersji 12.0
rraallvv,

3

Clean Links for Google to kolejne rozszerzenie Safari, które usuwa przekierowania Google. Wydaje się działać na Safari 10 i obsługuje wyszukiwanie dynamiczne Google. Dla zainteresowanych, oto kod źródłowy .


Wydaje się, że jest to jedyna dostępna opcja dla Safari w wersji 12.0 i nowszych. Chociaż chciałbym, aby mi się nie udało;)
rraallvv

-1

Wiem, że to pytanie jest stare, ale znalazłem próbę znalezienia rozszerzenia, którego użyłem na innym komputerze (o którym nikt inny nie wspomniał).

Safari History Washer było tym, czego szukałem, ponieważ pomaga każdemu innemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.