iPhone 5s Blue Screen of Death (Water Damage)


1

Mam ciekawy problem z telefonem iPhone 5s, który naprawiam dla klienta:

tło IPhone 5s został wrzucony do wody i całkowicie zanurzony na sekundę (nie jestem pewien, czy był włączony lub wyłączony, kiedy się wpadł, ale mogę się dowiedzieć), ale został szybko odzyskany i nadal pracował przez kilka minut przed Pojawił się BSOD i iPhone został ponownie uruchomiony. Mój klient natychmiast wyłączył iPhone'a i wysłał mi wiadomość o próbie jego naprawienia. Zgodziłem się spróbować wszystkiego, a otrzymałem go następnego dnia.

Dodatkowe problemy Powiedziano mi również, że trudno było rozpoznać wejście dotykowe, wykryto naciśnięcie przycisków, gdy nie były, a niedokładnie rozpoznane słuchawki podłączono do gniazda słuchawkowego, gdy nie były.

Moja naprawa Zacząłem go demontować, gdy tylko wróciłem do domu. Odłączyłem zespół digitizera, wyjąłem akumulator, płytę logiczną i zespół dokowania Lightning. Zauważyłem korozję na spodzie deski z tyłu, którą najlepiej wyczyściłem alkoholem i szczoteczką do zębów, ale nadal jest poplamiona i wokół chipu na górze deski z tyłu. Wyczyściłem zespół Lightninga w ten sam sposób, ale kiedy podłączyłem go do płyty i próbowałem naładować iPhone'a, nie działało. Wyczyściłem port na płycie i zadziałało. Po kilku godzinach (demontaż, czyszczenie, testowanie, ponowne czyszczenie, ponowne testowanie itp., A następnie ponowne składanie, iPhone pracował przynajmniej lepiej niż wtedy, gdy został mi dostarczony i wszystkie powyższe problemy zostały naprawione).

BSOD Jednak po odblokowaniu telefonu i dokładniejszym przetestowaniu, iPhone rozbił się z BSOD i ponownie uruchomił. Zmierzyłem czas i zawsze dzieje się to między 2 a 3 minutami po odblokowaniu, jednak nigdy nie pojawia się na ekranie blokady.

Dodatkowe informacje

  • iPhone 5s działa z systemem iOS 9.2.1
  • Nie zainstalowano żadnych aplikacji iWork (niektórzy twierdzą, że aplikacje iWork, takie jak Pages, powodowały BSOD podczas synchronizacji z iCloud)
  • Spróbuję przekazać wszelkie pytania do mojego klienta

Jakiś pomysł na to, co powoduje BSOD i jak powinienem to naprawić?

Aktualizacja: przetestowałem go z innym zestawem digitalizatora (tylko LCD i digitizer, bez podłączonego TouchID, bez głośnika słuchawki, bez przedniej kamery, nic więcej) i ku mojemu zdziwieniu zadziałało przez prawie 15 minut, zanim zdecydowałem się go wyłączyć ja i wrzuć stary kompletny zestaw. Jednak po ponownym podłączeniu wszystkiego (w tym TouchID) po kilku minutach trafił do BSOD. Podejrzewam TouchID.

Aktualizacja 2: Uważam, że powyższa aktualizacja była tylko zbiegiem okoliczności, ponieważ właśnie otrzymałem BSOD z pękniętym ekranem.


Oznaczam to jako iOS i iPhone, ponieważ nie jestem w 100% pewien, że nie jest to przynajmniej związane z oprogramowaniem.
RedEagle2000

Odpowiedzi:


0

Po wielu godzinach testowania wielu komponentów uważam, że to wina baterii. Każda bateria ma wbudowany procesor, dzięki któremu iPhone wie, ile jest naładowany i obsługuje inne baterie na poziomie systemu. Woda musiała mocno spieprzyć ten procesor i samą baterię, ponieważ włączę iPhone'a raz, a on odczyta około 40% i będzie działał przez 15 minut prosto, zanim go wyłączę, a następnie ponownie włączy . Ale wtedy albo powie coś naprawdę niskiego, np. 12%, albo naprawdę wysoki, prawie zawsze w 80%, ale ulegnie awarii z niebieskim ekranem śmierci i uruchomi się ponownie. Wkładam baterię do iPhone'a 5s członka rodziny i działa, i bez względu na to, ile razy go zrestartuję, otrzymuję rzeczywisty procent naładowania i nie ma BSOD. mam ta bateria od iFixit, z którym miałem szczęście w przeszłości.


0

Z pierwszego posta jasno wynika, że ​​bateria jest martwa. Nie jest pewne, czy nowa bateria ożywi ją, spróbuj. Nie widziałem żadnych raportów na temat baterii iFixit, ale iFixit to dobrze znana firma o wysokiej jakości, więc prawdopodobnie jest dobra.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.