Jak skonfigurować układ klawiatury dla ekranu odblokowania FileVault 2?


9

Zainstalowałem Mac OS X Lion i włączyłem FileVault, aby mieć pełne szyfrowanie dysku mojego dysku systemowego. Kupiłem komputer Mac z francuską klawiaturą (ponieważ jestem Francuzem i przyzwyczaiłem się do tego układu), ale mój komputer Mac jest skonfigurowany w języku angielskim, z wyjątkiem układu klawiatury.

Jednak po włączeniu FileVault mój Mac uruchomił się ponownie i zostałem powitany ekranem odblokowania FileVault i poprosiłem o hasło. Wszedłem do niego i powiedziano mi, że jest niepoprawny. Po wielu próbach podejrzewałem, że układ klawiatury nie był francuski, ale amerykański. Udało mi się wprowadzić klawiaturę za pomocą tego odwzorowania i zostało zaakceptowane (mam szczęście, że znam wystarczająco dużo układu klawiatury Us, aby to zrobić).

Poszedłem do Preferencji systemowych, ale nie widziałem opcji zmiany układu klawiatury na ekranie odblokowania FileVault. Nie widziałem też opcji, aby to zmienić, kiedy zostałem zablokowany na monit.

Zastanawiam się więc, jak mogę zmienić układ klawiatury ekranu odblokowania FileVault?

Odpowiedzi:


10

Następujące prace.

Preferencje systemowe -> Logowanie -> Opcje logowania -> Zaznacz Włącz Pokaż menu wprowadzania w oknie logowania

Włącz menu Pokaż wejście w oknie logowania


Menu języka na ekranie rozruchowym pojawia się w prawym górnym rogu ekranu, które nie jest od razu widoczne i może być trudne do znalezienia. Znalazłem go tylko po obejrzeniu ekranów z derflounder.wordpress.com/2013/06/19/… .
Grzegorz Adam Hankiewicz

Odpowiedź na pytanie padła w 2011 roku dla OS X Lion.
Sairam

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.