Nie można zaktualizować Xcode


38

Wiem, że jest więcej pytań o tym samym tytule, ale nie mogłem znaleźć żadnego innego postu w tej konkretnej sprawie.

Mam Xcode 7.0 i chcę zaktualizować do ostatniej wersji (7.3). Ale nie pojawia się na stronie aktualizacji w App Store. Więc szukałem Xcode w App Store i kliknąłem mały przycisk aktualizacji. Przycisk pozostaje wciśnięty, a na górze pojawia się ikona pętli. Ale tak jest przez wiele godzin i nie ma śladu, że się aktualizuje.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To chyba nie działa. W Internecie zauważyłem, że jeśli odinstaluję i przeinstaluję, może działać, ale nie chcę stracić wszystkich moich projektów.


10
Na jakim systemie operacyjnym jesteś? Xcode 7.3 wymaga El Capitan.
Tetsujin

1
To nadal problem 1 rok i 7 miesięcy później 😞
Johannes Hoff,

Odpowiedzi:


25

Tak, zawsze uważałem aktualizację Xcode z App Store za bolesne doświadczenie.

Zakładając, że masz identyfikator Apple ID *, możesz ominąć App Store i pobrać go bezpośrednio za pomocą tego łącza Apple Developer, a następnie znaleźć potrzebną wersję Xcode.

Jak mówi @Tetsujin, upewnij się również, że masz odpowiednią wersję macOS do obsługi wersji Xcode, którą zamierzasz uruchomić.

Uwaga: * Nie potrzebujesz już konta programisty, chociaż możesz rozważyć to w zależności od rodzaju rozwoju, który zamierzasz robić. Zobacz tę stronę programistów Apple, aby uzyskać szczegółowe informacje i łącza do tworzenia odpowiednich typów kont. Pamiętaj, że możesz zacząć od bezpłatnego Apple ID i w razie potrzeby zaktualizować później.


Wydaje mi się, że te linki prowadzą mnie z powrotem do AppStore. Albo robię to źle, albo coś się zmieniło.
Johannes Hoff,

2
@JohannesHoff Właśnie sprawdziłem linki i oba nadal działają dla mnie. Spróbuj skopiować je bezpośrednio do przeglądarki: developer.apple.com/downloads
Ali Beadle

12

Może się to zdarzyć w przypadku dowolnej aplikacji, jeśli wcześniej pobrałeś tę samą aplikację (tj. Z tym samym wewnętrznym „identyfikatorem pakietu”) spoza App Store.

Po prostu przenieś aplikację do Kosza, uruchom ponownie aplikację App Store i spróbuj ponownie pobrać aplikację.

Koszowanie aplikacji nigdy nie powoduje utraty ustawień ani nawet projektu. To nie jest system Windows (gdzie dezinstalatory są powszechne - ale nawet te często oferują opcję nieusuwania danych);)


1
To rozwiązanie działało dla mnie. Małe zastrzeżenie: Zamknięcie sklepu za pomocą ⌘Q nie wydaje się wystarczające. Ponowne uruchomienie naprawiło to.
Johannes Hoff,

4

W moim przypadku musiałem tylko zaktualizować system macOS do najnowszej wersji, ponieważ Xcode 7.3 wymaga El Capitan, tak jak zauważył Tetsujin.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.