Dlaczego opcja „Weryfikuj kopie zapasowe” w menu ikony Time Machine jest wyłączona?


20

Nauczyłem się w Upgraded to Lion: Time Machine spędza dużo czasu na indeksowaniu czasu, że jeśli przytrzymam optionklawisz i kliknę ikonę Time Machine na pasku menu, element menu „Utwórz kopię zapasową teraz” zmieni się na „Weryfikuj kopie zapasowe”. Ale z jakiegoś powodu na moim MacBooku Air funkcja „Verify Backups” jest wyłączona (wyszarzona). Jak dowiedzieć się, dlaczego?

Korzystam z systemu OS X 10.7.1 i mam włączoną funkcję FileVault dla „Macintosh HD” (moja pamięć wewnętrzna). Kopia zapasowa My Time Machine jest na zewnętrznym dysku USB HD, który zaszyfrowałem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj Czy to może być powód? Czy Lion nie obsługuje „Verify Backups” z zaszyfrowanym Time Machine HD?


Intrygancki! Zakładam, że po zamontowaniu dysku zewnętrznego na komputerze stacjonarnym pamięć masowa będzie mieć klucze potrzebne do szyfrowania / odszyfrowywania woluminu. Czy możesz potwierdzić, czy narzędzie dyskowe może zweryfikować wolumin? Kiedy to zrobisz, czy możesz ponownie sprawdzić menu oficjalnego „weryfikacji” za pomocą Time Machine?
bmike

Narzędzie dyskowe zweryfikowało wolumin i zgłosiło: „Wygląda na to, że wolumin LaCie jest w porządku”. Ale funkcja „Verify Backup” jest nadal wyłączona.
Daryl Spitzer

Wow - sięgam do słomek - nie mam żadnych pomysłów, chyba że ostatnio nie zrobiłeś kopii zapasowej i wie, że właśnie zweryfikowałem, że kopia zapasowa i żadne zmiany nie „się wydarzyły” - naprawdę długa szansa - zrobię to usiądź i poczekaj, aż będę miał bardziej solidny pomysł ...
bmike

Czy w świetle poniższej odpowiedzi Jessego możesz zaznaczyć to „nierozwiązane”? Oczywiście nie ma to nic wspólnego z pamięcią sieciową a lokalną. Zbadam sprawę dalej.

Odpowiedzi:


8

Okej, więc zrobiłem trochę kopania i być może znalazłem wskazówkę, dlaczego ta opcja jest niedostępna (przynajmniej dla niektórych). Przeczytaj tę wskazówkę dotyczącą MacWorld , aw szczególności spójrz na komentarz Joekewe (08 lutego, 11.11 06:08:14 PM):

Z wyszukiwania w sieci wygląda, że ​​„Weryfikuj kopię zapasową Time Machine” powinno się nazywać „Weryfikacja kopii zapasowej Time Capsule”. Mój dziennik systemowy pokazuje, że próbowałem zweryfikować kopię zapasową Time Machine:

com.apple.backupd[70595]: Backup verification requested by user.

ale (tak mi się wydaje), ponieważ jest to lokalnie zamontowany wolumin, nic nie zrobił i nie pozostawił żadnych wpisów w dzienniku. Z tego starszego znanego artykułu wynika, że ​​dodano Wehikuł Czasu, gdy Time Capsule miał problemy.

Może być tak, że coś mu się podoba. Ta opcja jest również dla mnie wyszarzona, ale mam lokalny dysk TM podłączony przez USB. Czy ktoś może potwierdzić, że może korzystać z tej funkcji ze swoimi Kapsułami czasu?

Możliwe, że faktycznie naprawili opcję menu, ponieważ powinna była być wyszarzona dla użytkowników systemu Snow Leopard podłączonych przez USB (przeczytaj komentarze, ponieważ wiele osób mówi o tym, że usługa nic nie robi), ale tak nie było. Tak więc w Lion zachowuje się poprawnie.


1
cksum, być może powinieneś dodać szczegóły, aby czytelnicy nie musieli czytać komentarza Macworld: wydaje się, że „Verify Backups” działa tylko z Time Capsules.
Daryl Spitzer

Poczekam chwilę na potwierdzenie od właściciela Time Capsule (lub na inną odpowiedź), zanim zaakceptuję to.
Daryl Spitzer

Rozumiem Daryla, ale nie jestem zwolennikiem parafrazowania podejrzanego rozwiązania. Po pierwsze, ponieważ jest to niepotwierdzone, ale co najważniejsze, ponieważ zawsze lepiej jest przejść do źródła. Informacja jest taka, że ​​użytkownicy powinni chcieć zająć się tą sprawą (i nie jest ona również ukryta w 105-stronicowym wątku BBB - tylko kilka komentarzy do sortowania), właśnie udostępniłem ją dla ciebie (i wszystkich, którzy mogą się zastanawiać o funkcja). To nie jest definitywne rozwiązanie twojego problemu. Ale mam nadzieję, że ktoś zobaczy to z Kapsułą Czasu to zobaczy i możemy uzyskać potwierdzenie :)

Przyjmę tę odpowiedź, ale zmienię ją, jeśli właściciel Time Capsule odkryje, że „Verify Backup” nie działa z nią
Daryl Spitzer

Spróbuj uruchomićtmutil verifychecksums /Volumes/<Volume Name>
crazyGuy,

19

„Weryfikuj kopie zapasowe” dotyczy tylko kopii zapasowych na dyskach sieciowych. Zostanie wyszarzony, jeśli tworzysz kopię zapasową na dysku lokalnym.

Apple powinno to wyraźniej wskazać.

W Finderze> Pomoc> Zweryfikuj dysk kopii zapasowej

Zweryfikuj dysk kopii zapasowej

Jeśli tworzysz kopię zapasową na dysku sieciowym, Time Machine okresowo sprawdza, czy kopie zapasowe są w dobrym stanie. Jeśli chcesz, możesz przeprowadzić weryfikację w dowolnym momencie.

  • Otwórz menu Time Machine na pasku menu, naciśnij klawisz Opcja na klawiaturze, a następnie wybierz opcję Weryfikuj kopie zapasowe.

1

Mam jedną z nowych Kapsułów Czasu - 2 TB, 4. generacji. Kiedyś miałem możliwość korzystania z „Verify Backups” w Snow Leopard, kiedy miałem podłączony dysk USB i korzystałem z niego w Time Machine. Ale od czasu przejścia na Time Capsule (i po raz pierwszy wypróbowałem to w Lionie), „Verify Backups” jest wyszarzone :(

Aktualizacja: Dziwne! Teraz działa. Właśnie próbowałem tego z moją Kapsułą Czasu i jej weryfikacją. Posunęło się dalej niż ostatnio. Obecnie wynosi on 11% (i dużo wolniej powiem vs. w Snow Leopard). Ale działa. Wygląda więc na to, że szary pasek menu był błędem? Nie jestem pewien, kiedy zdecydowałem się nie być już szarym.


Spójrz na moją aktualizację posta.
Jesse Perry
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.