Poważne problemy z wydajnością mojego Macbooka Pro Retina 13 - połowa 2014 r


1

Kilka tygodni temu kupiłem używaną Macbook Pro Retina i od tego czasu mam z nią poważne problemy. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, kiedy go kupiłem, było uaktualnienie z dowolnej wersji OSX do El Capitan. Podczas instalacji kilkakrotnie ulegał awarii i zajmował wiele godzin, a od tego czasu był bardzo powolny we wszystkich aplikacjach, starając się nawet uruchomić Chrome i przeglądać strony internetowe.

W tym momencie sprawdzając Monitor aktywności, odkryłem, że proces „zadanie jądra” najwyraźniej zużywał około 300% mojej jednostki centralnej (jak to w ogóle możliwe?), Więc natychmiast uruchomiłem menedżer dysków i wykonałem pełną ponowną instalację El Capitan z bootowalnego USB, jednak problem nadal występuje ponad tydzień później. Mimo że proces „jądra-zadania” zniknął, zużycie procesora w trybie bezczynności wciąż przekracza 80%. Nie sądzę, aby był to problem z oprogramowaniem, ponieważ ponowna instalacja nic nie naprawiła.

Innym potencjalnie powiązanym problemem, który mam, jest to, że kiedy podłączam ładowarkę, gdy ładowarka jest podłączona do ściany, laptop wyłącza się. Kupiłem nową ładowarkę i problem nadal występuje.


300% wykorzystania pochodzi z procesora MacBooka z wieloma rdzeniami.
RedEagle2000

1
Czy przetestowałeś dysk twardy pod kątem wadliwych bloków lub innych problemów? Czy przypadkiem sformatowałeś dysk twardy przed nową instalacją? Jeśli chodzi o ładowarkę, jeśli to możliwe, zwrócę tę, którą kupiłeś, wyraźnie, że nie jest potrzebna. Czy po podłączeniu do ładowarki możesz uruchomić Macbooka (tzn. Czy po wyłączeniu możesz go ponownie uruchomić i używać)? Warto również sprawdzić następującą stronę ( apple.com/support/exchange_repair ), aby sprawdzić, czy Twój MacBook jest objęty wycofaniem.
Monomeeth

@Monomeeth, sformatowałem ponownie dysk twardy przed ponowną instalacją. Mogę ponownie włączyć laptopa po podłączeniu ładowarki, która będzie działać i ładować się dobrze
Lewiky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.