Tworzenie audiobooków z poszczególnych utworów


1

Mam następujące audiobooki w najnowszym iTunes na Windows 10:

  1. Zaimportowałem kilka audiobooków z Audible do iTunes. Każda książka pojawia się w „Audiobookach” na moim iPodzie Classic jako pojedynczy wpis.

  2. Zaimportowałem również kilka książek zakupionych gdzie indziej, jako pojedyncze pliki MP3. Upewniłem się, że tytuł, autor itp. Są identyczne i poprawnie ponumerowałem wszystkie utwory. Ustawiłem Media Kind na „Audiobooki” i wybrałem opcję „część kompilacji”, a także opcje „pomiń przy tasowaniu” i „zapamiętaj pozycję”. W iTunes książki te są wyświetlane poprawnie, każda jako jedna pozycja, a wszystkie ścieżki w odpowiedniej kolejności.

  3. Zaimportowałem również jeden oryginalny audiobook CD (11 dysków) i wybrałem metadane zgodnie z powyższym opisem. Ponownie w iTunes książka wyświetla się poprawnie.

Po zsynchronizowaniu z iPodem Classic pojawiają się wszystkie audiobooki, ale tylko te Audible pojawiają się jako pojedynczy wpis na książkę. Każdy utwór każdej książki MP3 i książki CD pojawia się jako osobne pozycje / książki. To sprawia, że ​​lista jest bardzo długa i, oczywiście, bardzo niewygodne jest słuchanie. Musiałbym przewinąć do „rozdziału 1” książki, której chcę, posłuchać, a następnie przewinąć do „rozdziału 2” tej samej książki itp. „Rozdział 1”, „Rozdział 2” itd. Dla każdej książki pojawia się na liście książek audio.

Szukałem intensywnie, ale nie znalazłem rozwiązania. Ta odpowiedź nie rozwiązała problemu, który opisuję.


(Przypuszczam, że mógłbym utworzyć listę odtwarzania dla każdego audiobooka jako obejście).
SabreWolfy

Odpowiedzi:


1

Ten link sugeruje użycie darmowego programu o nazwie „ Rozdział i wiersz ” do scalania rozdziałów w audiobooka. Najnowsza wersja jest dostępna do pobrania . Uwaga:

Chapter and Verse requires that Apple Quicktime
and Windows Media Player be installed to run.

i

Non-AAC files are automatically converted using iTunes.

Przetestowałem ten proces z audiobookiem MP3 160kbps. Jakość dźwięku po konwersji na AAC (przez iTunes) przy użyciu ustawienia „Wysoka jakość” była niska; było jeszcze gorzej przy ustawieniu „Spoken Podcast”. Ustawienia niestandardowe nie będą akceptować przepływności wyższych niż 64 kb / s, co oznacza, że ​​były niezgodne z konwerterem iTunes. Używając 64 kb / s, Auto i Mono dały dobre wyniki, ale gorsze niż oryginał. Ustawienie „iTunes Plus” dawało najlepsze wyniki, ale oryginał był jeszcze lepszy. Oryginalny plik miał rozmiar ~ 840 KB, a plik AAC ~ 250 KB.
SabreWolfy

Najnowsza wersja „Rozdziału i wersji” (1.5.3.0) jest niestety zbyt wadliwa, aby z niej korzystać. W pewnym momencie zawiesiłby się / zawiesił na prawie każdej konwersji audiobooka. W połączeniu z nieco gorszą jakością dźwięku po konwersji na AAC uważam, że lepszym rozwiązaniem jest słuchanie plików MP3 na innym urządzeniu.
SabreWolfy

1

Tutaj w 2017 roku w systemie Windows 10 64-bitowym instalacja QuickTime 7.7.9 ze wszystkimi zainstalowanymi komponentami pozwala na uruchomienie Chaptera i Verse. W przeciwnym razie ulega awarii. Jednak program iTunes nie uruchomi konwersji i zamiast tego wyświetli komunikat „Nie można użyć plików”. Do konwersji należy użyć programu takiego jak „fre: ac”, aby przekonwertować na „.m4a”, którego można następnie użyć w rozdziale i wersecie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.