Czy istnieje alternatywny sposób uzyskiwania wpływów z Mac App Store


10

Kupiłem aplikację (Divvy) w Mac App Store dziesięć dni temu i nadal nie otrzymałem e-maila z potwierdzeniem zakupu. Adres e-mail w ustawieniach konta App Store jest prawidłowy i nie znajduje się w folderze Spam. To samo konto otrzymuje pokwitowania, gdy robię zakupy w sklepie iTunes Store.

Czy istnieje sposób na:

 1. Zobacz gdzieś stare rachunki lub
 2. Czy otrzymujesz e-maile z potwierdzeniami?

Powodem, dla którego potrzebuję samego paragonu, jest to, że mogę złożyć raport z wydatków. W przypadku Divvy nie jest to tak drogie, ale jeśli nie będę mógł uzyskać paragonów, z pewnością nie zamierzam dokonywać dalszych zakupów.

Odpowiedzi:


7

Rezygnując z rekomendacji @Mark, aby skontaktować się z pomocą techniczną Apple, znalazłem sposób na otrzymanie potwierdzenia, postępując zgodnie ze wskazówkami na tej stronie, które pokazują, jak uzyskać numery zamówień.

Zasadniczo w iTunes kliknij swoją nazwę użytkownika / adres e-mail, a następnie zaloguj się. Spowoduje to wyświetlenie okna Informacje o koncie, w którym możesz wybrać opcję „Zobacz wszystko” w sekcji „Historia zakupów”. Spowoduje to przejście do listy transakcji.

Niestety nie możesz wydrukować ich bezpośrednio, ale możesz zrobić zrzut ekranu paragonu (Cmd + Shift + 3 lub Cmd + Shift + 4), a następnie wydrukować wynikową grafikę.

Trochę hack, ale to cię tam prowadzi.


Możesz spróbować wydrukować go za pomocą CMD + P, jest tam wyskakujące okienko Drukuj, ale widzę tylko pustą stronę.
kenorb

To niedorzeczne i to nie pierwszy raz z jabłkiem :)
Igor G.

2

Jeśli zakup został dokonany w ciągu ostatnich 90 dni , możesz go obejrzeć online w następujący sposób:

Jeśli przejdziesz na stronę https://reportaproblem.apple.com i zalogujesz się przy użyciu swojego Apple ID, możesz wyświetlić ostatnie zakupy, wydrukować pokwitowania lub wysłać je e-mailem na adres.

Jeśli twój zakup jest starszy , znalazłem sposób, w jaki możesz poprosić o ponowne przesłanie e-maila z potwierdzeniem zakupu, ale nie możesz tego zrobić w przeglądarce, wymaga to urządzenia z systemem iOS lub komputera Mac z iTunes:

W przypadku urządzeń z systemem iOS (instrukcje od iOS 11.4):

 1. Otwórz Settings.app
 2. Stuknij w swoje imię z napisem „Apple ID, iCloud, iTunes i App Store” (jest to pierwszy element na liście)
 3. Stuknij w „iTunes i App Store” (poniżej powinien pojawić się adres e-mail twojego konta App Store / iTunes)
 4. Stuknij pierwszy element u góry, który wygląda następująco: „Apple ID: twoja_email@twoja_domena.com”
 5. Wybierz z listy opcję „Wyświetl Apple ID” i uwierzytelnij w razie potrzeby.
 6. Przewiń w dół i dotknij „Historia zakupów”
 7. Wybierz przedział czasu według potrzeb, dotykając „Ostatnie 90 dni”.
 8. Znajdź zakup, dla którego potrzebujesz paragonu, a następnie dotknij wiersza z napisem „Total Billed: $ XX.XX” i ma skierowaną w prawo szewron / strzałkę. Spowoduje to przejście do zamówienia / paragonu.
 9. Przewiń w prawo do dołu, a zobaczysz przycisk „Wyślij ponownie”. Naciśnij go, a nowa kopia potwierdzenia zostanie wysłana na adres e-mail Twojego Apple ID.

W systemie macOS:

 1. Otwórz iTunes
 2. Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś (w menu Konto).
 3. Z menu Konta na pasku menu wybierz „Wyświetl moje konto ...”
 4. W obszarze Historia zakupów kliknij opcję „Zobacz wszystko”.
 5. Wybierz żądany zakres dat w lewym górnym rogu.
 6. Znajdź zamówienie, dla którego potrzebujesz paragonu, i kliknij numer obok „ID ZAMÓWIENIA” w prawym górnym rogu bloku zamówienia. Spowoduje to rozwinięcie bloku, aby pokazać więcej szczegółów zamówienia.
 7. W lewym dolnym rogu rozwiniętego bloku (pod adresem rozliczeniowym) zobaczysz mały link zatytułowany „Wyślij ponownie”. Kliknij go, a kopia potwierdzenia zostanie wysłana ponownie na adres e-mail Twojego identyfikatora Apple ID.

Uwaga: możesz ponownie wysyłać potwierdzenia tylko tych zakupów, które faktycznie mają wartość i zostały rozliczone według metody płatności.

Na podstawie instrukcji zawartych w następującym dokumencie wsparcia Apple: https://support.apple.com/en-us/ht204088


Problem w tym, że jest tylko kilka ostatnich
BG Bruno

@BGBruno masz rację, niestety na stronie „Zgłoś problem” widoczne są tylko zakupy z ostatnich 90 dni. Znalazłem jednak sposób, aby wyśledzić starsze zakupy i otrzymać kopię rachunku e-mailem, jednak aby to zrobić, musisz użyć iTunes na komputerze Mac lub urządzeniu z systemem iOS. Zaktualizowałem swoją odpowiedź szczegółowymi instrukcjami.
Michael Smart

1
Dzięki! reportaproblem.apple.com -> Faktury były właśnie tym, czego potrzebowałem.
Jonik

1

Miałem ten problem z zakupem i potrzebowałem paragonu, ale Apple nie wysłał e-maila, który kiedyś robił (w przypadku aplikacji, których nie musiałem żądać z tytułu wydatków).

Aby otrzymać rachunek, skontaktowałem się z pomocą techniczną Apple za pośrednictwem formularza internetowego . Pamiętaj, że może to być tylko formularz brytyjski.

Aby się tam dostać, przejdź do apple.com, wybierz wsparcie na górnym pasku; następnie wybierz „Mac App Store” i „Kontakt z pomocą techniczną >> Konto i rozliczenia”.


Strona pomocy technicznej w USA znajduje się pod adresem: apple.com/support/mac/app-store - szukając numeru zamówienia, o który poprosiła strona, znalazłem artykuł z bazy wiedzy, który dostał mnie do paragonu. Dodałem odpowiedź na to pytanie z tymi szczegółami. Dzięki za wskazanie mi właściwego kierunku.
Alan W. Smith,


1

Obecnie możesz przeglądać wszystkie potwierdzenia zakupu przez iTunes (nawet jeśli kupiłeś przedmiot przez App Store, a nie iTunes) - po prostu przejdź do „Wyświetl moje konto”, a następnie „Historia zakupów”. Ważne, aby przejść przez opcję „Wyświetl moje konto”. W menu „Konto” znajduje się również pozycja menu „Zakupy”, ale to nie to samo.


-1

Zawsze powinna być widoczna aktualna historia zakupów z menu App Store.

Sklep -> Wyświetl moje konto ...

Zaloguj się i przejrzyj historię zakupów. Nie znam sposobu, aby ponownie wysłać e-mailem podsumowanie lub zduplikowane potwierdzenia.


Tak, widzę to w porządku. (Właściwie jest to tylko zakładka / przycisk „Zakupy”). Sztuczka polega na tym, że potrzebuję paragonu do raportu z wydatków. Nie jest to wielka sprawa za ten zakup, ale z pewnością nie zamierzam dalej kupować rzeczy, za które nie mogę uzyskać zwrotu pieniędzy. (Uwaga: aktualizuję oryginalne pytanie, aby pomóc w wyjaśnieniu tego.)
Alan W. Smith,

Nigdy nie odrzucałem raportu z wydatków, kiedy drukuję zrzut ekranu lub po prostu wypełniam brakujący formularz pokwitowania w razie potrzeby. Możesz poprosić o wsparcie w zakresie rozliczeń (poszukaj Express Lane na stronie) - mogą ci pomóc.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.