Wymuszać ponowne pobranie El Capitan z App Store?


11

Próbuję pobrać najnowszą wersję El Capitan (10.11.4), aby zbudować zaktualizowany instalator dysku flash. Odpalam App Store, kliknij link OS X El Capitan po prawej stronie, a następnie kliknij przycisk Pobierz . Wyskakujące ostrzeżenie z pytaniem:

Czy chciałbyś kontynuować? System OS X 10.11.4 jest już zainstalowany na tym komputerze. Użyj strony Aktualizacje, aby zainstalować aktualizację 10.11 lub jeśli chcesz pobrać pełny instalator OS X, kliknij Kontynuuj.

Ponieważ tak naprawdę chciałbym to zrobić, klikam przycisk Kontynuuj . Wyskakujące okienko zniknie, a pokrętło w lewym górnym rogu będzie nadal działać. W końcu zmęczyło mnie oczekiwanie na zatrzymanie tarczy, więc pójdę na inny pulpit i zrobię różne rzeczy lub zminimalizuję okno App Store. Gdy wrócę do niego, pokrętło zniknęło, nic nie zostało pobrane i nie mogę już kliknąć przycisku Pobierz . (Tekst wydaje się nieco mniej ciemny).

Mogę opuścić App Store, uruchomić ją ponownie, wrócić do strony El Capitan i wykonać cały proces ponownie, ale nic nie pozwala mi pobrać pełnej, najnowszej wersji 10.11. Nawet jeśli użyję wartości domyślnych, aby włączyć menu debugowania w App Store, podnieś poziom rejestrowania do 4, w Konsoli nie ma wielu informacji.

Ponowne uruchomienie nie zmieniło zachowania. Wyłączenie filtru sieci Little Snitch nic nie wpłynęło.

Wszelkie sugestie dotyczące tego, w jaki sposób mogę utworzyć tę wersję, aby zbudować zaktualizowany dysk instalacyjny?


1
Sprawdź główny folder aplikacji lub - jeśli przeniesiono starszy instalator El X Capitan OS X do innego folderu - ten drugi folder aplikacji. W folderze użytkownika mam folder „Instalator” poświęcony aplikacjom instalatora systemu OS X (najnowszym, ale także starszym wersjom systemu OS X) i tam zostaną pobrane pojedyncze aplikacje installer.app (lub „zaktualizowane” do najnowszej wersji).
klanomath

Dzięki za przyjrzenie się temu, @klanomath. Sprawdziłem / Aplikacje i ~ / Aplikacje dla Install \ OS \ X \ El \ Capitan.app, ale nic tam nie znalazłem. Ponieważ przeniosłem instalator do folderu Desktop, sprawdziłem, czy został zaktualizowany, ale nie zmieniono go od końca października 2015 r.
Sigsegv

Dwie inne rzeczy do odnotowania 1. Miałem dostępne aktualizacje dla innych aplikacji. Ilekroć kliknąłem przycisk aktualizacji, widziałem zapisany proces pobierania dziennika komunikat AssetDownloadOperation. Nic nie widziałem, gdy próbowałem pobrać EC. (To powiedziawszy, może być różnica między aktualizacją a zwykłym pobieraniem.) 2 Widziałem gdzieś wzmiankę o przycisku Pobierz zmieniającym się na Pobieranie, gdy faktycznie zaczyna się pobieranie. Nie zdarzyło mi się to, ale nie wiem też, jak wiarygodne.
Sigsegv

1
Wolałbym sprawdzić wersję pliku: cat /Path/to/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Info.plist | grep 15. Jeśli wynik to 15E64, to
10.11.4

└─ [0] <> grep 15 Zainstaluj \ OS \ X \ El \ Capitan.app/Contents/Info.plist <string> 15B41a </string> <string> Zainstaluj OS X El Capitan, Copyright © 2007-2015 Apple Inc Wszelkie prawa zastrzeżone. </entry> <string> 15B41a </string>
Sigsegv

Odpowiedzi:


8

Oto jak to zrobiłem! - Otwórz Mac App Store - Idź do Zakupione - Poszukaj El Capitan - Przytrzymaj klawisz Opcja + Kliknij Pobierz, powinieneś zobaczyć pasek postępu przed nim.

Jesteś skończony!


1
Niestety tu nie działa. Kupiłem to, widzę to, ale jeśli
kliknę

5

Miałem dokładnie ten sam problem. Winowajcą w moim przypadku było to, że miałem starsze wersje instalatora w innych lokalizacjach na moim dysku.

Rozwiązaniem było przeniesienie wszystkich starszych wersji do Kosza i ponowne uruchomienie. Jednak nie opróżniłem Kosza (na wszelki wypadek). Po ponownym uruchomieniu App Store zachowało się i mogłem ponownie pobrać kompletny instalator OS 10.11.4. Następnie opróżniłem Kosz wszystkich starszych wersji.


Sekundę sekundę. Zwykle problem polega na tym, że masz go gdzieś na otwartej partycji differnet
iskra

2

Ten sam problem na moim MacBookPro6.1 17 ”, połowa 2010 r. W moim przypadku rozwiązaniem były następujące kroki:

 1. Wylogowano z App Store;
 2. Szukano „El Capitan” przy użyciu paska wyszukiwania w App Store;
 3. Kliknij „El Capitan” w wynikach wyszukiwania;
 4. Kliknij przycisk, aby go uzyskać;
 5. Podałem mój e-mail / hasło, gdy App Store o nie poprosił;
 6. Potwierdzone pytanie App Store, aby je kupić.

Po wykonaniu tych kroków pobieranie rozpoczęło się natychmiast. Po zakończeniu pobierania plik „Install OS X El Capitan.app” został umieszczony w folderze „/ Applications”.


1
To załatwiło sprawę w moim MacBookPro 13 ”w połowie 2012 r. Wyloguj się z App Store.
andy

1

Miałem dokładnie ten problem. Próbowałem wylogować się z rekomendacji App Store i nadal nie udało się. Gdy sklep próbuje pobrać aplikację instalacyjną OS X El Capitan, skanuje wszystkie zamontowane dyski, aby sprawdzić, czy masz już instalatora. Jeśli znajdzie starszą aplikację instalacyjną El Capitan (w moim przypadku zapisałem kopię zapasową na osobnym woluminie, aby zwolnić miejsce na dysku startowym), stwierdzi, że nie możesz pobrać pełnej aplikacji instalatora i wskaże ci zamiast tego zainstaluj aktualizację ze sklepu z aktualizacjami. Nawet jeśli kliknę przycisk Kontynuuj, pobieranie po prostu wykona kręcące się koło zębate i nigdy nie monituje mnie o zalogowanie się do App Store. Po odmontowaniu woluminu kopii zapasowej ze starymi instalatorami App Store poprosił mnie o zalogowanie się i rozpoczął pobieranie najnowszej aplikacji instalatora El Capitan.


Dzięki za sugestię, Guido, ale nadal nie pojawia się monit o ponowne zalogowanie po usunięciu instalatora i wylogowaniu z App Store.
Sigsegv

0

Nie robisz nic złego proceduralnie. Prawdopodobnie problemem są serwery zajęte. Zrestartuję komputer Mac (być może w trybie awaryjnym) i spróbuję jeszcze raz. Spojrzenie /var/logna system.log, commerce.log i install.log może wykazać możliwy do działania błąd.

Zakładając, że nie zainstalowałeś innego oprogramowania, które modyfikuje rzeczy w sieci - być może będziesz musiał poczekać lub spróbować z nowego konta użytkownika - spróbuj z innej czystej instalacji systemu operacyjnego.

Z czasem błąd powinien zniknąć. Możesz także pobrać rzeczy bezpośrednio:


Dzięki za radę, @bmike. Nie widziałem wiele w tych plikach dziennika, które wyróżniały się jako coś, co można wykonać, nawet jeśli wybrałem komunikaty debugowania z powrotem do domyślnego poziomu 1.
Sigsegv

Uruchomiłem Little Snitch, ale przełączyłem go w tryb obejścia, na wszelki wypadek, ale to nie pomogło. Poprosiłem krowiarza, który jest w tej samej sieci i również używa Little Snitch, aby wykonał ten sam proces, co ja. Patrzyłem przez jego ramię i wszystko działało tak, jak powinno. To wyskakujące okienko pojawiło się, kliknął „Kontynuuj”, a następnie został poproszony o zalogowanie się na swoje konto Apple. Następnie przycisk Pobierz zmienił się na Pobieranie i wszystko przebiegało zgodnie z oczekiwaniami.
Sigsegv

Próbowałem się wylogować, a następnie pobrać 10.11, ale po wyskakującym okienku zajęty spinner pojawił się bez monitu o zalogowanie się na moje konto.
Sigsegv

Świetna robota @ Sigsegv - Jeśli chcesz opublikować to jako odpowiedź ze zdjęciem wybranego okna dialogowego, może to pomóc innym.
Dałbym

Dzięki, @bmike. Chociaż udało mi się obejść problem, zlecając krowiankowi pobranie pliku i przekazanie mi kopii instalatora na dysku flash, nadal nie jestem pewien, dlaczego nie działa na moim końcu 2013 r. 15 „MBP.
Sigsegv

0

Raczej sceptycznie zastosowałem się do instrukcji Lucasa Brero. W moim przypadku podstęp wydawał się być --- musiałem zaakceptować nowe warunki. Zostały one przedstawione dopiero po wykonaniu tych instrukcji! Następnie przycisk zmienił się na „Pobieranie” i otrzymałem pasek postępu.

 1. Wyloguj się z App Store
 2. Wyszukaj „El Capitan” za pomocą paska wyszukiwania App Store
 3. Kliknij „El Capitan” w wynikach wyszukiwania
 4. Kliknij przycisk Pobierz
 5. Podaj identyfikator Apple ID i hasło
 6. Potwierdź warunki

0

Natknąłem się również na ten problem, aby dowiedzieć się, że przed pobraniem musiałem wyrazić zgodę na nowe umowy licencyjne w sklepie z aplikacjami. Głupią rzeczą było to, że nie powiedział mi, dopóki nie zaktualizowałem / uruchomiłem ponownie i tak dalej. Kiedy się zgodziłem, spróbowałem jeszcze raz i nisko, a oto zadziałało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.