Emulator PC dla OSX z obsługą sterowników


3

Więc moje miejsce pracy kupiło nową drukarkę kart Enduro 3E i poprosili mnie o jej zainstalowanie - patrząc na dyski instalacyjne, od razu zdałem sobie sprawę, że są przeznaczone do instalacji Windows. Poszedłem więc na stronę producenta i sprawdziłem, czy mają sterowniki Mac, i znalazłem kilka. Jednak po ich zainstalowaniu drukarka nadal nie pokazuje się nawet w oknie Dodaj drukarkę, niezależnie od tego, czy podłączono ją przez USB, czy Ethernet. Postanowiłem więc użyć Wine do skorzystania z narzędzia Printer Service Utility (tylko w systemie Windows), aby sprawdzić, czy w ogóle jest wykrywane, a nie jest. Nie ma dostępnego komputera, więc próbowałem znaleźć odpowiedni emulator Windows z obsługą sterowników. Powinienem być w stanie zdobyć dysk instalacyjny systemu Windows, jeśli zajdzie taka potrzeba. Odpowiedzi lub linki byłyby bardzo mile widziane.


Co powiedziała obsługa techniczna producenta? To powinien być twój pierwszy zasób.
Steve Chambers

Nie jestem fanem wsparcia technicznego; Użyję go jednak w ostateczności. Nie martw się, przynieśli laptopa Asus z Windows i wszystko działało dobrze.
Allen McIntosh II

Odpowiedzi:


1

Jeśli chodzi o emulator PC, dlaczego nie spojrzeć na VirtualBox?

Za pomocą VBox możesz utworzyć „stację roboczą”, która istnieje w twojej sieci (połączenie mostkowe), a następnie załadować natywne sterowniki drukarki. Jeśli jesteś w stanie sprawić, żeby działał, możesz zrobić dwie rzeczy:

  • sprawdź, czy drukarka działa
  • udostępnij drukarkę i pozwól, aby komputer Mac drukował na niej
  • jest wolne

Najlepsze jest to, że wszystko będzie rodzime i nie będzie emulowane. Emulowanie rzeczy tylko dodaje kolejną warstwę złożoności do problemu.

Nie jestem jednak do końca przekonany, że nie masz wadliwej drukarki. Po prostu szybkie wyszukiwanie wydaje się być sterownikiem dla systemu Mac OS X dla tej linii drukarek. Szybkie spojrzenie na ich stronę internetową dało mi ten wynik:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli nie widzisz drukarki natywnie w systemie OS X ani nie używasz sterowników Windows za pomocą emulatora, niezależnie od tego, czy jest ona podłączona przez USB czy Ethernet, podłączę ją do komputera, aby sprawdzić zgodność. VirtualBox to kolejna najlepsza rzecz dla rodzimego komputera.

Po podłączeniu go do Ethernetu powinieneś być w stanie pingować drukarkę. Jeśli nie, masz problem z samą drukarką.


Wiem o VirtualBox i jego możliwościach, ale nie rozumiem, dlaczego powinienem zastosować takie obejście z już dostępnymi sterownikami natywnymi> :-(. Na szczęście mieli pod ręką laptopa z systemem Windows i korzystali z niego. Niemniej jednak dziękuję przyjacielowi Allanowi (kurs XD) za Twój wkład, zapamiętam tę odpowiedź, jeśli kiedykolwiek ponownie napotkam problem ze zgodnością
Allen McIntosh II
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.