Dlaczego mój iPhone 5c nie obsługuje funkcji Night Shift?


15

iOS 9.3 został wczoraj wydany publicznie i zainstalowałem go na moim iPhonie 5c. Zastanawiam się, dlaczego funkcja Night Shift nie jest dostępna dla mojego telefonu? Czy to architektura procesora, coś wspólnego z ekranem, a może coś innego?@Zack Czy jesteś pewien, że to naprawdę powód? Nie widzę, by Apple wykonywał tak drobną czynność specjalnie przy tak małej funkcjonalności. Jeśli naprawdę zamierzali coś takiego, po prostu nie mogliby wydać aktualizacji iOS 9 dla starych urządzeń. Fakt, że nie jest dostępny na urządzeniach „32-bitowych”, a nie „starych”, sugeruje, że jest to bardziej prawdopodobne związane z oprogramowaniem niż celowo zaplanowane. Oczywiście nadal bardzo nieprzyjemne dla klientów.
Xji

@XiangJi Czy jest jakieś źródło w instrukcji 64-bitowej? Nie rozumiem, dlaczego byłoby to możliwe tylko na urządzeniach 64-bitowych.
Zack,

Odpowiedzi:


25

Ze strony Apple :

Funkcja Night Shift jest dostępna na iPhone'a 5s lub nowszego, iPada Pro, iPada Air lub nowszego, iPada mini 2 lub nowszego oraz iPoda touch (6. generacji).

Myślę więc, że jest to związane z architekturą procesorów 64-bitowych.


5

Zamiast tego możesz zainstalować F.lux za pomocą xcode. To nie jest bardzo skomplikowane i wcale nie wymaga jailbreaka telefonu i nie jest to hack: https://justgetflux.com/sideload/ Musisz tylko pobrać plik projektu z innej strony internetowej, ponieważ mają usunąłem go zgodnie z żądaniem Apple'a usunięcia. Działa ładnie na moim 5C.


Myślałem jednak, że Apple pozbył się bocznego ładowania.
Munesawagi,

8
Nie odpowiada na pytanie.
Carsten S

3
Nie można już sfloadować strumienia na iOS, został on usunięty
ajkblue

1
to jest taki BS. Jest to problem zdrowotny, a Apple bardzo utrudnia osobom z 32-bitowymi urządzeniami ochronę oczu.
Kalamalka Kid

1
@MikeScott masz rację! Wszyscy potrzebujemy dobrego snu.
Kalamalka Kid

0

Sądzę, że na podstawie wglądu twórcy oprogramowania: strona f.lux mówi, że nie jest już dostępna, ponieważ nie korzysta z udokumentowanego interfejsu API, a Apple nie lubi, jak się nią obchodzą. Nowa funkcja Night Shift jest częścią nowej wersji iOS, więc musi korzystać z nowo dodanej funkcji API. Ta funkcja może zostać dodana tylko do obecnych urządzeń, a jej implementacja na starszych urządzeniach byłaby inna i nie włożyli w to tej pracy, ponieważ jest przestarzała.


iPhone 5c obsługuje także system iOS 9.3, który powinien mieć taką samą infrastrukturę jak inne. Chociaż nie jestem pewien dokładnego powodu, musi to być coś technicznego, co jeśli zastosuje się, doprowadzi do gorszej wydajności.
Can Sürmeli

To inny SoC. Sterowniki uzyskujące dostęp do funkcji sterownika wideo byłyby inne i muszą być napisane specjalnie dla niego. @ CanSürmeli A6 został wycofany, więc nie uwzględniono w nim konkretnych funkcji oprogramowania. Na przykład, jak komunikować się z DAC LUT (jeśli jest on nawet narażony w ten sam sposób).
JDługosz

Na początku nie myślałem o rzeczach na niskim poziomie, ale po prostu skompilowałem i uruchomiłem f.lux na moim iPhonie 5 i zadziałało w porządku. Ekran jest żółtawy. Więc jeśli zespół f.lux może to osiągnąć dzięki prywatnym interfejsom API nawet na iPhonie 5, to oczywiście Apple również. Dlatego ma to związek z czymś innym, a nie ze sterownikami itp.
Can Sürmeli
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.