xpcproxy przy użyciu całej mojej przepustowości


12

Niedawno zainstalowałem dysk SSD w moim komputerze iMac i przywróciłem kopię zapasową za pomocą SuperDuper !. Od tego czasu xpcproxywydaje się , że losowo pobiera rzeczy i wykorzystuje całe moje pasmo przez kilka minut. Jaki byłby powód?

Korzystam z najnowszej wersji El Capitan (wczorajszej aktualizacji).


1
Jak ustalasz, że xpcproxy losowo pobiera rzeczy? XPC to mechanizm komunikacji między procesami. Więc w normalnych okolicznościach zobaczysz dane przesyłane przez xpcproxy, ale będą one przemieszczać się między dwoma procesami na twoim komputerze, zamiast przechodzić do lub z Internetu.
calum_b

1
Korzystam z menu iStat i pokazuje, że xpcproxy wykorzystuje całą moją przepustowość. Masz rację, to może być coś innego, używając go przez to, ale to się nie zdarzyło, dopóki nie przywrócę mojego superduperowego klonu.
user2747220,

To samo dzieje się teraz w moim systemie. OS X 10.11.6
dhchdhd

Odpowiedzi:


8

W moim przypadku był to nsurlsessiond(autor sudo lsof | grep -i nsurl)

Odpaliłem Charlesa za pomocą https MITM'ing, ale nie znalazłem niczego, co mówiłoby do Apple (ale nie tworzył żadnych nowych połączeń do przechwycenia).

Po pewnym czasie wydawało się, że zniknie.

EDYCJA: Po spaniu i przebudzeniu go przy Charlesie, xpcproxy pokazał, że pobiera zdjęcia z iCloud ( [redacted].icloud-content.com).

(usługi xpc potrzebują lepszych narzędzi monitorowania i / lub nie są dobrze znane).


3

Oto, w jaki sposób dowiedziałem się, która aplikacja powoduje całą przepustowość:

(Pobierałem około 300 KB)

Zacząłem Wiresharkprzez kilka sekund. Następnie posortuj wynikową listę według source ip. Teraz szukałem, który ipbył wymieniony najczęściej (dlatego wysyłał do mnie największy ruch).

To dało mi adres IP, który sprawdziłem, kto jest jego właścicielem: https://db-ip.com/all/162.222.43 Okazuje się, że adres był własnością CrashPlan. Odpaliłem więc CrashPlan i zobaczyłem, że synchronizuje się.


3

Zauważyłem też, że działa na Yosemite. Jeśli chodzi o to, czym właściwie jest xpcproxy, jest to część oprogramowania antywirusowego OS X, zgodnie z tym postem na forum Apple , który ostrzega również, aby nie bałaganić takich procesów systemowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.