Zmień przyspieszenie przewijania kółka myszy


53

Jestem nowym użytkownikiem Maca i nie podoba mi się Magic Mouse, więc wróciłem do starej dobrej myszy 3-przyciskowej z kółkiem przewijania.

Kiedy obracam powoli kołem, przewija tylko piksel na piksel (lub na dwa piksele) Jeśli przekręcę koło szybciej, przewija się ono prawie po linii. Istnieje rodzaj przyspieszenia kółka przewijania, w którym ilość przewijana dla każdego stopnia koła zależy od prędkości obrotowej koła.

To zachowanie nie występuje w systemie Windows, gdzie zawsze przewijasz kilka linii na krok koła.

Czy istnieje sposób na wyłączenie tego zachowania lub poprawienie go w Mac OS X Lion?


Czy dostawca myszy ma sterowniki / oprogramowanie dla OS X? Na przykład myszy Intellipoint firmy Microsoft są wyposażone w okienko Preferencje systemowe, które umożliwia dostosowanie szybkości przewijania: i.imgur.com/GJ4SM.png
Jari Keinänen

Jaka to marka?
daviesgeek

Jest to ogólna mysz Dell, ale każda testowana przeze mnie mysz ma takie samo wolne przyspieszenie przewijania
thieum

Jeśli Chrome jest Twoją główną przeglądarką, możesz z niej korzystać to rozszerzenie aby dodać tę funkcję do chrome. Jednak z włączonym rozszerzeniem należy używać myszy tylko do przewijania lwa. Brak magicznej myszy lub magicznego gładzika.
gentmatt

14
To zachowanie jest naprawdę denerwujące. Wygląda na to, że Apple chce zniechęcić ludzi do używania myszy zamiast gładzika ...
Pierre de LESPINAY

Odpowiedzi:


16

Mam nadzieję, że nadal czytasz - gorąco polecam jeden z takich menedżerów myszy SteerMouse lub Nadbieg USB lub ControllerMate .

Zauważyłem, że łuk Magic Mouse jest zbyt niski i wróciłem do starej niezawodnej rewolucji Logitech MX Revolution, ale nigdy nie zainstaluję oprogramowania Logitech bez żadnego powodu. Te pakiety pozwolą ci skonfigurować wszystkie przyciski, a SteerMouse (nie zweryfikowany dla pozostałych dwóch) na pewno pozwoli ci określić liniowe lub przyspieszone przewijanie kół ze zmiennym stopniem przyspieszenia.


1
Jestem także nowym użytkownikiem MacOS. Całkowicie się zgadzam, że nigdy nie powinniśmy instalować sterowników Contructor dla tego rodzaju urządzeń. Ale jestem przyzwyczajony do oprogramowania typu open source. Czy naprawdę ludzie kupują aplikacje do tuningu myszy (w świecie Apple)?
Pierre de LESPINAY

3
Kupiłem SteerMouse. Jako programista cieszę się, że mogę wspierać innego programistę, który poprawia moje doświadczenie. Open Source to świetny pomysł, ale czasami potrzebujesz tylko jednego faceta z wizją.
Adam Eberbach

1
Rozumiem twoją opinię. Osobiście wolę swobodnie przyczyniać się do projekcji niż dawać pieniądze. To oryginalny pomysł na opensource.
Pierre de LESPINAY

1
Wzruszać ramionami. Widzisz w tym jakąś wartość, ale nie zapłacisz za to? Użyj wbudowanych preferencji lub zainstaluj sterowniki dostawcy - zapłaciłeś za te, które mają sprzęt.
Adam Eberbach

1
Dziękujemy za rekomendację SteerMouse. Miałem problem z LCC w El Capitan, gdzie kółko przewijania myszy przyspieszyłoby w narzędziach programistycznych Chrome (tj. 8 przyrostów podczas dostosowywania wartości numerycznych kółkiem myszy na karcie Styl). Odinstalowano LCC i zainstalowano SteerMouse i udało się zmapować wszystkie przyciski MX Revolution - w tym nadpisanie przycisku wyszukiwania do środkowego kliknięcia. Problem My WebStorm, w którym przyciski wstecz i do przodu nie mogły być powiązane w środowisku IDE, został naprawiony automatycznie. Warte 20 USD ceny licencji!
Nazar

9

Nadbieg USB zmienia domyślne zachowanie przewijania, dzięki czemu pojedyncze znaczniki kółka przewijania przewijają się w większych krokach.

Posiada również opcję, na przykład, pojedynczego zaznaczenia, zawsze przewijając pojedynczą linię. Obsługuje również zmianę przyspieszenia śledzenia (ale nie przewijania), np. SmoothMouse lub MouseAcceleration.prefPane.


3
Działa to dobrze, ale podczas rozruchu jest „beg-ware” i przy każdym wejściu do powyższego okna dialogowego, a rejestracja kosztuje 20 USD.
kmarsh

To nie działa w przypadku gładzika.
gklka

5

Po wielu latach frustracji z MacOS & amp; Myszy kołowe, opracowałem Smooze. Wyłączenie przyspieszenia przewijania i ustawienie liczby linii, które chcesz przesunąć na każdym zaznaczeniu, są funkcjami bezpłatnymi.

enter image description here

Strona internetowa Smooze


Cześć, jakie są dokładne ustawienia potrzebne do przewijania w Chrome identyczny do systemu Windows? Byłoby wspaniale, gdyby było pole wyboru, w którym użytkownik może po prostu zaznaczyć, aby działało jak w systemie Windows ...
Pacerier

Dodawanie ustawień wstępnych jest wysokie na mojej liście zadań do wykonania. Jeśli chodzi o ustawienia Windows Chrome, nigdy nie próbowałem porównywać obu. Windows 10 będzie jednak zdecydowanie jednym z ustawień wstępnych.
Segev
0

SmoothMouse Donationware działa świetnie dla mnie na OS X El Capitan 10.11.3


1
Spróbuj przynajmniej przeczytać tytuł, ta aplikacja działa tylko dla przyspieszenia kursora, a nie przyspieszenia PRZEWIJANIA KÓŁ…
Facundo Pedrazzini

Dzięki za pociągnięcie mnie (jeśli trochę agresywnie) @Facundo. Zainstalowałem to i byłem przekonany, że naprawił kółko przewijania, ale od tego czasu odkryłem, że musiało to być coś innego, ponieważ straciłem efekt.
Chris

1
Przepraszamy za agresywną część @ Chris
Facundo Pedrazzini

Wcale nie dziękuję @FacundoPedrazzini i dziękuję za poprawienie mojej odpowiedzi.
Chris

SmoothMouse nie działa już w systemie OS X Sierra, ale możesz kontrolować przyspieszenie wskaźnika myszy i przyspieszenie kółka za pomocą wiersza poleceń z defaults write .GlobalPreferences com.apple.[mouse|scrollwheel].scaling: dolphm.com/…
Dolph


-3

Preferencje systemowe --- Mysz

Tam możesz przyspieszyć przewijanie.

Szybkość śledzenia odnosi się do szybkości poruszania się myszy po ekranie.

Powodzenia!


Mógłbyś oświecić Roberta i resztę nas…
jaberg

3
Zrobię to. Przyśpieszenie jest w tym kontekście, gdy kursor myszy (lub strona, podczas przewijania) porusza się dalej kiedy poruszasz palcem szybciej . Na przykład, jak powiedział @thieum w pierwotnym pytaniu: „Kiedy obracam powoli kołem, przewija ono tylko piksel na piksel (lub na dwa piksele). Jeśli obracam koło szybciej, przewija się ono prawie liniowo po linii. rodzaj przyspieszenia kółka przewijania, w którym ilość przewijana dla każdego stopnia koła zależy od prędkości obrotowej koła. ”
Timothy Mueller-Harder

-3

SmoothScroll dla Maca rozwiązuje ten problem (możesz wyłączyć przyspieszenie lub podać własne parametry). Jeszcze lepiej to robi przewijane animowane między kleszczami kół, aby uzyskać płynne doświadczenie.

Płacąc za to, upewniasz się, że jest ktoś, kto troszczy się o przewijanie myszy na komputerach Mac.

(wyłączenie odpowiedzialności: jestem programistą)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.