Jak odinstalować Jetbrains IDE?


13

Po zainstalowaniu aktualnej wersji Jetbrains IDE poprzednia wersja nie jest usuwana automatycznie. I obecnie nie ma opcji (tj. Pole wyboru), aby odinstalować starą wersję podczas instalacji.

Jak całkowicie odinstalować Jetbrains IDE ( np. IntelliJ IDEA, PyCharm, WebStorm, RubyMine, PhpStorm, CLion, AppCode, Rider, Data Grip itp. ) W OS X?


Które wersje aktualizowałeś zi do?
user151019,

Od IntelliJ IDEA CE 15 do IntelliJ IDEA CE 2016
Nafeez Abrar

Odpowiedzi:


14

Przenieś plik .app do Kosza, a następnie ręcznie usuń foldery pomocy technicznej wymienione w tym artykule pomocy technicznej IntelliJ :

  • ~ / Biblioteka / Preferencje / [PRODUKT] [WERSJA]
  • ~ / Library / Caches / [PRODUCT] [VERSION]
  • ~ / Biblioteka / Obsługa aplikacji / [PRODUCT] [VERSION]
  • ~ / Biblioteka / Dzienniki / [PRODUKT] [WERSJA]

Odkryłem, że odinstalowanie IntelliJ i ponowne zainstalowanie go na komputerze Mac jest uciążliwe.
R11G

-1

Zawsze możesz całkowicie odinstalować aplikację za pomocą aplikacji takiej jak „AppCleaner” (która usuwa wszystkie dodatkowe pliki aplikacji), a następnie zainstalować nową wersję.


-1

Myślę, że jeśli odinstalujesz aplikację za pomocą aplikacji takiej jak „AppCleaner”, zdalnie skonfigurujesz pliki IDEA. Nie jestem pewien

Usuwam starą wersję IDEA do kosza i kopiuję nową wersję do folderu aplikacji. Że to Kiedy zaczynałem po raz pierwszy nową wersję, wybieram skorzystaj z moich wcześniejszych ustawień i IDEA automatycznie ją znajdzie.

Nie sądzę, żeby to była właściwa droga, ale działa.


Pierwsze zdanie mówi: „AppCleaner” zdalnie konfigurujesz pliki IDEA. ”Drugie zdanie mówi, że nowa wersja może korzystać z poprzednich ustawień - jak w pierwszym zdaniu je usunąłeś? Jedynym wnioskiem jest to, że AppCleaner nie pozbył się wszystkich starych plików, jak pyta pytanie.
user151019,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.