Wstawianie wektorowego pliku PDF do programu Powerpoint BEZ utraty rozdzielczości


9

Wydaje się, że nie ma rozwiązania do wstawiania postaci wektorowej (np. PDF) do MS Office (Word i Powerpoint). Inni sugerowali najpierw konwersję obrazu do obrazu rastrowego w wysokiej rozdzielczości, np. Tutaj i na forach pomocy technicznej Microsoft . Jednak żadne z obejść nie zachowa wstawionego obrazu jako figury wektorowej (co ma wiele zalet w porównaniu z obrazem rastrowym, np. Możesz wybierać i wyszukiwać tekst). Moim obejściem jest zapisanie programu PowerPoint jako pliku PDF po wstawieniu obrazu. W ten sposób możesz zachować obraz na obrazie wektorowym. Czy ktoś wie o lepszym rozwiązaniu?

Jestem użytkownikiem komputera Mac, więc bardziej interesuje mnie rozwiązanie Mac.

Odpowiedzi:


6

PowerPoint 2011 i 2016 nie zachowują grafiki wektorowej z plików PDF, ale wesoło przekształcają wszystko w grafikę bitmapową po zapisaniu prezentacji. Aby osadzić grafikę wektorową w pliku prezentacji, konieczne jest użycie pliku .EMF lub .WMF (Enhanced Metafile / Windows Metafile) zamiast PDF. Są to własne przenośne formaty graficzne Microsoft ze świata Windows i mogą zawierać elementy bitmapowe i wektorowe. Format EMF jest lepszy niż jego starsza wersja WMF, ponieważ EMF lepiej obsługuje grafikę wektorową.

Aby osadzić grafikę wektorową z pliku PDF, plik PDF będzie musiał zostać przekonwertowany na plik EMF, ale jeśli to możliwe, lepiej byłoby użyć pliku EMF wyeksportowanego bezpośrednio z oprogramowania, które zostało użyte do utworzenia grafiki w pierwszym miejsce. Edytory grafiki wektorowej, takie jak Adobe Illustrator i Inkscape, a także OpenOffice Draw wszystkie mogą eksportować pliki .EMF. ( Affinity Designer obecnie tak nie jest.) Możliwym minusem jest to, że bardziej złożone grafiki i efekty z zaawansowanych aplikacji, takich jak Illustrator, mogą być renderowane nieprawidłowo w formacie EMF, co następnie powoduje, że konieczna jest konwersja grafiki wektorowej na grafikę bitmapową.

Do konwersji dostępne są narzędzia komercyjne i bezpłatne strony internetowe. Istnieją również narzędzia do konwersji plików PDF bezpośrednio do prezentacji PowerPoint (pliki .pptx), ale nie jestem pewien co do jakości tych rozwiązań, np. Mogą po prostu przekonwertować grafikę wektorową na grafikę bitmapową ...

Korzystanie z aplikacji grafiki wektorowej do eksportu lub konwersji:

Adobe Illustrator może eksportować do formatu EMF. Więc jeśli AI jest pod ręką, jest to narzędzie z wyboru: Otwórz plik PDF (lub oryginalny plik .AI) w Illustratorze i wybierz File> Export…, a następnie wybierz "Enhanced Metafile (emf)"z wyboru formatu w oknie dialogowym.

Inkscape (oprogramowanie open source) może eksportować do formatu EMF ( File> Save As…), a umieszczenie tych plików w programie PowerPoint wydaje się działać dobrze. Ale podczas importowania i ponownego eksportowania istniejących plików PDF ze złożoną grafiką, np. Z programu Illustrator, wynik może różnić się od oryginału.

Wikipedia ma porównanie aplikacji grafiki wektorowej z ich formatami eksportu.


Jeśli jest to zbyt duży problem i chcesz zachować przynajmniej bitmapę w wysokiej rozdzielczości, najlepszym rozwiązaniem jest samodzielna konwersja pliku PDF na obraz o wysokiej rozdzielczości, np. Za pomocą aplikacji Preview do otwierania i eksportowania pliku PDF jako PNG. (Uwaga: w zależności od źródła pliku PDF może on zawierać grafikę bitmapową o niskiej rozdzielczości, której nie można „przeskalować” bez widocznej pikselizacji).

Po umieszczeniu obrazu ważne jest dostosowanie ustawienia automatycznej kompresji obrazu PowerPoint przed zapisaniem prezentacji: Wybierz File> Reduce File Size, aw oknie dialogowym wybierz "Keep Current Resolution"z menu rozwijanego.


Dzięki za odpowiedź. Czy to też działałoby na Macu? Właściwie powinienem to określić w swoim pytaniu.
Xianjun,

Tak, wszystko to z perspektywy PowerPoint / Office dla komputerów Mac.
Anonimowi słowniki

2

Właściwie po zbadaniu różnych rozwiązań stwierdziłem, że EPS (także format wektorowy) działa doskonale w Mac Powerpoint 2011 (nie próbowałem jeszcze MS Word, ale myślę, że to też zadziała). Konwersja pliku PDF na EPS i wstawienie go do programu PowerPoint jako obrazu spowoduje zachowanie krystalicznie czystej i nieskończonej rozdzielczości: D Jedynym zastrzeżeniem jest to, że plik EPS jest zwykle ~ 1,5-krotnie większy niż plik PDF. Warto spróbować, jeśli jesteś wybredny z rozdzielczością taką jak ja :)


1
Co ciekawe, testowałem wcześniej z EPS i nie importowałem go do PP. Teraz ponownie przetestowałem go z EPS wyeksportowanym z programu Illustrator i działa, chociaż na obrazie widać niechciany element linii. Domyślam się, że MS Office może być zmienny w różnych wersjach formatu EPS. Jakie jest oryginalne oprogramowanie do tworzenia plików PDF i jakiej aplikacji użyłeś do konwersji do formatu EPS?
Anonimowi słowniki

Zapisałem plik AI (Adobe Illustrator) w plikach PDF i EPS, a stamtąd do wstawienia do MS Office.
Xianjun,

1

Użytkownicy komputerów Mac i Powerpoint zapominają o wszystkim. Wystarczy skopiować / wkleić każdą warstwę / grafikę z oryginalnej aplikacji do grafiki wektorowej do programu PowerPoint (użyj kilku slajdów, aby ułatwić pracę), jeden po drugim, a następnie połączyć je. W ten sposób możesz łatwo stworzyć animowane logo. Pamiętaj jednak, że musisz użyć „nagrywania ekranu” w odtwarzaczu szybkiego czasu, a nie tylko przycinać wideo.


0

Otwórz plik PDF w programie Illustrator. Zapisz plik PDF z programu Illustrator jako SVG. To dobrze importuje do programu PowerPoint i bardzo dobrze skaluje w programie PowerPoint. Istnieją także opcje czcionki podczas zapisywania w pliku SVG.


0
  1. Otwórz plik PDF w edytorze PDF-XChange
  2. Kliknij rysunek prawym przyciskiem myszy
  3. Wybierz „Eksportuj zaznaczenie do programu PowerPoint”

Pięknie eksportuje się do programu PowerPoint, a następnie rysunek wektorowy jest w pełni edytowalny w programie PowerPoint! Zmień szerokości lub kolory linii, dodaj lub usuń linie itp. Pp ...

Uwaga dodatkowa: późniejsza edycja rysunku w programie PowerPoint będzie działać tylko wtedy, gdy jest dostępna ważna licencja na edytor PDF-XChange. W przeciwnym razie plik * .ppt będzie tylko do odczytu.


0

Począwszy od macOS 10.12.6 i MS Powerpoint 2016, wydaje się, że bezpośrednie przeciągnięcie i upuszczenie pliku PDF na slajdzie spowoduje, że będzie on wyświetlany jako obraz wektorowy i zapisany w formacie EMF (jeśli rozpakujesz plik .pptx jako plik .zip zobaczysz wstawiony obraz jako .emf).


0

Zawęziłem to do problemów z gradientami i foliami. Znalazłem dwa obejścia. 1. utwórz plik EPS z każdym obrazem zapisanym osobno (irytujące, gdy mam dużo obrazów, które chcę skopiować i wkleić do Powerpoint). Użyj polecenia Wstaw obraz do programu Powerpoint, który zachowuje się jak wektor po zamknięciu i ponownym otwarciu. Szaleństwo polega na tym, że Powerpoint mówi, że plik jest zapisany z twoją piękną grafiką wyświetlaną i ponownie otwiera plik i jest zmieniany. 2. Wyeliminuj folie. To działało na obrazie, który miał wiele promieniowych wypełnień gradientowych. Mam jednak liniowe wypełnienie gradientem na obrysie w programie Illustrator, który mapy bitowe są zamykane. Uważam, że w programie Illustrator jest wbudowany pewien rodzaj przezroczystości, więc może to sprowadzić się do niemożności konwersji folii na WMF.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.