Pliki dziennika systemu Windows X Auto Cap OS


3

Wiem, że mogę ręcznie edytować pliki za pomocą

tail -f nazwa_pliku.log

Pytanie

Chciałbym tylko dwukrotnie kliknąć dowolne pliki .log i otworzyć je w Terminalu za pomocą tail -f

Tła

Jestem od dawna użytkownikiem systemu Windows i zawsze używałem Baretail, ale to moja praca MAC, więc nie mogę po prostu zainstalować lub pobrać żadnego oprogramowania, które chciałbym użyć po prostu sztuczki

Edycje Nie uruchamia się z konsoli, ale raczej otwieram .log i można je otworzyć w samym terminalu, a potem nie mam nic przeciwko pozostawieniu tego terminalu lub wielu terminali podczas ich przeglądania


Zapraszam do zadawania pytań w odpowiedzi na pytania / pingowania w mojej odpowiedzi lub tutaj. Miłego dostosowywania :-)
bmike

Odpowiedzi:


2

Nie ma łatwego sposobu zmiany otwieracza plików i wstrzyknięcia ogona.

Można jednak tworzyć bardzo proste skrypty powłoki i otwierać odpowiednie polecenia podczas logowania:

Możesz także skonfigurować kilka okien i kilka kart o różnych czcionkach, kolorach i układzie (nawet na wielu obszarach pulpitu Mission Control), a następnie otworzyć grupę. Pomoc terminalu zawiera kilka wskazówek dotyczących zarówno automatyzacji AppleScript, jak i edytowania plików konfiguracyjnych XML dla zaawansowanych przypadków przy użyciu Grup okien (eksport / import).

Dla mnie po prostu definiuję aliasy, które można łatwo wpisać. skrypty inicjujące.

alias tf=`tail -F`
alias tailf='tail -F /var/log/system.log`
alias upd=`tail -F /var/log/install.log`
alias mas=`tail -F /var/log/commerce.log`

Możesz więc użyć tfdowolnego pliku lub łatwo wykasować określone pliki, zamiast skryptu, aby uruchomić określone polecenie. To naprawdę zależy od tego, czy Twój mózg lubi wprowadzać nowe okno do istniejącego pliku, czy nowy plik do istniejącego okna.


0

Należy pamiętać, że system.log obraca się i jest okresowo kompresowany. Jeśli masz plik otwarty tail -f, prędzej czy później zauważysz, że nie nadchodzą do niego żadne nowe aktualizacje. Wynika to z faktu, że wskazany plik system.log został usunięty i uruchomiono nowy. Rozwiązaniem jest złamanie klawisza Ctrl i ponowne uruchomienie ogona.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.